Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pg

Pytanie dot. Citizen, chron GN-4-S, 9119

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem do kolekcji w/w chronograf, automat na 23 kam., na moje ok z lat 70-tych. Jak widać na załączonych foto. (mój rózni się tylko drobnymi detalami i językiem datownika) zegarek ma ruchomy, wewnętrzny pierścień i 2 tarcze totalizatorów.

Zegarek wrócił z czyszczenia i smarowania (150,- zł :lol: ), chodzi nieźle ale nie potrafię rozgryźć jego funkcji chrono. Otóż, jak widać na zdjęciu, nie ma on oddzielnej tarczy sekundnika. Wskazówkę chrono sekundową można uruchomić górnym przyciskiem, a zatrzymać dolnym, a po ponownym przycisnięciu wyzerować. W żaden jednak sposób nie potrafię zatrzymać pomiaru minutowego na dolnej tarczy. Nawet gdy wstrzymam bieg wskazówki sekundowej i ją, wraz z pozostałymi,minutową i godzinową, wyzeruję i wszystkie cofnę do zerowego położenia to dolna, minutowa (na totalizatorze) natychmiast i sama z siebie znów zaczyna odmierzać czas i to mimo, że sekundowa i godzinowa (na górnym totalizatorze) stoją nieruchome. Inaczej mówiąc wskazówka minutowa na dolnej tarczy zawsze jest w ruchu, co jest bez sensu. Jesli już, to możnaby się spodziewać zapewnienia ruchu wskazówki sekundowej, bo wówczas spełniałaby rolę sekundnika.

A zatem pytania:

1, jak unieruchomić oba totalizatory, a w szczególności dolny, minutowy?

2. logicznie rzecz biorąc powinna być możliwość uruchomienia ciągłego biegu tylko wskazówki sekundowej (żeby spełniała funkcję zwykłego sekundnika),- czy to możliwe i jak to zrobić?

3. jak zmienić język pokazywanych dni tygodnia? - teraz mam po francusku, ale wiem, ze są też napisy angielskie.

 

Wiem, ze model jest dość "kultowy", więc mam nadzieję, że odezwą się z radami doświadczeni posiadacze tego Citizen.

A poza tym całkiem przyjemny zegareczek :D.

post-3018-0-88948500-1330707889.jpg post-3018-0-40808200-1330707891.jpgpost-3018-0-87682400-1330707966.jpg


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio :?: :!: :shock: Przecież to Citizen.... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Citizen :-) Casio chyba nie robi w ogóle mechaników. Ale pomijając to - a próbowałeś zatrzymać stoper górnym (nie dolnym) i dopiero wtedy wyzerować dolnym? Taki strzał na "ślepo", ale w moim chrono to właśnie tak działa (dolny zatrzymuje, ale w trybie mierzenie międzyczasów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Casio :?: :!: :shock: Przecież to Citizen.... :roll:

 

Przepraszam, już poprawiłem :oops:

Poza tym skleroza nie boli :wink: :oops:

 

A co ciekawe nie ja jeden najwidoczniej popełniłem tego rodzaju niezrozumiałą pomyłkę,- szukając w sieci zdjęć do zilustrowania mojej początkowej wypowiedzi wpisałem w wyszukiwarkę "casio chrono automatic ' no .i.. dostałem prawidłowe zdjęcia tego Citizena :shock:


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, Citizen :-) Casio chyba nie robi w ogóle mechaników. Ale pomijając to - a próbowałeś zatrzymać stoper górnym (nie dolnym) i dopiero wtedy wyzerować dolnym? Taki strzał na "ślepo", ale w moim chrono to właśnie tak działa (dolny zatrzymuje, ale w trybie mierzenie międzyczasów).

 

 

Właśnie dokładnie tak robię, -zatrzymuję górnym i zeruję dolnym. Wszystko wówczas pięknie się zeruje, po czym...natychmiast wskazówka minutowa (i tylko ona!) dalej zaczyna odmierzać czas.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.