Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  4,149
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PM1122 last won the day on February 25 2020

PM1122 had the most liked content!

Community Reputation

1,309 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Finlandia
 • Hobby
  Zegary .

Recent Profile Visitors

1,183 profile views
 1. A po czym poznałeś ? - bo tylko fragmencik płyty widać . Ja mam takie Kienzle ( no fakt , że w moim , to haczyk jest mocowany z boku )
 2. Oczywiście ..... ale kolega pisał , że strasznie się spieszy - więc myślę , że podniesienie widelca , wydłuży czas , bo wahadło będzie musiało bardziej się kręcić
 3. Też tak uważam .... dodam od siebie , że także sprzedawcy , czy hurtownicy swoje daty wpisywali - a wszystko to , raczej zgadza się z datą produkcji . np . G. Becker sprzedany w Finlandii - pieczęć i data 15.02.1882 r. chyba sprzedawcy , raczej się zgadza z datowaniem G.Beckera. Więc też jestem ciekaw wniosków kol. Dettlaff
 4. To ja może odrazu odpowiem , bo mam podobny zegar , ale w moim brak wahadła - ten zegar jest taki mały ! Jak widzę , to te zdjęcie wykonano , gdy wahadło lekko się kręci , lub zegar pracuje - stąd widać jakąś nierówność o której wspominasz. Moim zdaniem , widelec jest nieco za nisko ( może 1 mm. ) , nie jest poziomo , choć to może złudzenie , bo z widoku zdjęcia można się mylić. Wydaje się także , że ten kołek przy kotwicy , chyba był wyginany - ale to trzeba się przyjrzeć. Bo jakakolwiek nierówność na nim , odbije się na chodzie zegara. W innym podobnym i niedużym roczniaku , o którym ostatnio pisałem ( że zaczął się zatrzymywać i nierówno kręcić ) , to właśnie przy widelcu był kłopocik . Teraz idzie od miesiąca i kręci do 350 stopni .
 5. Nie koniecznie...... warto zobaczyć to, co zakrywa tarcza. Skrzynia całkiem dobra, a że ,,po przejściach"... to raczej odnosi się do skrzyni, którą pokazała Tatyana - bo tam widać dziwną koronę, oraz wnętrze skrzyni ..... no, bo która takowych przejść nie miała ? 🤔 U Ciebie, to OK, choć korony i sterczynek nie widzę. A mechanizm błyszczący - więc chyba niedawno miał przegląd.
 6. PM1122

  A taki z orczykiem ?

  Ooo.! 😯 .... no, na zdjęciu widać, że obok jest jeszcze drugi zegar.
 7. Noo, to teraz mnie przestraszyłeś....., ale ja po palcach dostałem, to mechanizm powinien być dobry.
 8. Piękny zegar. Gratuluję !
 9. PM1122

  Junghans miniaturka

  Na jednym małym GB, to z tyłu, były takie małe kołeczki. W efekcie tego, plecy nigdy nie dotykały ściany i karteczki przetrwały w super stanie. Ale z pewnością , wisiał na suchej ścianie.
 10. PM1122

  Nasze Budziki

  Nooo, w takiej skrzynce jeszcze nie widziałem !
 11. PM1122

  Junghans miniaturka

  Łał ... Ja nie wiem, niestety.
 12. Pomyśl może dać tam zamiast tej sprężynki, jakąś blaszkę sprężynującą. Tak, by prawie dotykała tego kółka - zostawiała mu mały luz. Bo inaczej, to młoteczek będzie strasznie walił w gong. PS... u mnie, to częściej chodzi bicie za wolno. Można jeszcze dać na wszystkie te łożyska gęstrzy olej - na jakiś czas trochę zwolni.
 13. Za dobrze wyczyściłeś .......... a poważnie , to wszystko kręci się dobrze ! Ale w wielu mechanizmach , jest pręcik sprężynujący , który mocowany prostopadle w płycie i sięga niemal do drugiej płyty . On stoi na drodze tego kołka o który jest teraz zaczepiona ta sprężyneczka. No i on , stawia większy opór dla podnoszonego młoteczka . Ta sprężyneczka , jest tyć za słaba w tym przypadku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.