Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zadra

Użytkownik
 • Content Count

  1289
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1186 Guru zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

1339 profile views
 1. na podstawie starych przepisów, które jak wynika z TEGO tematu jeszcze bardziej nas ograniczają i uzależniają od widzimisię Pani z US . Ja nie krętaczylem, miałem pecha albo ktoś łaskawie doniósł US, że jakoś mi się w życiu układa zatem tłumaczyłem się za swoją życiową zaradność. Jeśli teraz przepisy jasno określają, konieczność "przyglądania" się tym którzy obracają dość niewygórowanymi jakby nie patrzeć sumami, to idziemy w złym kierunku.. Skoro w naszym kraju srednia krajowa w 2003r wynosi 7005zł, to limit przedsiębiorcy ustawiony na 8000zł pozwoli gnębić każdego pracodawcę, który wypłaci średnią krajową + premię. Tzn. Wybrany przedsiębiorca - niewygodny politycznie będzie nękany potrzebą ciągłego tłumaczenia i udowadnianiem dokumentami potwierdzajacymi przepływ gotówki a z drugiej strony będzie widzimisię urzędnika partyjnie nastawionego(bo też chce mieć pracę) sprawi to, że dokumenty okażą się mało przekonywujące. Od zgłoszenia podejrzenia przestępstwa skarbowego do totalnego zablokowania konta już jest bardzo mały krok a z tego co kojarzę wystarczy PODEJRZENIE POPEŁNIENIA przestępstwa aby zablokować konto PODEJRZANEGO (były zmiany rozporządzeń czy nawet ustaw za panowania Ziobry idące w tym kierunku) i bezpośrednia blokada przepływu gotówki wobec której przedsiębiorstwo musi splajtować. To jest przepis na niszczenie ludzi którzy nie zgadzają się z kierunkiem w którym podąża władza. Dodam tylko, że PODEJRZANY nie musi być przestępcą, nie musi mieć wcześniejszych wpisów w kartotekach, mógł być uczciwym Polakiem. Taki status podejrzanego znowu narusza podstawę prawa jaką jest domniemanie niewinności. Skoro domniemywa się winę i bez dowodów stosuje restrykcje prawne czy skarbowe, to chyba daleko nam do demokratycznych standardów. Trochę naczytałem się już na temat niewinnych którzy są(byli) w aresztach przez długie miesiące bez prawnych powodów i żadnych dowodów. Było tak powiecie za komuny.. hmm.. historia koło zatoczyła.. Dobra, ja swój udział w tej dyskusji raczej zakończę. Chyba się wypowiedziałem wystarczająco wyraziście co sądzę o tych przepisach i będę utrzymywał, że wolność jest wtedy, gdy ja wybieram czym płacę, bo płacę uczciwie zarobionym pieniądzem odprowadzając wszelkie podatki kilkukrotnie za to samo.. Na każdym banknocie od wielu lat jest wpis o walorach które są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.. Po co to delegalizować?
 2. Chyba nie załapałeś, że chodzi o przepisy które dopiero weszły w życie. Ja np. tłumaczyłem się w US z zakupu 14-o letniej mazdy w 2007r. Musiałem pisać na kolanie oświadczenie, że poprzednie auto (seat Toledo 1996r) zostało przeze mnie sprzedane a sprzedaż zgłoszona w państwowym odpowiednim urzędzie. Nawet nie było mowy, że Pani urzędniczka zadzwoni do innej państwowej instytucji aby potwierdzić, czy zapytać o moją wersję, natomiast zarządała ode mnie dowodów sprzedażowych w postaci umowy k-s auta, których przy sobie nie miałem (bo w rozmowie telefonicznej gdy pytałem to dodatkowych dokumentów nie chciała). Życzenie urzędniczki kosztowało by mnie kolejny dzień urlopu, kasę na dojazd i zmarnowany czas.. Kontrola generalnie wynikała z zakupu mieszkania na rynku wtórnym - zakup kredytowany bankowo. Przez telefon (tydzień wczesniej) Pani poprosiła o przygotowanie dokumentów kredytowych, pytałem też o inne dokumenty.. Podczas spotkania (musiałem pokryć urlopem dzień w pracy) Pani wystrzeliła do mnie, że z kredytem na mieszkanie jest wszystko ok ale jestem posiadaczem 2 aut osobowych i muszę udowodnić, że mnie na nie było stać... Wszystkie potrzebne informacje rzeczona urzędniczka mogła uzyskać w swoim urzędzie bez mojego udziału, ewentualnie z telefonicznym wyjaśnieniem, w razie wątpliwości bo wszystkie formalności były dopięte prawnie do końca. Legalny zakup mieszkania, legalny zakup auta, legalna sprzedaż auta. Ja straciłem urlop, nerwy, dzień życia i zaufanie do instytucji które powinny mnie chronic i wspierać a stosują terror i szykany.
 3. Jestem osobą cywilną- pracuję na umowę o pracę. Dziwi mnie wysokość wymiany pieniądza elektronicznego dla przedsiebiorcy ograniczona do 8000zł. Znaczy to, że zakup sprzętu (np komputer) lub nawet płatności dla pracowników mogą skutkować podejrzeniami. Myślę, że zmiana ta wynika z obsesji obecnych władz które z instytucji państwowych robią narzędzia sprawowania władzy. Zakup auta używanego, zakup mebli kuchennych, sprzęty AGD RTV, umeblowanie domu czy wymiana okien, albo remonty dachu standardowo przekraczają ustaloną kwotę 20000zł. Każdy kto będzie przelewał takie kwoty będzie mógł być zauważony, poproszony o wyjaśnienia a jego konta czasowo zablokowane. Będziemy tłumaczyć się ze swojego życia mimo iż żyjemy zgodnie z prawem, odprowadzając podatki VAT za zakupione i wykonane prace. Budowa domu, transze z banku za kolejne etapy budowy, wyjazd na wakacje. Wszystko już się w tym zawiera. Jeśli teraz US miałby odpowiednią wydolność, liczbę pracowników, to petenci będą ustawiali się kolejkami jak po papier toaletowy za komuny.. Każdy tylko po to, żeby złożyć wyjaśnienia. Ja również w życiu już zakładałem kilka razy wyjaśnienia w US . to są irytujące sytuacje, gdy mimo iż US ma szerokie możliwości a inne instytucje państwowe są w tym samym budynku, to PANI Urzędniczka od Ciebie wymaga, żebyś przyniósł dokument od koleżanki z niższego piętra bo inaczej nie masz w jej oczach argumentu.. Jak zwykle traktowani jesteśmy jak owce do ogolenia, bo urzędnik państwowy jest święty a dodatkowo może dowolnie ( zgodnie z prawem) interpretować przepisy ) . Skoro kol @)BUGS lubisz tam chodzić, to ok, ja nie lubię tłumaczyć się, że jestem uczciwy. Zazwyczaj nieuczciwość należało komuś udowadniać. Odwrócony kota ogonem, już brak dowodów na nieuczciwość nie jest potrzebny żeby być szkalowany. Teraz musisz mieć dowody na swoją uczciwość i transparentność. Ideałem byłoby, gdyby w naszym KRAJU PRAWA również twórcy takich przepisów wykazaliby się transparentnością i uczciwością. Wszyscy widzimy jak jest.. Zarzut nieuczciwości wynikający z przekroczenia limitu transakcji i powodujący konieczność wytłumaczenia się w US jest represją i łamaniem wolności osobistej. Wejście i zablokowanie konta były domeną prokuratury lub komornika którzy mogli mieć poważne podejrzenia co do przestępczych ruchów właściciel/ki konta i wynikały z uzyskanych już wcześniej dowodów w sprawie. Rozszerzenie tych uprawnień na US jest nieodpowiednie, bo jak już wspomniałem interpretacja przepisów i uznanie czy nie jakiegoś wyjaśnienia będzie indywidualne i zależne od cywilnego pracownika urzędu. Tak więc obalono zostaje w tym zakresie zasada iż brak dowodów winy jest interpretowany na korzyść obwinionego. Zasada domniemania niewinności to zasada stara jak świat, zasada świętości całego sądownictwa na świecie.. Ale jako dziki kraj nadwislanski, z aktualnym rzondem można się spodziewać nawet gorszych zarządzeń.
 4. W tym wypadku zablokowanie konta i brak gotówki nie pozwoli Ci zatrudnić mądrego wyuczonego adwokata który może przyjść Ci z pomocą. Zatem choćby pod tym kątem warto mieć pudełko po butach jak @dziadek... Ja kiedy tylko mogę, to obracam gotówką. Mam ją z legalnego źródła i się jej nie wstydzę. Równie dobrze idzie mi robienie przelewów i płacenie kartą. Do blików i płatności telefonem jeszcze się nie przekonałem . Często jak kupuję na targu staroci, to niestety z karty użytku nie zrobię. Trudniej się też targować o drobną różnicę w cenie gdy jedyną możliwością jest przelew. Kolejnym aspektem jest "fizyczność" pieniądza. Swoją córkę motywowałem wielokrotnie i nagradzałem, rozliczałem się z Nią papierowym pieniądzem. Plik banknotów 10-o złotowych robi większe wrażenie na dziecku niż pojedyncza stówa a przecież to jest to samo, nawet dziecko to wie.. Przelew na konto dziecka jest bezpłciowy, bez uczuciowy. Może to dziwne, że pisząc o pieniądzu (w różnej formie) odnoszę się do wrażeń, uczuć, ale nawet wejście w posiadanie monety 1KČ i umieszxzenie jej w otoczeniu lari lub kuny pozwala odczuć małą radość z posiadania.. Dużo większą, niż ich ekwiwalent (złotówka) przelanej na konto.. Co stoi na przeszkodzie aby różne formy płatnicze królowały między sobą? Za chwilę będą dążenia do opodatkowania obopólnej współpracy. Jeśli Sąsiad pomoże Ci wnieść szafę na 2 piętro a Ty mu również za darmo naprawiasz zamek w drzwiach (bo ON nie umie) to fiskus poprosi Was o samoopodatkowanie.. To oczywiście żart, ale chyba właśnie o to chodzi, żeby przepływ pieniądza był klarowny i ścisły. Dalej to już tylko możliwości formowania strumienia przepływu.. W Chinach są projekty dyscyplinowania mieszkanców na podstawie punktacji. Punkty karne przydziela się za nieprzestrzeganie norm. Wyrzucenie peta na ulicę, przejście na czerwonym świetle, złamanie innego przepisu.. Wystarczą kamery na ulicach i odpowiednie oprogramowanie. Zostają Ci odbierane systematycznie "przywileje" , np brak obsługi w restauracji, zakaz wstępu do kina, do kręgielni lub fitness klubu.. Tak tylko płytko opisuję, bo problem jest głębszy.. Covid pokazał jak można społeczeństwem pokierować naciskając w odpowiednie słabe miejsca. Chcesz wycieczkę zagraniczną? chcesz iść do kina? do knajpy? mieć jakąkolwiek obsługę medyczną? zaszczep się, albo zapomnij o jakichkolwiek prawach . Stajesz się wykluczony społecznie i godny pogardy..
 5. Jakie części? tarczę kewlarem obijasz? Ten Twój łaz to nie przyjechał czasami z Niemiec i nie odkręcono mu przypadkiem na granicy 188tys km?
 6. zadra

  Nóż

  Zachowała się pochewka? Podoba mi się forma. ostrze wygląda na ok 160...200mm (brak punktu odniesienia), dość duże i ze 3,5mm grubości co daje ponad 250gram a pewnie znacznie więcej bo głowica solidna. Polerować i do witrynki..
 7. Tylko jeśli sam otworzysz kopertę i wyjmiesz mechanizm. Wygląda na jakiś włos, włókno.. powinno wystarczyć lekkie dmuchnięcie suchym powietrzem..
 8. jakie auto taki silnik.. Zwłaszcza silnik i przeniesienie napedu jest tu po prostu ikoniczne i EPICKIE ..
 9. zadra

  Metron katalog

  skąd miałem wiedzieć, że jesteś sąsiadem ojca derektora.. ? Czasu było mało, jednoniowo i na szybko.. i tak wracałem po ciemku nie bacząc na ograniczenia prędkości.. Na pewno będzie jeszcze okazja, bo lubię Twoje miasto i szukam okazji by się tam pojawić. Teraz dochodzi kolejny powód- lubię czarną, sypaną i słodką kawę 😁
 10. zadra

  Metron katalog

  takiego znalazlem : odwiedziny u Kopernika... P.S. nie ma mnie na zdjęciu...
 11. dajmy sobie czas.. się wymieni, się zobaczy, jakieś nowe wnioski, nowe posty, nowe problemy...
 12. to nie powinno zabić auta wykonanego do takich właśnie trudnych zadań. Przecież nie jest to miejski suw do jazdy po asfalcie i co najwyżej najechanau na krawężnik czy studzienkę.. przy 12tys km przebiegu spodziewałbym się prędzej jakiejś fabrycznej kuchy przy fabrycznym składaniu niż zabicia jazdą na pólsprzegle, ale zaniedługo wszystko się okaże..
 13. Ciekawe, czy u Ciebie jest suche sprzęgło, czy już w kąpieli olejowej. Tłumaczyłoby to kłopoty ze sprzęgłem jak i ze skrzynią, ale byłyby również inne wyraźniejsze symptomy..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.