Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zadra

Użytkownik
 • Content Count

  425
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About zadra

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. zadra

  NÓŻ

  ale brzydkie te noże teraz robią. Oby choć użyteczne były 😁 kiedyś Benchmade było jednym z moich wyznaczników nożowego piękna, ale wszystko się zmienia a ja nie... gratuluję.
 2. ja kupiłem mleczko do polerowania w Juli. jutro zrobię zdjęcie i wstawię. W sumie kupowałem na potrzeby prac przy aucie, ale w zegarkowych tematach sprawdza się równie dobrze (na razie tylko ręczna polerka wymagająca dużego nakładu pracy) Mleczko dość delikatne, na razie nic nie zmatowiło - ode jak pozytywnie.
 3. Tak, podgięty w czasie cofania przesówki regulacyjnej. Być może się nie odkształcił na tyle, żeby nie można było naprawić. Nie wiadomo co z resztą mechanizmu i ze stroną frontu..
 4. w takim razie otwiera się całkiem ciekawy rynek. od Cymy poprzez Delbanę i BWC, Doxę aż po wszystkie inne cuda. gotowej odpowiedzi nie znajdziesz. To Tobie musi odpowiadać.
 5. zadra

  NÓŻ

  jest konsensus.. łom do otwierania pi...wa 😁
 6. zadra

  NÓŻ

  fajny ten przecinak w środku(przecinek, czy otwieracz do pi....wa??) . widzę, że dodatkowo jest możliwość zaoblania nitów w odpowiednio przygotowanych miejscach.. On się jakoś nazywa, czy ma tylko numer produkcyjny? Takie dziwne-fajne narzędzia teraz powstają dla kolekcjonerów, że hej...
 7. Nawet jeśli tak jest, to ten jak piszesz "statysta-czytacz" robi świetną robotę i doskonale wpisuje się w tematy. Ja od miesięcy systematycznie przeglądam Jego tematy i podoba mi się to co chłop przekazuje jak i forma przekazu mi odpowiada. Żeby nie było.. Wołoszańskiego również lubię, choć najpewniej jest również "statystą - czytaczem" bo inaczej nie zaistniałby kilka dekad temu gdy indywidualności były z góry skazane na porażkę już w przedbiegach a programy dokładnie kontrolowane przed ukazaniem się w TV...
 8. dodam, dodam gdy znajdę odpowiednie światło w domu po robocie. Faktycznie ostatnio mnie wzięło bardziej na "psucie" tarcz ale trudno mi przejść obojętnie nad tym tematem, gdy mam zegar i patrzę na zabrudzoną wizytówkę werku.. Przecież tarcza, prócz obudowy i wskazówek to jedyna rzecz odróżniająca na pierwszy rzut oka zegary od siebie (dla laika który nawet nie zajrzy do środka) Szkoda, że tematy o tarczach rozrzucone są w innych miejscach jako "pojedyncze zapytania" ale z drugiej strony ja nie jestem w stanie przebić się przez temat renowacji skrzyń zegarowych że względu na jego obszerność i mnogość rozwiązań oraz technicznych niuansów temu towarzyszących, więc może lepiej, jeśli temat jest krótszy ale treściwy i skumulowany.
 9. Tak, strasznie delikatne malunki. Woda z mydłem naruszyła czarne napisy i straciłem część lakieru między cyframi 4 a 5 (zdjęcia są do wglądu w temacie Yodkowym "porady potrzebuję. być może zbyt mocno zabrałem się za czyszczenie pędzelkiem, ale nie spodziewałem się, że tarcze malowano plakatówkami... Chciałem pokryć tarczę woskiem samochodowym aby zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi (w kilku przypadkach zastosowałem i było ok). Tu wosk wszedł w reakcję z farbą i zaczął ją rozpuszczać, tak samo z napisami. Muszę przyznać, że TA tarcza była niezłym wyzwaniem. Udało mi sie ją uratować(wygląda na to, że nawet spękania lakieru na farbie zostały wyeliminowane)- zobaczę, czy po kilku dniach nie będzie negatywnych zmian.. Mam czas na obserwacje, bo muszę jeszcze skrzynkę wyprowadzić no i oczywiście mechanizm czeka na wizję lokalną.. Taki fajny tu temat o tarczach jest, a tak mało osób tu zagląda.. Szkoda - co prawda zawsze można liczyć na pomoc w "poradach" ale pełna informacja dot. szczegółów dotyczących tarcz powinna być w tarczach, mechanizmy w mechanizmach a reszta - również tam, gdzie odpowiednia szufladka.. Tak na marginesie, wracając do mojej tarczy - zna ktoś opcję w jaki sposób uzupełnić uszkodzony skrawek lakieru? Jak dobrać odcień, jak to wykonać, żeby na pierwszy rzut laickiego (mojego) oka nie było dużej różnicy?
 10. zadra

  Porady potrzebuję :-)

  Nawet edytując swoje posty z komputera nie było opcji wskazanej przez Ciebie (znam ten sposób). Ikonka kosza po prawej stronie w ogóle się nie pojawiała. Udało się wykasować poprzez najechanie myszką na "dane" zdjęcie i wybranie z prawego klawisza opcji "usuń". Może się komuś przyda..
 11. zadra

  Porady potrzebuję :-)

  Pomimo usuwania wklejało... Tak, aby się oderwać od technicznych problemów spędziłem niedzielę przed tv ze szmatką w ręce. Raz w pastę polerską, raz w wosk samochodowy.. będzie polerowany kpl przy chodziku z tej wcześniejszej tarczy z zaciekami..
 12. zadra

  Porady potrzebuję :-)

  forum mnie pokonało. Przestaję pisać.. ni chuchu.. jak wyżej albo brak edycji grafiki, albo po kasowaniu zdjęć automatycznie blokuje możliwość dodania treści pisanej. Może kwestia tego, że telefon nie obrabia a z kompa dałoby radę.. po 20-ej sprawdzę, może uda się je pousuwać przy pomocy komputera.
 13. zadra

  Porady potrzebuję :-)

  Porady potrzebuję : Jak się pozbyć tych zdjęć? edytowanie nie pomaga, bo brak opcji usuwania grafik itp.. nosz kurna.. 3x wkleiło mimo, że się starałem.. znowu jak dodaję posta i wykasuję zdjęcia dodawane z automatu, to po zatwierdzeniu posta TEN nie dodaje się do dyskusji.. może teraz się uda.. ?? nie udało się 🤥 Dla zainteresowanych.. Udało się dopiero po edycji postów z poziomu komputera po ok 4-ech h od dokonania wpisów z telefonu...
 14. zadra

  Porady potrzebuję :-)

  zrób proszę przy okazji jakiś alkiholowy toaścik bliskourodzinowy. Powoli dochodzę do wieku w którym zawsze już tylko bliżej niż dalej.. na starość mię na zegarki wzieno... skaranie Boże z tymi starczymi głupotami. 😆 to nie moje paluchy, ale poprzednik dużo zostawił również po drugiej stronie tarczy,
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.