Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
hmodeusz

Żyłkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów. Proszę o pomoc w ustaleniu pochodzenia i wieku zegara.Brak sygnatury,tylko nr 111006.Muszę szybko zdecydować co do kupna.DSC04951.thumb.JPG.5f0667ef99345bf6a1f2a02b212c8088.JPG

DSC04938.JPG

DSC04941.JPG

DSC04948.JPG

DSC04953.JPG

DSC04954.JPG

DSC04956.JPG

DSC04960.JPG

DSC04964.JPG

DSC04967.JPG

DSC04968.JPG

DSC04955.JPG

DSC04963.JPG

DSC04966.JPG

DSC04947.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muller & Schlenker... 
Około 1905-1910. W mojej opinii - żaden unikat. Tyle że ładny, cały ... itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yahagi .Wahadło chyba ma dorabiane.Mam wybór pomiędzy nim a tym Beckerem P 64.Jakieś pomocne sugestie?

DSC04973.JPG

DSC04978.JPG

DSC04980.JPG

DSC04983.JPG

DSC04985.JPG

DSC04989.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadło - górne okucie zmieniane... powinno być +/- takie:

image.thumb.png.5adf219981563ca02363d2d3601a6537.png

a w Beckerze - dla odmiany całe plecy. 
Za doradzanie - to ja się nie zabieram raczej... Z zewnątrz - oba prezentują się poprawnie. Ale jak to w staruszkach bywa - zazwyczaj jest coś uszczerbione przez ząb czasu...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,skrzynia w Beckerze trochę pokombinowana i rozklekotana.Muller w lepszym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolę nie doradzać ....... bo później moja wina ;)

Becker , też będzie z tych lat .... a może nawet o kilka młodszy . Plecy raczej dorabiane i jakoś nieładnie - nie dziw , że skrzynia rozklekotana .

Oba ładne , ale jeśli Muller & Schlenker ....  lepiej się trzyma i po otwarciu drzwiczek lepiej wygląda .. ?

Twój wybór - przepraszam , bo i tak wychodzi , że coś sugeruję .  Naprawdę , sam to oceń !

ps.

      .....no i nie żyłkowce , a linkowce . Mechanizm wyczyścić i założyć linkę ( może być wędkarska , o odpowiedniej grubości i wytrzymałości ) ... żyłka , to po zdjęciu wagi , działa jak sprężyna - spada z bębna i plącze się w mechanizmie .

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PM1122.Subiektywne i profesionalne opinie mile widziane.Też myślałem o Mullerze.Becker w gorszym stanie(i tańszy);dużo roboty przy skrzyni.Plecy nieładnie dorabiane to mało powiedziane--raczej spartaczone.W Mullerze akurat są linki,to tylko naoliwić i poprawić (naprawić) wahadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.