Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  3,919
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PM1122 last won the day on February 25 2020

PM1122 had the most liked content!

Community Reputation

1,178 Guru zegarmistrzostwa

About PM1122

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Finlandia
 • Hobby
  Zegary .

Recent Profile Visitors

999 profile views
 1. PM1122

  A taki z orczykiem ?

  O Braunau, to wogle mało wiem...... mam tylko jeden mechanizm.
 2. PM1122

  A taki z orczykiem ?

  Strzelam - GB z Braunau , ... , te małe cyferki jakby podobne - no , mało i słabo znam się na chodzikach , więc pewnie błędnie strzeliłem
 3. Fotka niewiele tu powie. Trzeba po prostu, wszystkie luzy na osiach pokasować - także samego bębna, bo widać, że go lekko przekasza. Myślę, że wówczas, ta potężna siła sprężyny, przeniesie się na napęd i nie będzie powstrzymywana , nie wiadomo czym.
 4. Wracając do tego Junghansa, co nie chce bić godzin. Rozebrałem mechanizm, ale przedtem zweryfikowałem luzy na ośkach......, no, w kilku miejscach, to zdecydowanie za dużo. W werku zostawiłem tylko dwa ,, kółka"- bęben i współpracującą z nim oś. Więc, tak na luzie kręcąc bębnem, słychać głośne terkotanie na latarce. Nieźle grzechoce. Widać, że latarka była kiedyś naprawiana, bo jeden kołek jest za długi i brzydko to zaklepane. Co robić ? 🤔
 5. Ooo 😀 No to mnie rozwalił.... Skrzynia SUPER 👌 najgórniejsza półka.
 6. No nie.... czyżby tak słabo je klejono i zbijano tymi gwoździkami ? 🤔
 7. Ja trafiłem na taki gong w GB . - no właściwie to tylko podstawa gongu. Niestety innego zdjęcia brak . Wstawiam , bo takiego jeszcze nie widziałem , a może się przydać .
 8. Pewnikiem , większy handlarz się podczepił i sygnować pod siebie kazał
 9. No tak ! U mnie to raczej brak inflacji ,,,,,, bo jakieś tam 7.8 % , to ledwie widać
 10. No , ale skrzynia , Freiburowsko wygląda ...... no , kilka firm takie stosowało
 11. Powiedz , że Inflacja , no i cukier , chleb , olej ..... a przecież miało nie być inflacji
 12. Ja z kolei, mam nieco inne sprawy z gongiem, a raczej z mechanizmem. Ten zrobiony już Junghans, nie chce za bardzo dzwonić. W bębnie bicia, była tak mocna sprężyna, że aż się zdziwiłem - niestety nie zmierzyłem jej. No, tu zwykle jest mocniejsza, więc myślałem, że bić będzie bez problemu. A tu nawet bez młoteczka, zatrzymuje się, lub nie chce ruszyć. Więc, trzeba będzie się przyjrzeć wszystkim łożyskom, czopom i ząbkom. Ale, że bębny wyglądały mi na niejednorodne, to myślę, że właśnie ten bęben, został kiedyś zmieniony i średnica jego zębatki, albo same zęby, jakoś nie pasują. Myślę po prostu, że zbyt ciasno się zazębia. ...... a może co innego wyjdzie, ale to sprawdzę za kilka dni, jak wydobrzeję.
 13. Tak,gong to duży temat. Takie cóś trafiłem. https://zegarkiclub.pl/forum/topic/141133-urwany-pręt-od-gonga-trzystrunowegojak-przymocować/
 14. Nie znam się , więc się wypowiem. Pręty napewno są twarde, czyli były hartowane i odpuszczane. Jak bardzo - nie wiem. Nie nadarmo ostrzega się kupujących, by na czas transportu zabezpieczyć je.... i to przed pęknięciem, a nie pogięciem. Więc nie są plastyczne, jak to jeden z kolegów pisał. Rozhartowanie końcówki i ponowne hartowanie, też ma jakiś wpływ na dźwięk. Ważne, by było ponownie twarde.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.