Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zadra

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. spokojnie, mam 2dodatkowe werki do treningu.. na razie i tak daję spokój, bo czasu mało.
 2. trochę trwało nim znalazłem odpowiednio dużo czasu na zabawę oraz prawidłowo zaplanowałem dzień do tego typu działań.. Jestem właśnie po prawidłowym tymczasowym montażu balansu oraz tarczy w moim poliocie. Zegarek oczywiście ruszył bez zająknięcia a po wstawieniu tarczy i wskazówek (przednia zabawa bez imadełka, wkładu długopisu i praski - po prostu trzymając werk ręką a druga uzbrojona w pęsetę.. ) i ustawieniu prawidłowego czasu werk został odłożony na noc dla kontroli chodu. Rano zobaczę czy nadal chodzi a jeśli tak, to jak wygląda z odchyłką. Kolejnymi krokami będą: demontaż tarczy i jej czyszczenie, rozmontowanie i złożenie mechanizmu dla prawidłowego czyszczenia i smarowania. Na razie jednak cieszę się z uruchomienia i patrzę w grafik na jakąś lukę czasową aby znaleźć że dwa dni wolnego na zegarki.. zdjęcia :
 3. Znalazłem sellita SW200-1, ale reszta mechanicznych/automatycznych to własna produkcja.. Czyli jednak ten Prim na 8218 nie jest "Primem"? https://www.olx.pl/oferta/zegarek-mechaniczny-prim-w01c13005-g-pozlacany-nowy-wyprzedaz-CID87-IDiCTvz.html#e2eb5db82f Podoba mi się jako zegarek - cena.. sam nie wiem, z tym sercem zegarki i tak chodzą po + 1000zł.. Po Waszych linkach doszukałem się, że Wskazywany przeze mnie zegarek może być produkowany koło Ostrawy w miejscowości "Frydek Mistek" www.prim-hodinky.cz
 4. przejrzałem dziś Wasze wszystkie wpisy. Oczopląs... to jedno przychodzi mi do głowy.. Urodziwa strasznie niektóre te Primki- w wątkach widzę analogię z ruskami, ale przecież to jeden blok był, więc nie dziwi.. Oczywiście nie omieszkałem wpisać w wyszukiwarkę nazwy producenta, i tak jak zauważyliście, mało tego(zegarkow) , a jak już jest to i kiepski stan i cena zawyżone, ale jedno ogłoszenie mnie zastanowiło.. Nowy Prim na mechaniźmie miyota 8218 .. Wpada w oko, cena oczywiście windowana na ponad 1000zł, ale naprawdę, przyjemny dla oka widok. Czy Prim składa zegarki również z obcych komponentów, czy ta jakaś "chinajegomać" ?
 5. ale ceny raczej nie w złotówkach polskich, tylko wschodniej walucie, a rubel jest coś pod 5gr/szt.. 12000 rubli to niecałe 600zł.. Tylko, czy oznaczenie waluty dot rubla..? Aa, już mam- to hrywna, czyli jakieś 1650zł..
 6. Jeśli pozwolicie, to dołączę do dyskusji.. Jeśli już piszemy o wartości, to gdzie kończy się "normalna cena" za zwykłą sławę 21j, Poliota 17j albo jakiegoś automata rosyjskiego? Czy noszony używany rosyjski zegarek mechaniczny z ubiegłego wieku jest wart 100zł jeśli oczywiście koperta ma uszy a mechanizm jeszcze na chodzie? Wiem, że warte są tyle ile "ktoś" zapłaci, ale jest jakaś zdrowo rozsądkowa granica przy założeniu, że zegarek nie jest białym krukiem, nie jest w stanie idealnym i nie posiada dokumentów, pudełka, nie są w żaden sposób pozytywny wyjątkowe (nie są też jakieś brzydkie) a dodatkowo wymaga przeglądu zegarmistrzowskiego?
 7. Przemyślę.. Co do niebezpieczeństw o których piszesz, to ja jestem o to spokojny i nie widzę przeciwwskazań jeśli chodzi o fizyczne właściwości oleju samochodowego. Mogą być różnicę tylko dotyczące dodatków uszlachetniajacych, bo o ile przy samochodowych można się o dodatkach czegoś dowiedzieć, o tyle przy oliwkach zegarmistrzowskich jest to wiedza tajemna i pilnie strzeżona przez smoki.. Tak jak wcześniej napisałem.. Przemyślę..
 8. napisz,gdzie posłać złotóweczkę..
 9. A gdy odejdziesz już od szyby patrząc na zamiatającego zegarmistrzowi kolegę z forum KMZiZ to przechodząc obok skromnego bezdomnego siedzącego na gołym chodniku i żebrzącego o cokolwiek... rzuć mu choćby złotówkę, bo to ja będę... Będę nieśmiało zbierał na pierwszy podręcznik "małego zegarmistrza" ... 😉
 10. łoo, Panie, toś Pan elektryk .. No to czas na kwarce i kalkulatory oraz różnego rodzaju "montany" 🙂
 11. Ale trzeba by kupić 2...3.. różne.. ruszaj- fajna zabawa a wiedzę już posiadasz.
 12. czasy 15w40 dawno minęły - nowe oleje również są "jak woda". Ryzykuje się tylko tym, że będą większe opory mechanizmu, więc najwyżej będzie znacznie późnił lub szybciej się zatrzyma po nakręceniu niż powinien. Coś jeszcze może się stać? Ile warta jest ta chińska? jeśli się wprawię, to 1ml moebiusa za 40zł, nie jest wielkim wydatkiem a pewniejszym od chińskich. Myślę nad oliwiakami - z czego wykonać, bo grubość jest tu dość ważna dla dawkowania.
 13. Bawiłem się jeszcze wczoraj włosem; wyjąłem szpilki, ... Za pierona nie wyprostuję.. Wytapirowany na potęgę.. Niech moje posty staną się ostrzeżeniem dla innych JAK NIE PROSTOWAĆ włosa.. Z drugiej strony .. dużo poćwiczyłem i choć nie skutecznie, to jednak uczy tego jak trzymać pęsety, jak panować nad oddechem, jak "podchodzić" żeby mniej popsuć.. Na kolejne dni daję sobie spokój -nie będę miał czasu na zabawy. Następnym krokiem będzie podniesienie mostków i zdemontowanie mechanizmów oraz próby ponownego prawidłowego złożenia. Na pewno się tym pochwalę, bo pytań będzie pewnie setka. Na początek smarować zamierzam olejem silnikowym - jakiś 0w20.. 5w30.. tak dla treningu, bo jeśli mi się odwidzi, to mniejsze straty finansowe.. Jednak z drugiej strony, myślę, że się nie odwidzi, bo jak wyżej pisałem, mam kilka większych mechanizmów i właśnie dla nich zarejestrowałem się na forum. Przyjdzie na nie czas, gdy tylko uruchomię poliota. Dziękuję za dotychczasowe rady i do usłyszenia w najbliższy czasie.
 14. brakowało mi tego słowa... Nie jestem w stanie zrobić dobrego zdjęcia, ale skoro twierdzicie, że na kołek, albo zaciśnięte, to przyjmuję że tak jest. Co ja tam, biedny żuczek... 🙄
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.