Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Tomarzarzarz

Mougin Piquard

Recommended Posts

Witam,

Czy słyszał ktoś o marce Mougin Piquard? Wiem, że Mougin jest a raczej był francuskim producentem mechanizmów.

Ale czy ktoś, coś wie na temat tego brandu? Czy może to stary producent, który przegrał z kwarcem?

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem coś takiego. Tłumaczenie z francuskiego przez googla.

Fabryka zegarków Mougin et Piquard, specjalizująca się w produkcji „zegarków kotwicznych i cylindrycznych”, przeniosła się w 1930 r. Pod nr 43 Avenue Carnot do budynku prawdopodobnie zbudowanego w tym celu. Założona w styczniu 1928 roku przez zegarmistrzów Ernesta Mougina i Paula Piquarda, jej siedziba znajdowała się wcześniej przy 2 rue Proudhon. We wrześniu 1928 roku firma Mougin et Piquard przejęła fabrykę zegarków Clerc et Dubois, położoną przy 33 rue Battant w Besançon. Przed wejściem na Avenue Carnot w 1930 roku firma Mougin et Piquard założyła w 1929 roku rue de Lorraine. Firma zatrudniała około 15 pracowników w latach trzydziestych XX wieku i 30 osób w 1939 roku. Według artykułu reklamowego z 1943 roku firma została "założona w 1852 r."i produkuje zegarek marki Elix (Elegance, Longevity, Interchangeability, Accuracy). Firma Annemasse Watchmaking and Precision Mechanics Company (zegarki kotwiczne Shora) była obecna przy 43 avenue Carnot w 1947 roku (w części lokalu?). W 1948 roku miejsce to zajęła firma SARL Cadrhor, „manufaktura tarcz metalowych dla zegarmistrzostwa i wszystkich gałęzi przemysłu”. W tym samym roku architekt z Bisontinu Jacques Duval przedstawił projekt dodania trzeciego piętra do budynku. Zbudowany w trakcie, poziom obejmuje warsztat i zakwaterowanie. W 1957 roku, kiedy firma Mougin et Piquard przeniosła swoją działalność na 2 rue de Belfort, firma Techniglace prowadziła fabrykę szkła zegarkowego (pleksi) na pierwszym piętrze budynku. Wciąż obecna w 1978 roku firma zatrudniała wtedy 18 osób,ale zniknął na początku lat 80. W 1984 SARL Nouvelle Société Techniglace otworzył tam swoją siedzibę i wznowił produkcję z 10 pracownikami (produkcja nietłukącego się szkła hesalitowego (szkło akrylowe) do zegarmistrzostwa). Swoją działalność zaprzestał pod koniec lat 80. Z wyjątkiem części parteru z częścią handlową, pozostałą część budynku zaadaptowano na mieszkania.reszta budynku została przekształcona w mieszkania.reszta budynku została przekształcona w mieszkania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że samo pytanie ma wiązek z reaktywacją marki Mougin et Piquard przez Tourneau. :) 

Tourneau to jeden z największych sprzedawców luksusowych zegarków w USA (Tourneau Time Dome w Vegas to podobno największy sklep z zegarkami na świecie).

Tourneau przejęło prawa do brandu  Mougin et Piquard w 2015 roku opierając kampanię marketingową o mityczną datę założenia firmy w 1852 roku. W rzeczywistości trudno jest odnaleźć jakiekolwiek dokumenty potwierdzające tą historię. Największe sukcesy (największy poziom produkcji) Mougin et Piquard osiągnąl w latach 60' i 70'. 

Obecnie Mougin et Piquard ma uzupełnić dolny segment w stylu vintage w ofercie własnej Tourneau. Zegarki są (zgodnie z deklaracją) produkowane i składane w Szwajcarii we współpracy z J. Crew ale o ile wiem powstały jedynie trzy modele na mechanizmach kwarcowych w bardzo ograniczonej ilości.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.