Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gizbern123

Uszczelka dekla Doxa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem zegarek Doxa automatic Conquistador jest to model z 1969-76 i z racji swoich lat pod deklem nie ma uszczelki. Jak dobrać taką uszczelkę ? Widziałem zestawy uszczelek ale nie znam grubości, czy może mi ktoś podpowiedzieć jaka to powinna być uszczelka.

Opera Zrzut ekranu_2021-07-25_163055_ireland.apollo.olxcdn.com.png

Opera Zrzut ekranu_2021-07-25_163119_ireland.apollo.olxcdn.com.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejść do jakiegoś zegarmistrza dać mu 2 dychy i założy jaka ma być. Pewnie taniej zrobi nawet 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Środzie Wlkp. koło Poznania. Zegarmistrzowi któremu się chce bawić w takie rzeczy znam w Toruniu (mam do niego 187 km) od czasu do czasu zawożę do niego zegarki które wymagają naprawy.

Same uszczelki są śmiesznie tanie i wymienić mogę sam, problem jak je dobrać w zegarku w którym tej uszczelki brak. 

Niedawno stwierdziłem, że w zegarku Orient też brakuje uszczelki i czasami paruje szkiełko od wewnątrz podczas noszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 18:20, Paweł Bury. napisał(-a):

Podejść do jakiegoś zegarmistrza dać mu 2 dychy i założy jaka ma być. Pewnie taniej zrobi nawet 

Paweł czy wiesz jaka powinna być rezerwa chodu w takim zegarku ? Zegarek poleży z trzy godziny i staje, pewnie będę musiał poszukać zegarmistrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawny to po pełnym nakręceniu te 30 - 35 godzin powinien chodzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować wstawić o-ring o bardzo małej grubości.

W kopercie masz kilka zwojów gwintu (do dekielka).

Uszczelka powinna pozwolić dekielkowi się dokręcić na prawie wszystkie zwoje gwintu, czyli po ułożeniu w kopercie nie powinna wystawać powyżej najgłębszego zwoju. 

O-ring musi być posilikonowany, żeby dokręcający się dekielek się po nim ślizgał i nie "zabrał ze sobą" w czasie ruchu obrotowego, bo uszczelka się zawinie. 

O- ring dobierasz określając średnicę wewnętrzną i grubość oringu. 

W Poznaniu na Wojciechowskiego jest sklep Stamar a dodatkowo w Przeźmierowie również dobrze zaopatrzony sklep, ale nie pamiętam jaka ulica i nazwa..

W Środzie również coś powinno być no i wysyłkowo.. tylko, że o-ring za 20groszy z przesyłką za 12zł to słaba kalkulacja, choć i tak taniej niż dojechać do sklepu w Poznaniu.. 

jeśli jest tam ETA 2789 to ponad 45h rezerwy chodu.. 

 

 

Screenshot_20211128-114448_Chrome.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 18:20, Paweł Bury. napisał(-a):

 

 

10 godzin temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Jak sprawny to po pełnym nakręceniu te 30 - 35 godzin powinien chodzić 

Ten mój ma 5 godzin, ale w te 30 godzin to za bardzo nie wierzę bo ojciec w latach 70-tych miał Doxa (by Synchron) Conquistador Automatic (podobny do omegi z tamtych lat) i pamiętam że jak zostawił na dobę to zatrzymywał się, a wtedy był nowy. 5 godzin to za mało odwiedzę zegarmistrza zrobię uszczelkę i sprężynę.

 
 
 
7 godzin temu, zadra napisał(-a):

możesz spróbować wstawić o-ring o bardzo małej grubości.

W kopercie masz kilka zwojów gwintu (do dekielka).

Uszczelka powinna pozwolić dekielkowi się dokręcić na prawie wszystkie zwoje gwintu, czyli po ułożeniu w kopercie nie powinna wystawać powyżej najgłębszego zwoju. 

O-ring musi być posilikonowany, żeby dokręcający się dekielek się po nim ślizgał i nie "zabrał ze sobą" w czasie ruchu obrotowego, bo uszczelka się zawinie. 

O- ring dobierasz określając średnicę wewnętrzną i grubość oringu. 

W Poznaniu na Wojciechowskiego jest sklep Stamar a dodatkowo w Przeźmierowie również dobrze zaopatrzony sklep, ale nie pamiętam jaka ulica i nazwa..

W Środzie również coś powinno być no i wysyłkowo.. tylko, że o-ring za 20groszy z przesyłką za 12zł to słaba kalkulacja, choć i tak taniej niż dojechać do sklepu w Poznaniu.. 

jeśli jest tam ETA 2789 to ponad 45h rezerwy chodu.. 

 

 

 

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję w Poznaniu do Przeźmierowa mam dalej, a w Środzie wielkopolskiej i okolicy nie ma na bank. Sklepy są opisane zegarmistrz ale one wysyłają zegarki do naprawy i jak są naprawy zbyt tanie to nie chcą się w to bawić bo za niski zysk.

Zadzwonię do Poznania bo teraz mam do naprawy uszczelkę i sprężynę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być tak, że faktycznie coś niedomaga, ale żeby mieć te 30...40h rezerwy, to naprawdę trzeba intensywnie zegarek kilka dni nosić, żeby się dokręcił na maxa. 

Możesz spróbować dokręcić koronką ale musisz wyczuć moment w którym sprężyna w bębnie ma napięcie maksymalne, bo chwilę później zadziała cierna blokada i napięcie sprężyny spadnie do kolejnego dokręcania.

Rozumiem, że zegarek kupiony niedawno..

Moim zdaniem najlepiej gdybyś go ponosił trochę dłużej na ręku i dopiero po np. miesiącu zaczynał wyciągać wnioski, bo może się rozchodzi i będzie z nim  lepiej.. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zadra napisał(-a):

może być tak, że faktycznie coś niedomaga, ale żeby mieć te 30...40h rezerwy, to naprawdę trzeba intensywnie zegarek kilka dni nosić, żeby się dokręcił na maxa. 

Możesz spróbować dokręcić koronką ale musisz wyczuć moment w którym sprężyna w bębnie ma napięcie maksymalne, bo chwilę później zadziała cierna blokada i napięcie sprężyny spadnie do kolejnego dokręcania.

Rozumiem, że zegarek kupiony niedawno..

Moim zdaniem najlepiej gdybyś go ponosił trochę dłużej na ręku i dopiero po np. miesiącu zaczynał wyciągać wnioski, bo może się rozchodzi i będzie z nim  lepiej.. 

 

 

 

To spróbuję kilka dni ponosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem starą dugenę w automacie, to dopiero gdzieś w 3-im tygodniu wróciło w nią życie. Na początku po 8...10h rezerwy aż w końcu doszedł do fabrycznych swoich parametrów i ostatnia kontrola pokazała, że pracował non stop ponad 38h (fabrycznie w moim mechanizmie rezerwa wynosi 36h), tak że daj mu trochę czasu a dalej to się zobaczy.

Do zegarmistrza zawsze zdążysz zanieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.