Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Remy

Użytkownik
 • Content Count

  537
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Remy last won the day on October 11 2014

Remy had the most liked content!

Community Reputation

109 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

292 profile views
 1. Wypowiem się, bo wkurzyła mnie ta niesprawiedliwość. Z tego co wiem to prowizja dla pracownika banku za udzielenie kredytu w złotych wynosiła 1%, gdy namówił na franka wynosiła 1,8%. Więc stawali na głowie i opowiadali bajki z cyklu - frank jest tani i opłaca się brać kredyt. A bank zarabiał na spreedzie, blokując normalną spłatę przez niedozwolone klauzule. Pracownicy banku byli tak skuteczni że udało im się namówić np. Ryszarda Petru (ponoć to ekonomista, tak kończył stosunki międzynarodowe) na kredy we franku gdy frank był na historycznych minimach. Z tego co mówił to przewalutował gdy frank kosztował 2,8zł. A ekonomista powinien brać kredy gdy frank kosztował pod 4zł i przewalutować gdy kosztował około 2zł..... Co więc dziwić się zwykłym kowalskim którym banki odmawiały kredytów w złotym aby wpuścić we franka... Powinny one i ich pracownicy ponieść koszty (zwrócić to co zarobili) tych nie etycznych działań.... W normalnym kraju powinny pokryć straty klientów i płacić odszkodowanie za nerwy jakie zapewnili swoim klientom...
 2. Remy

  Buty

  Takie kupiłem jakiś czas temu:
 3. Czasem po południu jadąc obok stacji ładowania, widzę np. Teslę podczas ładowania z kierowcą śpiącym w środku. Wracając po 2h kierowca dalej śpi.
 4. Może wina iOS15. Robiłem migrację na nowy ip 12 Pro Max. Oba iphony z iOS14, po zalogowaniu na konto AppleID na nowym iPhonie, zbliżeniu, przeniosło mi wszystko razem z hasłami. Domyślam się że na 13Pro był iOS15 i nie było kroku w tył (tj. do iOS14)... Czyli zostałeś testerem i znalazłeś błąd...
 5. Od ip4 do ip12 Pro Max. O ostatnim za krótko aby cokolwiek powiedzieć. Ale w poprzednich 1 zawieszenie na rok czy 1,5 roku. Za to Apple Watch 6 sam restartował się z 5 razy i kilka raz sam musiałem restartować bo tarcza ikonograf nie wyświetlała wszystkich elementów - np. temperatury. MacBook Pro - super.
 6. Remy

  Joshua vs Usyk

  Siła ciosu, zasięg i nawet dobry boks to za mało aby mocno trafić Usyka. A Usyk, genialne nogi, zejścia, uniki głową, garda... No i prawy prosty. Rewanż może wyglądać podobnie. Można się zastanawiać jak Usyk będzie walczył z Furym (o ile ten wygra z Wilderem), ale taki pojedynek będzie jeszcze ciekawszy.
 7. Remy

  Perfumy

  Dzisiaj użyłem Issey Blue - świetny zapach. Dobra pora - nie za gorąco nie za zimno.
 8. Remy

  Joshua vs Usyk

  Tak, Liczę na świetne widowisko. Technik vs warunki fizyczne (zasięg) i siła. Chętnie zobaczę Fury vs Joshua... (no ale najpierw muszą wygrać swoje walki.)
 9. Remy

  Joshua vs Usyk

  Tony kondycyjnie "usiadł" - nie walczył swoim stylem (wg. Furego). Jak już nie miał sił walczyć to Usyk go po prostu skończył. Zresztą nawet Masternak był bliski. Ale te 6 rund były mega.
 10. Remy

  Joshua vs Usyk

  Usyk w wadze ciężkiej ma watę w rękach. Nawet w junior ciężkiej, z tymi najlepszymi, nie wygrywał przez nokaut. Taki Tony Bellew (nie jakiś artysta ringowy) u schyłku kariery przez 6 rund świetnie sobie radził z Usykiem. Usyk był bezradny... Widzę szansę Usyka- że wątroby u A.J. poszuka... Na punkty z A.J. nie wygra. A jak zatańczy na nogach po ciosie A.J. to może liczyć że sędzia przerwie pojedynek. Moim zdaniem 80% A.J.
 11. Po debiucie ip13, parę dni temu kupiłem niebieskiego ip 12 Pro Max. Duże bydle, prawie jak iPad Mini. Dobrze że w iOS 15 pasek adresu można ustawić na dole (bodaj tak jest domyślnie), łatwiej będzie wpisywać url. Oczywiście z instalacją iOS 15 wolę poczekać na jakąś stabilną wersję 15.1 czy 15.2.
 12. Remy

  Perfumy

  A mi do nosa przychodzi jeszcze Polo Sport 🙂
 13. Remy

  Teorie spiskowe

  Przecież dążymy do tego aby zarabiać tyle co Niemcy. Płaca minimalna tam, z tego co widzę to 1536Euro czyli jakieś 7019zł. Inflacja powinna bardzo pomóc. Tylko czy kurs Euro nie powinien też rosnąć? To tylko wycinek z: https://kantorekspert.pl/edukacja-finansowa/kursy-walut--skad-sie-biora-wahania ale: Poziom inflacji. Inflacja mierzona jako tempo wzrostu cen, w dłuższej perspektywie przekłada się na konkurencyjność eksportowanych towarów. Im wyższa inflacja, tym mniejsze zapotrzebowanie na nasze towary, a tym samym na naszą walutę. Jej kurs więc spada. I odwrotnie. Im niższa inflacja, tym wyższy eksport i wyższy kurs naszej waluty. W krótkiej perspektywie natomiast wyższa inflacja przekłada się na niższe stopy procentowe, a te na niższy kurs krajowej waluty. Tempo wzrostu gospodarczego. W dłuższej perspektywie wzrost gospodarczy zwiększa import, a co za tym idzie na zagranicznych rynkach pojawia się więcej krajowej waluty, więc jej kurs spada. W krótkiej perspektywie natomiast wzrost gospodarczy jest kuszący dla zagranicznych inwestorów, co przekłada się na wyższy popyt na krajową walutę, a tym samym na jej wyższy kurs.
 14. Dobra zostawmy temat. Może uda mi się zobaczyć jeszcze raz, wtedy podzielę się.
 15. Z tego co widziałem na prezentacji AW7 to rowerzyście mówił ile km/h jedzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.