Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zadra

Użytkownik
 • Content Count

  1,163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

824 Mistrz

About zadra

Recent Profile Visitors

1,027 profile views
 1. zadra

  Nóż

  mi bardzo podoba się jego minimalistyczna forma. Lubię taki kształt klingi i wklęsłe szlify; przeszkadzałaby mi tylko płetwa i najpewniej cena, bo nie kupiłbym do leżakowania a drogiego noża strach połamać, pokaleczyć czy przypadkowo zgubić. Zatem mimo iż mi się podoba nie jest nożem dla mnie .
 2. ja kupuję wolniej a robię... prawie wcale.. Jak ostatnio "coś mi się kliknęło" to pojawiła się wizja wycieraczki przed drzwiami.. Z każdej szafki coś wyłazi zegarowego - już sam zapominam co jest od czego, chociaż przecież tylko "kilka" czeka na swoją kolejkę.. Z biednym Beckerem macam się już miesiące i choć już blisko, to końca nie widać.. Jak żyć.. Pani Prezesowo? jak żyć..
 3. Kobiecie się w PESEL nie zagląda... 😊 Też chciałbym uchodzić za młodego
 4. kilka arkuszy papieru później.. bejca..
 5. zadra

  Projekt zegara

  Nikt tu nie wykona za Ciebie brudnej roboty. To Ty musisz dobrać materiały, sposób obróbki, obliczyć obciążenia osi, dobrać ich średnice, grubości kół zębatych obliczyć ilości i moduły zębów, dobrać (a może od tego zacząć) rodzaj napędu- być może zatem również wielkość wstęgi sprężyny napędowej i jej materiał, Ty musisz określić nawet ilość wskazówek i komplikacji. Nie chcesz przybliżyć powodu dla którego taką pracę wykonujesz ani nawet naszkicowac jej zakresu to nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. Skoro to Twój projekt, to wiedzę musisz zdobyć sam i zgodnie z tą wiedzą wykonać wszelkie obliczenia. To właśnie ta część teoretyczna. Nie wiem co jest trudniejsze w tym temacie - teoria, czy praktyczna jej wykorzystanie i fizyczne wykonanie elementów zegara. Zerknij na post z drewnianym zegarem i zastanów się, czy byłbyś w stanie wykonać Z DREWNA taki mechanizm tak aby ruchome elementy współpracowały ze sobą.. Gratuluję pomysłu na pracę... Czy wiesz z czym się mierzysz? Zacznij już czytać a przestań pisać - zaoszczędzisz trochę czasu na zdobywanie podstawowej wiedzy.. No i że szczerego serca życzę powodzenia. P.S. Ja nie podjąłbym się takiego tematu - projekt turbiny parowej jest wielokrotnie mniej zajmujący..
 6. zadra

  Nóż

  twardym to się trzeba urodzić 😋 Tak na poważnie, to święta idą, trzeba by coś pod choinkę sobie zorganizować, bo to najlepsza okazja w roku po urodzinach i imieninach. Można samemu paczuszkę podłożyć a później szczerze podziękować najbliższemu darczyńcy mimo jej/jego zdziwienia...
 7. zadra

  Projekt zegara

  Jeśli w drugim poście odnosisz się z niechęcią i wzgardą do piszącego zamiast odpowiedzieć na prosto zadane pytanie, to nie oczekuj, że ogół będzie Cię traktował z powagą. Dziwisz się, że dyskusja poszła w takim kierunku? Nawet nie określiłeś czy chodzi o zegar mechaniczny, elektroniczny, dobowy, zmierzchowy czy tam jakikolwiek inny. Nie przedstawiłeś się, wpadłeś z ulicy i wymagasz od razu wsparcia.. No o grzeczności z Tobą chyba raczej i zachowaniu w dobrym tonie należałoby porozmawiać. Możesz zacząć jeszcze raz.. Tym razem inaczej, z innego tonu. To Ty jesteś tym potrzebującym pomocy więc zachowuj się adekwatnie do swojej sytuacji. Skoro już skrytykowałeś odpowiedzi osób które mogłyby Ci jeszcze doradzić, to jakie masz dodatkowe żądania?
 8. zadra

  Porady potrzebuję :-)

  Jak ja się cieszę, że przeczytałem ostatnią stronę. Nic tak nie cieszy, jak nieszczęście bliźniego.. Myślałem już, że tylko ja mam nierozwiązywalne, proste technicznie problemy z mechanizmami a tu taka miła niespodzianka.. Co do kotwica rescha - są specjalne narzędzia :
 9. zadra

  Nóż

  Wybierz cokolwiek co Ci się podoba na przykład z WE albo idź w kierunku szczurkowatego w D2, co do "otwieracz do piwa" - to wg mnie zbędny gadżet- piwo otwierasz ostrzem noża robiąc dźwignię względem dłoni obejmującej szyjkę butelki.. Nawet trzonkiem siekiery piwko da się otworzyć przyjemnie - o jej ostrzu, czy obuchu nie wspominając. Szampana Napoleonczycy szablą otwierali - również bez korkociągu 😜 Zrozumiałbym otwieracz do konserw, ale nie do piwa..
 10. zadra

  Nóż

  takie stylowe edc do miasta.. 😁
 11. wyrzuć zatem swoje obiekty z dziesięciu pudeł do śmietnika, skoro to bez różnicy.. Różni się... . . . szacunkiem.. 🙄
 12. Cieszę się, Pawle, że decyzje zapadły. Będzie okazja, to kopnę w koło 😉
 13. Aktualny etap prac chciałbym zadedykować wszystkim czujnym i krytycznym w słowach. Dzięki waszym podpowiedziom termin oddania sprawnego zegara odsunął się gdzieś na połowę przyszłego roku.. Tak wygląda papier #180 Po 10 min pracy: no i oczywiście wszystko
 14. cofnij proszę do tego co napisałem. Wrzucenie do pudełka nie jest zadaniem, ale uchronieniem tego "czegoś" przed wyrzuceniem do śmietnika..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.