Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  3,673
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PM1122 last won the day on February 25 2020

PM1122 had the most liked content!

Community Reputation

1,010 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Finlandia
 • Hobby
  Zegary .

Recent Profile Visitors

889 profile views
 1. No, to brać się ! Wszystkie ciekawostki i problemiki, bardzo mnie interesują i myślę że innych także.
 2. Tak ! ...... jak widzę , to wzór podobny i pasuje do Germanii i Concordii . Na pewno z Freiburga i na pewno Fortuna . U mnie , jest też bardzo podobna skrzynia , w której jest Germania . Jednak mechanizm był wymieniany . Są ślady po śrubach i one wskazują , że gong był po drugiej stronie . Możliwe , że wcześniej był Becker. Ten grzebień , choć nieco inny , też wygląda na ,, doklejany " . Niestety tylko to zdjęcie , bo zegar mam obecnie w garażu . Trochę więcej przy skrzyni roboty , więc czeka na swój czas.
 3. Qrcze .... fajna sprawa Biały , też dobrze . Zawsze jakaś odmiana ..... puki nie masz korony , to nie ma co się spieszyć . A pod farbą , to tak sobie myślę , że ładna powłoka . Bo sądzę , że jeśli ktoś był leniwy i nie szorował wszystkiego papierem ściernym , to będzie dobrze. A jak tam plecy ? Były jakieś pieczęcie ?
 4. Dziękuję Po prostu.... trzeba uważać na wiertarkę stołową i ręce w RĘKAWICZCE , to zawsze trzymać daleko od uchwytu, czy wiertła !
 5. Nooo... mały kawałeczek, ale trzeba. A jaka panika przed tym
 6. A ja tu zostawiłem żonę na parę godzin...? przeszczep skóry.
 7. PM1122

  Mechanizm

  Ta dwójka, to to jest często ostatnia cyfra numeru seryjnego, ale także, może to być znacznik części - by było wiadomo, że te płyty i inne elementy, stanowią komplet. To, jeszcze częściowo manufaktura - nie jest w pełni produkcją seryjną. Dużo ręcznego pasowania elementów. Dlatego też, nie wszystkie, niby te same elementy z takich samych mechanizmów, pasują do siebie. A gdzie reszta zegara ? Fajnie by było zobaczyć.
 8. Oooo zaczyna wyglądać
 9. Tarcza bardzo ładna ! A co do bicia..., no to Metronów nie robiłem. A z mechanizmami, to różnie bywa. Często wręcz widać, jak świeżo złożony mechanizm, gdzie celowo, na wiatraczek nic nie dałem, bije aż za szybko. A po kropelce oleju, to jest bardzo wolne bicie. Więc najczęściej daję, kapkę rzadkiego i o mniejszej lepkości.
 10. No i piknie Z biciem, to raczej zero oleju na wiatraczku, lub dość rzadki. Częsty problem z ruszeniem bicia - za duża lepkość.
 11. Oczywiście ... Teraz jest ukazany, piękny wzór drewna !
 12. Albo taki Werner..... co prawda, ma trochę dłuższe wahadło, no i bębny do czyszczenia, bo czuć przy podkręcaniu, że coś sprężyna źle się naciąga... ale buja się nieźle ! MOV_0407.mp4
 13. Dobrze 👍...... Teraz tylko........ i będzie Ok. Np. MOV_0406.mp4 Wydaje mi się, że wahadło jest mocowane do tylnej płyty mechanizmu i jest tam jednocześnie oś kotwicy. Wystarczy popuścić, te dwie śrubki wieszaczka. Tam jest zawsze nieco luzu i można go przesunąć tyć w dół. Czyli kotwica będzie nieznacznie niżej. Myślę, że to poprawi pracę wahadła.
 14. Przepraszam kolegów. W moim poprzednim wpisie miało być - spóźniał się.
 15. Skoro wyszło, że tak bardzo się śpieszy, to może bez rozbierania, uda się Tobie policzyć choć połowę jednego z kół, by zauważyć jaka jest różnica. Ciekaw jestem, o ile centymetrów wyżej podkręciłeś już wahadło, że mimo to, on dalej się spieszył ? ............... Sorry... w pośpiechu się przejęzyczyłem. Miało być - spóźniał się.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.