Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  3,002
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PM1122 last won the day on February 25 2020

PM1122 had the most liked content!

Community Reputation

703 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Finlandia
 • Hobby
  Zegary .

Recent Profile Visitors

606 profile views
 1. Takiego nie miałem, ale mogę doradzić, by nie instalować jakichś dodatkowych blaszek własnego pomysłu. Bardziej skupić się na elementach które uruchamiają bicie.... jak się przesuwają i ustawiają, by znaleźć przyczynę błędu.
 2. A, to żeś wypatrzył ! To będzie już któreś tam wcielenie.... pewnie będzie następne.
 3. PM1122

  A taki z orczykiem ?

  Fajny mazerunek na plecach.... elegancko, no i kluczyk ciekawy. Taki wieszak, też pierwszy raz widzę.
 4. Wczoraj trafiła mi się Germania ... trochę późna. Ale przez nią narobiłem sobie zmartwień i kłopotu ... normalnie katastrofa .........a po całej dobie , normalnie CUD , wszystko szczęśliwie się zakończyło . A wszystko przez zegary .
 5. Dziękuję Tak przypuszczałem, że to musi być bardzo blisko przełomu wieków...... ale ja, to tylko zgadywałem, więc dziękuję Tarant za pomoc.
 6. Logo mam wyraźniej, ale na aparacie fotograficznym. Bardziej, to po tym patencie się pozna, ale to Tarant w tym jest mistrzem!
 7. Natrafiłem na FMS, ale już z płytami ażurowymi. W pierwszej chwili pomyślałem, że Junghans, bo na skrzyni jest parę takich wzorków, co to były złocone i czernione, jak np. w modelu Bagdad Junghansa. Mechanizm nr. 39650, Jest też patent D.R.P 55006
 8. PM1122

  Nasze Budziki

  W pełni podpisuję się pod wypowiedzią kolegi, który z dużą dozą delikatności, bardzo ładnie, starannie, a zarazem jasno i dokładnie wszystko wyjaśnił Panu Markowi. Myślę, że szokiem było dla nas wszystkich to, iż po dniu w którym w którym Pan Marek otrzymał od kolegów te katalogi, zaczął masowo prezentować budziki, z dużym opisem, historią, oraz, że ten budzik to rekonstrukcja, a tamten, to odbudowa, itd..... zamiast skupić się na poprawianiu błędów swojego datowania. Te opisy, nie mogłem i nie chciałem czytać, gdyż myślę, że nie nabyłbym prawdziwej wiedzy, a jedynie czyjeś niepoważne hipotezy. Panie Marku, nie można iść w zaparte tylko dlatego, że tak się Panu wydaje i tak Pan uważa i przypuszcza. Przy niektórych Pana budzikach, nie można mówić o rekonstrukcji czy odbudowie. To zwykłe majstrowanie w stylu,, Jak z czegoś, zrobić coś " np. Pana wpis, z przed półtora roku. Cytat ,,...... postanowiłem zrekonstruować samodzielnie dzwonek. Na kowadle, w zakładzie kowalskim, wyprofilowałem kołnierz w dzwonku z mosiądzu. Jako mocowanie wykorzystałem uchwyt od szuflady. W efekcie budzik dzwoni. Jego dźwięk przypomina terkot karabinu maszynowego." Użył Pan uchwyt od szuflady do budzika. Czy to jest rekonstrukcja ? Uprzejmie Proszę, by poważniej do tego podchodzić i jednocześnie Poważnie Nas traktować... czyli, czytelników Pana wpisów. Z Poważaniem. Mariusz
 9. Nie wiem, ale nie wyglada na dorabianą. Może tak miało być, gdyż podstawy robiono coraz cieńsze, a mechanizm, wraz z wahadłem, trochę waży i mógł wyginać podstawę w miejscu mocowania kolumienek. Poza tym, nie widzimy tarczy, więc trudno skojarzyć jaki to model
 10. No , ale te skrzynie dość znacznie się różnią swoją budową . Widać to po otwarciu drzwi. Mój Becker , ma proste boki . Górna deska zaokrąglona , a dół skrzyni , to dwie skośnie ustawione deseczki . Od tyłu zaś patrząc , to plecy są ustawione głębiej , a na górze i dole są wstawione klocki . Inne skrzynie , to mają kształt zbliżony do kształtu drzwi i są to jakby ósemki ( jeśli mogę to tak określić ) .....boki , to pełne deski i jakby wygięte w łuki . Ale są też listwy , które są ustawione skośnie i wówczas mają boczne szybki . Nie wiem jednak , jak od tyłu , jest z ich plecami.
 11. Noo, tu to jest Tarcza Ale trzeba wźiąć pod uwagę, że chyba większość z nas, to chyba zegary z Freiburga posiada.
 12. Dodaje mojego myśliwskiego Gustava Beckera z 1881 roku . Był już pokazywany i zdjęcia są w ,,Galerii G.Beckera" , oraz ,, Porady Potrzebuję ". ... jeśli potrzeba mogę jakieś dodać . Proszę zwrócić uwagę , na duże podobieństwo drzwi do skrzyni , która została pokazana na samym początku tematu ......, chodzi o kształt otworów na szyby i wokół nich .... nooo , prócz liści i zwierząt.
 13. Plecy były robione na wkręty, a inne elementy na klej. Poza tym, to wkręty były równo rozmieszczane i tylko kilka. Sam piszesz, że gwoździe i gdzie popadnie...... no, tak nie robiono.
 14. PM1122

  H.Endler & Co.

  Taaaa,... te rowki, niczym słoje drewna, wyryte w grubych plecach. Myślałem o tym, bo mam w dwóch Beckerach. I tak sobie przypuszczam, że jakaś stolarnia z Freiburga, a inne, to być może skopiowały...... ale to tylko przypuszczenia niczym nie poparte.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.