Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomekrosiak

Przestroga ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ritter
26 minut temu, tomekrosiak napisał(-a):

Czuję „Zero” Elsberga :) … trochę przerażającą wizję.

Nie ma w tym nic przerażającego. Gdybyś zobaczył kilka rozwiązań ze "świat za 10 lat", które już są i czekają na upowszechnienie albo i nie to dopiero byłbyś mocno zaskoczony.

 

26 minut temu, tomekrosiak napisał(-a):

Części pacjentom nie da się rzeczowo wytłumaczyć nic jeżeli nie będzie to poparte cyfrowym wynikiem. A i tak wyrocznią jest dr Google…

I coraz bardziej będzie "Co siejemy to zbieramy".

 

26 minut temu, tomekrosiak napisał(-a):

dygresja - medyczny rejestrator arytmii, jakaś tania chińszczyzna to ok 1000 zł, to samo tylko z certyfikatem PL 2000 zł, smartwach od ok 100 zł) tylko stara się dostosować do i tak istniejącej rzeczywistości.

Wiem jak tego typu urządzenia wyglądają od strony technicznej i po pierwsze "tania chińszczyzna" to poprawianie sobie europejskiego samopoczucia i naprawdę sporego Ego. W samochodzie masz certyfikowane czy niecertyfikowane poduszki powietrzne i co z tego wynika?

26 minut temu, tomekrosiak napisał(-a):

Na kilku ostatnich kongresach były pożyteczne sesje dotyczące wykorzystania tych technologii.

Zanim np. skasowano Jezioro Aralskie także było dużo kongresów oraz wywodów o dobroczynności tego rozwiązania. Zwykle bywalcami i prelegentami takich kongresów są ludzie, którym niczego nie brakuje poza przemożną chęcią uszczęśliwienia wszystkich. A jak coś doszczętnie spieprzą to potem jest opowieść o tym, że to nie ich wina.

W ogóle zdajesz sobie sprawę ile razy zdrowy człowiek miewa krótką arytmię? U mnie pojawia się na widok ładnych lasek a jest to pierwszy z brzegu przykład :) . Wiem, że są tacy, którzy łapią arytmię na widok Rolex-a a często wystarczy im informacja, że ich upragniony już do nich jedzie po pół rocznym budowaniu napięcia czyli od chwili zamówienia.

 

>>>

"Boję się dnia, w którym technologia zakłóci interakcje międzyludzkie. Wtedy świat zyska pokolenie idiotów."" [Albert Einstein]

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad „tania chńszczyzna”. - nic negatywnego, ani poprawiające europejskie ego nie miałem na myśli. To samo urządzenie z logiem lub bez europejskiej firmy, zwłaszcza w sprzęcie medycznym może się różnić kilkukrotnie ceną… Na razie co prawda w wielu przypadkach niedopracowany soft często przeważa na korzyść firm globalnych. Ostatnio testując naprawdę „wypasione” usg czołowego chińskiego producenta nie uzyskałem takich obrazków jak w referencyjnym (droższym) sprzęcie globalnej firmy.
Ad „krótkotrwała arytmia” - z tego w dużej mierze żyję, wiec chyba wiem ;) - a na widok łaski masz tachykardię zatokową, a nie arytmię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
16 minut temu, tomekrosiak napisał(-a):

Ad „krótkotrwała arytmia” - z tego w dużej mierze żyję, wiec chyba wiem ;) - a na widok łaski masz tachykardię zatokową, a nie arytmię emoji2957.png

Dla zwykłego zjadacza chleba a nawet konesera Rolex-ów arytmia to arytmia. Nawet jak jest tachykardią zatokową.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomekrosiak napisał(-a):

To oczywiście standardowa formuła obecna pod WSZYSTKIMI zaleceniami

Jeśli widzę zalecenia, z których treści na wstępie wynika że piszący je nie bierze na siebie odpowiedzialności a ich skutki to jakoś tak dziwnie mi się na sercu robi ;)

3 godziny temu, tomekrosiak napisał(-a):

Niemniej - dobry technicznie i jednoznaczny zapis ze smartwacha - a takie są w większości przypadków JEST podstawą do rozpoznania i leczenia arytmii. Jeżeli ktoś jest „z branży” i zainteresowany naprawdę mogę podesłać na priv fotki zapisów ekg uzyskanych z taniego smartwacha

Coraz ciekawsze rzeczy piszesz - profesjonalna elektrokardiografia robiona przez smartwatch... prześwietlenie też da się załatwić?

 

A tak całkiem poważnie, moim skromnym zdaniem wypowiedzi takiego typu jak Twoje traktowane poważnie mogą przynieść sporo wymiernych szkód, tym co "nie widzieli a uwierzyli" - a to dlatego choćby że ten "wykres EKG" robiony z obwodowego układu krążenia (z dłoni), z wykorzystaniem prostego, pomiaru który trwa 30 sekund nie może być dokładny i to powie Ci każdy lekarz nawet stomatolog, Smartwatch może wykazać jakieś odchyłki od normalnej pracy serca, ale może też, przez swoją niedokładność,  je zatuszować - podobnie zresztą jak zwykły pulsometr, bo to na bazie właśnie jego przy współpracy z aplikacją, z wykorzystaniem odpowiednich logarytmów, powstają te "wykresy".

Na tym sympozjum wspominali też że producent smartwatcha który umożliwia zrobienie tego "EKG" zaznacza że funkcji tej nie może być traktowana jako pełnoprawna alternatywa dla profesjonalnego badania? Bo jeśli tak to dobrze by było o tym wspomnieć - moim zdaniem to taki sam "bajer" jak wysokościomierz czy głębokościomierz w g-shock'u, niby coś tam pokazuje, ale ani spadochronu na podstawie tych wskazań nie odważyłbym się otworzyć, ani nurkować bym z nim nie chciał.

Moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś czuje że coś nie jest tak z jego sercem, ma za szybkie, bądź za wolne tętno, albo jakieś zaburzenia w rytmice "uderzeń" swojej "pompki" powinien śmignąć czym prędzej do kardiologa a nie bawić się w wykonywanie "zaleceń" ludzi który nie biorą na siebie skutków jakie stosowanie się do tych zaleceń mogą powstać.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zapis EKG ze smartwacha nie ma na celu konkurowania z profesjonalnym EKG. Jest narzędziem mogącym je uzupełnić. Podstawowym narzędziem do rozpoznawania arytmii poza EKG które trwa kilkadziesiąt sekund jest 24-o godzinny holter ekg. Tyle że nie zawsze w trakcie założonego holtera (24 godzin) zarejestrujemy arytmię. Szansa na „złapanie” migotania przedsionków (bo o ten rodzaj arytmii głównie chodzi) w trakcie otwartego, nieograniczonego ramami czasu są, z czystego prawdopodobieństwa większe. Migotanie przedsionków w początkowym okresie ma charakter napadowy tzn - początkowo występuje rzadko i najczęściej kilka-kilkadziesiąt sekund. Nie pisałem, że jest to narzędzie podstawowe, ale jest uzupełnieniem konwencjonalnej diagnostyki - i tylko jako takie może być traktowane. Zapis EKG z każdego smartwacha obejmuje 1 kanał, zapis cyfrowego rejestratora napędowych arytmii (narzędzie medyczne) również obejmuje jeden kanał, holter ekg 3,7 lub 12 kanałów, zapis EKG 12 kanałów. Liczba kanałów ma znaczenie w dokładnym rozpoznaniu rodzaju i lokalizacji arytmii, a nie stwierdzenia zero-jedynkowego jej obecności. Zapis ze smartwacha nie ma ŻADNEGO znaczenia w rozpoznawaniu niedokrwienia - zawału serca. Wszystkie te zapisy powinny być interpretowane przez lekarza, a nie użytkownika zegarka.
2. Cytowane wytyczne są istotnym dokumentem, aktualizowanym co kilka lat przez najwybitniejszych kardiologów (ESC - europejskich, PTK polskich, AHA amerykańskich) - a nie jakimś tam sympozjum. Nie zawierają wskazówek co do FIRMY urządzenia, choć rzeczywiście Apple w dużym badaniu udowodnił skuteczność AW.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
11 godzin temu, tomekrosiak napisał(-a):

Cytowane wytyczne są istotnym dokumentem, aktualizowanym co kilka lat przez najwybitniejszych kardiologów (ESC - europejskich, PTK polskich, AHA amerykańskich) - a nie jakimś tam sympozjum. Nie zawierają wskazówek co do FIRMY urządzenia, choć rzeczywiście Apple w dużym badaniu udowodnił skuteczność AW.

Wybacz ale jak dla mnie to jest lokowanie produktu. Bliskie sercu każdego lekarza w myśl maksymy, że "Ludzie dzielą się na chorych i źle zdiagnozowanych"

 

Arytmia jak i tachykardia zdarzają się zdrowym ludziom dosyć często i nie koniecznie to zarejestrują. Najważniejsza jest zbieżność tych zjawisk czyli to jak zanikają? Problem jest gdy anomalie są spore, kiepsko zanikają albo mają stany metastabilne. Wtedy jest potrzebny kardiolog a nie teleporada albo inna forma przydziału piguł na odległość.

Porządnych odchyleń u zdrowego człowieka nie widział ten kto nie widział EKG mierzonego pod np. zbroją :) . Tak samo jest gdy ktoś wyskakuje z samolotu,nurkuje,... nawet jak robi to dziesiąty albo setny raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AW dopiero niedawno. Bodaj od 5 edycji AW ma możliwość ciągłego wyświetlania czasu.

We wcześniejszych edycjach, tylko jak się nadgarstek podniosło co było dużą ułomnością zegarka Apple w porównaniu z konkurencją.

 

Jestem bardzo zadowolony - do śledzenia aktywności, tętna, odczytu sms-ów czy odbierania wiadomości super sprawa.

Nie przewiduję na razie użytkowania zegarka mechanicznego, no chyba że mnie coś za jakiś czas najedzie.

 

Wady:

- wytrzumuje 24h na jednym ładowaniu,

-nietypowa ładowarka do zegarka która sprawia że warto mieć dwie (ja mam ładowarkę na biurko na telefon i zegarek, która ma końcówkę do ładowania AW)

-brak bezela co sprawia że boki wyświetlacza są podatne na uszkodzenia (pewnie celowe działanie ze strony producenta który znany jest z tego że "daje palca a nie całą rękę"), co można rozwiązać dodatkowym casem. Ja mam bezel ze stali nierdzewnej przyklejany do obudowy. Uratował  mi brzeg ekranu przed uszkodzeniami dwa razy.

 

 

P.S.

Tytuł tematu powinien zawierać jakąś wzmiankę że chodzi o Apple Wach bo tak to nie wiadomo o co chodzi.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.