Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  2,666
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PM1122 last won the day on February 25 2020

PM1122 had the most liked content!

Community Reputation

573 Mistrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Finlandia
 • Hobby
  Zegary .

Recent Profile Visitors

497 profile views
 1. Już od dawna mają € . A to jakaś pani .... wystawia jeszcze parę kwiatków , stary , bo na świece żyrandol , serwetki , itp...... bo , oni tak lubią pozbywać się z domu tego , co niepotrzebne . Pisze , że ma go po rodzicach , a co i jak , to nie wie , bo nie zna się na zegarach kompletnie.
 2. Osssszzzzzz ...... za 50 moich cebulionów ?
 3. Tego nie robiłem, ale tu jest kwestia, jakie wahadło. Czy pręt okrągły stalowy i wtedy widelec, czy drewniany i w nim może być szczelina na tzw. ,, palec". No, oczywiście, trzeba brać pod uwagę jego długość, wagę. No, ale to będzie raczej zagadnie dla kolegów, którzy budują, lub zabierają się za budowę własnego zegara.
 4. Super... i jakie proste Twoje urządzenie, nasuwa mi nowe pomysły..... Na jesieni, zakupiłem prawie złomową wiertarkę ręczną, by zrealizować coś takiego .. no, chyba pora się za to wziąść.
 5. Więc , jak w innym temacie wpisałem - Do Dzieła - , to tu wyjaśnię , ..... Nooo, chyba tylko kilka osób , zagląda na forum ( chyba ciągle te same ) , a inni ? Myślę , że też coś robią , .... chociaż te zimowe zmęczenie , brak sił i chęci ... może ? Ja czekam na ładny i ciekawy zegar - tak myślę . Właściciel trafił do szpitala , więc wyśle go za parę dni . A teraz kończę czyścić mechanizm ,, brata " GB myśliwskiego , z mechanizmem bicia ,, Patent " . Jak coś ciekawego wyniknie , to oczywiście napiszę . Bo czyszczenie , to nam już znane
 6. Aaa, kończę co wcześniej zacząłem. Powiem, że kółka, bo tu temat niezegarowy ... była przerwa, bo pralka siadła, a i śnieg na aucie i ogólnie zmęczenie. Cisza taka, że... no, nie ma co narzekać, więc, Do Dzieła
 7. Żyję .... ale co to za życie ...... Tematy znikły , ciężko coś odszukać , poczytać , a i nikt nowy tu nie trafi . Czekam na zegar , ale dostawa się opóźnia . Sprzedający napisał , że miał wypadek i jest w szpitalu . Więc , jak za parę dni wyjdzie , to go wyśle .
 8. Nooo , to widzę , że zagadnienie opanowane .... a ja niepotrzebnie się produkuję ............. no , ale takie rozważania , pewnie się przydadzą innym , tym którzy dopiero zaczynają . Skoro uznałeś , że jedna paleta miała za duży skos , to napewno tak było , bo i naszkicowałeś i wyjaśniłeś , co i jak , a moje obawy , że być może się pomyliłeś , były nieuzasadnione . No , ale jak widzę przybyło , przy okazji parę rysunków z książek
 9. Przede wszystkim , to ja nie zegarmistrz , a pasjonat - miłośnik starych zegarów . Więc , na mojej fachowości , to proszę się tak bardzo nie opierać ..... problem , to ciężko mi zapamiętać , te wszystkie nazwy itd. No , nie ma zdjęcia , więc nie wiem , jaka to kotwica i koło wychwytowe , ale , tak bardzo ogólnie , mogę powiedzieć , że palety różnią się . Powiedzmy , że jedna jest prawa , a druga lewa i nie można ich zamienić miejscami. Często także , mają różne kąty . Ale to już trzeba popatrzeć w książkę , albo lepsi koledzy odemnie , się wypowiedzą . Miałem kilka takich przypadków , że palety zostały zamienione miejscami i zegar nie chodził ..... widać było , że ktoś nieźle się nagimnastykował , by zaczął chodzić ( łożysko nastawne było strasznie zmasakrowane od kombinerek ). Taki GIF , na pokaz ..... jak widać , paleta zatrzymuje ruch koła , ale gdy zaczyna wychodzić w górę , to ząbek koła , popycha paletę na tym skosie i daje impuls - ruch dla wahadła . Podobnie to wygląda na drugiej palecie . Myślę , że nieduża zmiana kąta nic nie zaszkodzi , ale tyć większa , to już może powodować zakłócanie chodu zegara.
 10. A, to już raczej z książki, bo różne są kotwice i koła wychwytowe, więc tam są i szkice i kąty podane. A dalej i różne przyrządziki do tego. Ale jak trzeba, to zaradzimy.
 11. Nooo, to widzę, że ciężko coś doradzać, bo widać, że masz pojęcie i głowę. Na twojej pracy, to inni mogą się poduczyć. Czekamy na dalsze relacje.
 12. Taaaaa........ jak TVP , to parę kartonów piwa trzeba i wówczas jest strawna. A zegar , co wyżej pokazałem , iż skrzynia jest ta sama , jest już mój . A na dodatek , okazało się , że mechanizm jest wyjątkowy i powstał na naszym forum ciekawy temat , gdzie kilku kolegów prowadzi , można rzec , że małe dochodzenie , badania , poszukiwania . Więc Pani ,,KasiaB" , zachęcam do działania . Czy do renowacji , lub choćby sprawdzenia stanu skrzyni i zabezpieczenia jej. Bo może faktycznie ...., wisi , podoba się i nie przeszkadza , więc wisi sobie dalej , ... ale jednak szkoda , że nie chodzi.
 13. Zloty nie ...... tylko spotkania rodzinne
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.