Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Yahagi

Użytkownik
 • Content Count

  1,097
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

692 Mistrz

Kontakt

 • Strona WWW
  http://vza3af.webwavecms.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łeba
 • Hobby
  Biblia, pszczoły, zegary wiszące, fotowoltaika, patefony, radia lampowe... pewnie jeszcze trochę.

Recent Profile Visitors

2,005 profile views
 1. Zgadza się... pokazałem, bo są obok siebie w tym samym katalogu... Frisia / Livingstone Takie tam moje spostrzeżenia...
 2. Z moich fusów (przybliżonej tabelki) wychodzi, że mógł powstać na sam koniec 1894. Może to i trafnie by było... sprzedaż rok po produkcji. Ale chyba będzie bezpieczniej jak przesunę ten numer na połowę 1895 ... Bardziej prawdopodobnie to zabrzmi.
 3. Może tak być... ale moja Frisia była narysowana jak trzeba. Nigdy nie widziałem takiego 'na pewno' JungHansa wagowego z tamtego okresu, więc się nie upieram. Wydaje mi się jednak, że sprężynowe przedstawiały odrobinę inną myśl techniczną. Kotwica / wychwyt... itd. Nie upieram się... sugeruję tylko, że być może warto wziąć to pod uwagę...
 4. Hmm... że wtrącę 2 grosze (zazwyczaj chyba 3 się wtrąca). Skrzynia jest podobna, ale jednak nie jest identyczna. Też patrzyłem na JH, ale te boczne 'skrzydełka' są trochę inne. Miałem JH z tej epoki, sprężynowego.... model Frisia to był. Tam, skrzydełka były katalogowe. Absolutnie nie neguję, że to może być JH ... bo bardzo widać jego 'amerykańskość'. No i kierunki nakręceń żeby się nie pomylić... No i jeszcze jeden szczegół... otwory na klucz... ich umiejscowienie w tarczy.... zegar JASI a katalog JH. Zastanawiam się czy nie mógł go popełnić jakiś 100% hamerykański producent... Zupełnie jednak nie czuję tego klimatu.
 5. Yahagi

  A taki z orczykiem ?

  Nie ukrywam, że zegar bardzo mi się podoba... Ale to chyba nie są wskazówki GB ... praffda ?? Tylko te 2 zdjęcia:
 6. Ha! Jest 2ga Fortuna / PraBorussia z sygnaturą Ruttmanna
 7. Taki zegar. Zaokrąglona płyta i dodatkowo nabity numer na górnej krawędzi. Zegary pokazane w wątku trochę namieszały... ale jest trochę nowych materiałów. Tą cyferkę na krawędzi na pewno nabijał FMS ... kto jeszcze ? Może się to kiedyś/wkrótce okaże... Tymczasem taki:
 8. Yahagi

  A taki z orczykiem ?

  Ja myślę, że to świadome działanie... zmienione jest wszystko co dało się zmienić. A parkiet w zegarze ... hmmm...
 9. Yahagi

  Jaki to zegar ?

  Wychodzi że to Concordia.
 10. Yahagi

  A taki z orczykiem ?

  Gdyby były na plusiki to by dostał jeszcze nagrodę Hopp-kirka..
 11. Yahagi

  A taki z orczykiem ?

  Takie photo dziś dostałem. Myślę, że przypadek może wziąć udział w światowym konkursie na najbardziej wyprzeróbkowany zegar wagowy. Myślę, że ramie wychwytu zasługuje na dodatkową nagrodę.... hmm... od publiczności, albo co... W końcu jest jakiś 'z orczykiem' I 'złota czcionka' też mu się należy....: ) Przypominam, że w oryginale wyglądał zapewne +/- tak :
 12. W temacie Sabatha... Taką wzmiankę znalazłem w 1902.... czyżby nadal 'walczył' ??
 13. Raczej tak będzie... Chyba na takim wieszaku:
 14. ... ciągnąc powyższy wątek... Na Zatoce.DE pojawiła się wczesna Concordia... Numer mech naprawdę 'silny':
 15. Wskazówki to by właśnie sugerowały ....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.