Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zadra

Użytkownik
 • Content Count

  986
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

576 Mistrz

Recent Profile Visitors

807 profile views
 1. zadra

  Porady potrzebuję :-)

  słabo to wygląda - nie wiem jakie są fachowe możliwości, może udałoby się dołożyć jakąś protezę do płyty i dopiero w niej osadzić wężydło? Tak, żeby było blisko oryginału, to chyba oryginalną płytę trzeba by było szukać..
 2. zostawmy to tak jak jest. Możemy pisać o skrajnościach ale chyba nie o to chodzi. Moim zdaniem zwyżki paliwa w Polsce są niewspółmiernie wysokie do zarobków oraz obecnej inflacji..
 3. tak. Stażysta w moim zawodzie (uczeń w Niemczech) dostaje w euro tyle co ja w Polsce w złotówkach- ja mam ponad 25lat praktyki zawodowej. Poziom dostępności wszelkich pakietów (np ostatnio pakiety ekologiczne) jest zupełnie inny niż u nas. Wynajem mieszkania 50m2 w 30 000 miejscowości w mojej okolicy to wydatek rzędu 600euro + opłaty licznikowe i czynszowe. Wczoraj kupiłem w lidlu Ramę 450g - zapłaciłem ponad 2 Euro.. Kosztami już nam niedaleko do tego mitycznego zachodu, natomiast zarobkami jesteśmy w czarnej d... Rozumiem, że to forum przyciąga ludzi majętnych - ja nie znam osobiście nikogo, kto na nadgarstek do pracy zakłada zegarek droższy niż 500zł Ja zdecydowanie wolałbym zarabiać tyle co mój odpowiednik na zachodzie europy i płacić uczciwie podatki, niż zastanawiać się w połowie roku w jaki sposób rozliczę za 6miesięcy własny pit, bo nie wiadomo ile i jakie zmiany podatkowe jeszcze nasz czekają w najbliższym czasie.. Chcesz porównać zarobki i wydatki polskiego emeryta z Podkarpacia albo Lubelszczyzny który teraz zbiera pieniądze na węgiel, bo za chwilę zima nastanie a za swojąemeryturę może kupić ALBO lekarstwa ALBO opłacić rachunki ALBO 700kg opału? Dobra, szkoda klepać w klawiaturę.. i tak nie dojdziemy do porozumienia w tym temacie..
 4. 13,8V to nie jest źle, ale te pół volta więcej by nie zaszkodziło.. Najważniejsze, że żyje.
 5. Daj mi zarobić jak w niemcowni, to mogę tankować za tyle co za Odrą.. Porównanie z dooopy, bo wmawia się nam, że ceny do europejskich wyrównujemy aby niemce nie kupowali naszego paliwa tylko, że na zachodzie średnio zarobkujący i tak może zatankować 3x więcej paliwa za swoją wypłatę..
 6. idąc trochę w technikalia nowoczesnych czasów.. Podpowiedzcie, czy pompa ciepła może również puścić chłód do mieszkania systemem CO ? Nie widziałem takiego rozwiązania, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu, aby medium "grzewcze" miało np 8stC a płynąc przez podłogówkę, czy nawet grzejniki trochę obniżać temperaturę w pomieszczeniach?. Kłóci się to trochę tylko z potrzebą grzania Cwu, ale kto wie, może jest już jakieś rozwiązanie? Kurcze, zaraz zrobi się tu "forum-murator".. hehehe
 7. zadra

  Nóż

  Na ładniejszych zdjęciach wygląd jeszcze straszniej 👍
 8. może również mieszkanie na poddaszu.. czasami bywa nieciekawie, ale teraz zdecydowanie cieplej jest niż zwykle a noce powyżej 20stC, to nawet powietrze nie da rady się wystudzić..
 9. zadra

  Nóż

  nie oszpecają - nie da się. Nóż jest brzydki jak ciemna noc u Lucyfera; ale chyba twórca się tym nie przejmował, bo traktował ten przedmiot jako narzędzie. Jak widać - sprawdza się w wielu przypadkach, ale chyba ani wygodne, ani poręczne a dodatkowo trzeba się młotkami wspierać, żeby wykrzesać z niego pełnię mocy. ja wolę gwoździe "kozią stópką" lub obcęgami wyciągnąć a do ścinania drzewek najpierw wymagane jest pozwolenie od wojewody, czy tam innego typa.. Wygląda ciężko i surowo. Może się podobać, jeśli ktoś ma specyficzne poczucie piękna..
 10. stacjonarny? tzn taki - jednostka zewnętrzna + wewnętrzne splittery? Sąsiad nie będzie musiał nic robić - parownik musisz wystawić na elewację budynku, dach albo w najlepszym razie na balkon, więc "spółdzielnia" sama sobie wypatrzy.. Trochę kucia i przeciskania rurek też będzie..
 11. zadra

  Nóż

  widać. Kapiszon z kominka spadł; UPS.. to nie pistolet.. 😁 dla mnie zbyt wiele wystających niepotrzebnych blaszek..
 12. A po co? Drogocenna, czy pamiątka rodzinna?
 13. zadra

  Nóż

  Czytałem, że podobno te najbardziej drogie, customowe wersje są lepsze. Najprawdopodobniej dokładność wykonania jest proporcjonalna do kwoty którą wydasz na nóż, ale być może, że jest to jakaś skokowa zależność zmieniająca się z każdym dodatkowo wydanym tysiącem dolców. Należy też spojrzeć na problem z innej strony. Totalny brak luzu to brak możliwości wysunięcia ostrza..
 14. Batman był tylko jeden. Tima Burtona z 1989r. Tego klimatu już nigdy nie osiągnięto w kolejnych częściach. Umknęło najważniejsze.. Umknął fakt, że Batman został stworzony przez "zło" i istnieje tylko po to, żeby się przeciwstawiać temu, co to stworzyło. Narodził się w momencie gdy usłyszał pytanie .. "Czy tańczyłeś kiedyś z diabłem w bladym świetle księżyca ? "... Z tym pytaniem rozpoczyna się jego tragedia .. śmierć rodziców i narodziny Batmana.. Kto o tym pomyślał w novożytnych kopiach produktów Marvella? Czym się różni nowy Batman od Superwomen, Supermana, czy innego tego typu stworzenia? Warto to obejrzeć kolejny raz starego Batmana, bo charakteru Brusa w wykonaniu Michaela Keatona nikt już nie oddał tak wyraźnie.. Obejrzeć jeszcze raz.. I dodatkowo po raz kolejny... Zachęcałbym również do przeczytania książki z lat 90"tych pod tym samym tytułem co ówczesny film, tylko .. Kto dziś czyta książki... Nie neguję aktualnego filmu, lecz zachęcam aby odbyć podróż w czasie do początku lat 90'tych. Warto choćby dla samej obsady aktorskiej oraz porównania co się w kinie wydarzyło na przestrzeni 30lat. 😉
 15. zadra

  Nóż

  Ja podchodzę do tych spraw tylko od strony praktycznej, dlatego napisałem, że do używania wg mnie lepszy z otwarciem bocznym. Nic nie będę polecał - są tu lepsiejsi od polecania. Do mania, to coś co duszę raduje, jest piękne i ładnie się błyszczy... Stal mniej ważna, bo do pracy niekoniecznie pójdzie. Możesz wejść nawet w damast skuwany.. Ja to nawet nie pokazuję w temacie co mam, bo po co nakręcać niezdrowe podniecenie..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.