Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zadra

Użytkownik
 • Content Count

  628
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

175 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

324 profile views
 1. Może lepiej naprawiać sprawdzone auto niż dokładać dużo więcej do nowego, które być może stanie się tylko ładną skarbonką (nie chodzi o UAZ'a bo to inne i specyficzne auto). Kolega sprzedał sprawdzonego peugeota (jeździł nim chyba z 10lat) i kupił "nowszy model" - też puga z tego samego segmentu ale nówkę z salonu. Stary się nie psuł, jak trzeba było to widział fachowy serwis (nowe sprzęgło przejechało może 10tys km) ale w perspektywie było już generacją odchodzącą i przebieg już przekroczył 200 000km... Różnica do kupna nowego wynosiła ponad 60 000zł. Nowym trzeba teraz na serwisy jeździć i płatne przeglądy gwarancyjne, adblue dolewać, AC opłacać, i generalnie więcej pali od starego, niby więcej koni, ale jedzie słabiej, bo elektronika kastruje moc w imię ekologii i 15'ej eko-normy unijnej, .. Często rozmawiamy, że różnica w wartościach aut pozwoliłaby mu jeździć "staruszkiem" przez wiele kolejnych lat i zrobić kilka totalnych kapitalnych remontów tak silnika jak i podwozia , bo blaszysko nie korodowało, tylko że zapragnął poczuć ten powiew świeżości nowoczesnej motoryzacji.. trzeba szanować to co sprawdzone..
 2. zadra

  Teorie spiskowe

  przeszkadza Ci, że dodałem post ?
 3. na ławeczce, to ja się mogę położyć, bo takiej zegarmistrzowskiej jeszczem sie nie dorobił. nie ma jednak innego wyjścia- będę dłubał aż wydłubię, zniszczę lub zagubię 😊
 4. zadra

  Teorie spiskowe

  Nie musisz się przejmować, zgodnie z aktualną wiedzą większość z tych niezaszczepionych nieuków nie dożyje Sylwestra i nie będzie mogło wystartować w roku 2022 na studia. To powinno Cię uspokoić. Przyszłość spędzisz wśród zdrowych - zaszczepionych inteligentów.
 5. wróć!! znalazłem baryłkę jak zdemontować kołeczek mocujący włos? Nie, no wiem, że wypchnąć - tylko, że to tak małe jest, że aż strach..
 6. Koledzy. Otrzymałem delbanę z bardzo zdezelowanym włosem balansu. Podczas prostowania włosa(felsa 465 - delbana) "utrąciłem" baryłkę - włos pękł ok 1mm przy baryłce. Włos w baryłce mocowany kołeczkiem. Przy próbach wypchnięcia kołeczka z baryłki ta się wzięła i wystrzeliła "niewiadomogdzie".. - nie znalazłem.. Schemat jak mi się wydaje doskonale Wam znany Tak więc szukam zastępczego rozwiązania. Można partyzancko zastąpić baryłkę, czy muszę szukać nowego włosa lub całego balansu do felsy?
 7. To właśnie dlatego mi się udało 😊
 8. nadejszła godzina 21:40 czas przekroczony, zegarek przetrwał ogłaszam pełen sukces 😁😁
 9. Zaria - torturry część kolejna. dokonałem kilku rękodzielniczych poprawek i czekam na negatywne efekty działań. 3 zdjęcia na sucho - wewnątrz wypchnęło w 3miejscach wazelinę techniczną. dalej kolejno zdjęcia z niepełnego oraz pełnego zanurzenia. koronka z wałkiem po poprawce fabryki po prostu włożona po lekkim uszczelnieniu wazelinką. godzina 19:20... zalane 5min temu i jeszcze woda nie przecieka. poczekam w zanurzeniu do 21:00 I porobię kolejne zdjęcia 😁 zdjęcia kolejne teraz pełne zanurzenie z wałkiem i koronką
 10. Zaria się robi.. muszę wykonać kolejny szybki test szczelności szklankowej, ale myślę że jest szansa powodzenia. jak to wyjdzie opiszę w kolejnych odcinkach "dreszczowca" , natomiast teraz zapytać chciałem o jeden z "ruskich " mechanizmów. zaraz podam zdjęcia zegarka, oraz tyłu mechanizmu- to Wam wystarczy, bo charakterystyczny jest. Niestety nie zrobiłem zdjęć po demontażu wskazówek i tarczy, złożyłem testowo i na szybko, żeby sprawdzić czy "rokuje " i widzę, że chce żyć, natomiast wymaga pełnego czyszczenia i smarowania. Szukam informacji, czy zabierać się do niego (po wyluzowaniu sprężyny ) od strony 1. tarczy-wskazówek, czy 2.mechanizmu naciągowego? Jeśli opcja 2, to gdzie jest dostęp do mocowania plastikowego "karbo-okręgu" do napinania sprężyny ? jaki to typ/model mechanizmu?
 11. mi podobają-się bardzo sympatyczne popularne czasomierze. Osobiście użytkuję na codzień jednego z serii dolnego prawego narożnika..
 12. zadra

  Teorie spiskowe

  szczepmy się - to jedyna droga do normalności
 13. zadra

  Teorie spiskowe

  czego tu jeszcze nie rozumiesz? znowu widzisz więcej niż napisano w tekście. -Bez odbioru- .... ....
 14. zadra

  Teorie spiskowe

  No to zupełnie co innego. No to ja również nie o Tobie i w ogóle nie o Was. Tak sobie dotychczas tylko pisałem, żeby umilić pogawędkę. Moim zdaniem się udało. Wszystkim jeszcze nie zaszczepionym życzę aby jak najszybciej swój błąd naprawili. 🤗 👍
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.