Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PM1122

Użytkownik
 • Content Count

  2,421
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PM1122 last won the day on February 25

PM1122 had the most liked content!

Community Reputation

515 Mistrz

About PM1122

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Finlandia
 • Hobby
  Zegary .

Recent Profile Visitors

398 profile views
 1. Muszę choć raz tak wybłyszczeć
 2. Obstawiam, że szarobury.... No i myślę, że śruba wyrwana ze ściany. Czyli....
 3. Oooo , pewnie były skracane . U mnie , czasem też tak było , ale już kiedyś na forum , ktoś pytał i o ile pamiętam i się nie mylę , to Tarant napisał , że 1 , a max 2 zwoje , powinny być . Tego się trzymam . Tu , to chyba odwinięcie do końca i waga , niemalże dotykająca skosu dna . ps. .... noo , chyba jednak inaczej . Wstawiam zdjęcie . Kropkami zaznaczyłem ośkę bębna i blaszkę rozdzielającą linki . Czyli , linka odwinięta do końca , będzie w tej samej osi , więc zawsze będzie ocierać o tę blaszkę . Wiec chyba dam , te pół zwoja więcej . A w przypadku jakiegokolwiek wyjazdu , to chyba lepiej zatrzymać zegar .
 4. Mam taki mały dylemat i proszę radę . Jaką dać długość linek w skrzynce , która ma skośne dno ? Jak jest proste dno , to waga na nim staje , a na bębnie , jest jeden zwój . Linkę , to jeszcze nie obcinałem na długość , ale sprawdziłem na ,,sucho" , jak waga się zachowa . Więc , przechyla się i zsuwa do środka , a następnie przewraca . Czy skrócić linkę tak , by waga tylko doszła do dna ? ps. osobiście , to nie podoba mi się , całkowite odwinięcie linki , że ciężar wagi , trzyma się tylko na supełku. Obawiam się , że może tam dojść do przecinania linki . Gdy jest jeden zwój , to linka przy tym supełku , jest zawsze tak samo ułożona - nie zgina się , nie pracuje w tym miejscu.
 5. Tak.... , zgadzam się , że najlepsze jest pozytywne nastawienie i życzliwość I do kolegów i do prac , które wykonują ..... nawet , jak ktoś , zrobi coś ,, niekoszernie " to można mu wyjaśnić , dopomóc , skierować go na właściwe ,,tory"
 6. Nooo , ta Yodka czarna Germania ...... to naprawdę nisko się kłaniam !!! .... ja jestem daleko z tyłu . .... bo jednak troszkę ( choć mało ) było opisu , co i jak . ...sadza i pewnie , z pół mieszkania było czarne . Więc , jeszcze raz Brawo ! ... nie wiem , czy wszystko idealnie ze sztuką XIX wieczną , ale napewno , bardzo blisko , bo chyba bliżej się nie da.
 7. Koleżanka i Koledzy , wszystko już powiedzieli .... tz. taki ogólny zarys , bo temat do rozważań , jest ogromny. Właściwie , to przy każdym zegarze , chyba każdy , ma takie rozważania ... np. czy spróchniałą listwę wzmacniać , czy wymienić na nową .... czy dziwne klejenie i gwoździe zostawić , jako ten ślad historyczny , czy rozkleić , odgwoździować i skleić na perełkę . Każdy może to robić po swojemu , ale jednak , prędzej czy później , zaczyna czuć , myśleć i pytać - jak to faktycznie powinno być ? Z pewnością , zegarom wychodzi to na dobre ! Bo np. nigdy nie słyszałem , tu na forum , by ktoś wymienił krzywe i spróchniałe plecy , na prostą , wodoodporną , grubą i mocną sklejkę . ... bo to , ułatwiłoby montaż pozostałych elementów , a plecy... co tam plecy i tak ich nie widać ps. a politurowanie , to fakt , nie idzie mi tak dobrze , ale po wielu latach osiągnę mistrzostwo .... a narazie lakierobejca
 8. No , tak dużo , to tu nie widziałem . Najczęściej białe i raz kolorowy ..... choć może być , że kilka kolorowych , przeleciało przed oczyma przy przeglądaniu ofert , ale nie zwróciłem na nie uwagi. Napewno , jest to wtórne malowanie . Możliwe , że to nadanie drugiego życia , lub koloru w domu . Bo przez większość roku , to jednak tu jest szaro , lub biało . Większość zegarów , jest oryginalna i nie ruszana , ale jak coś podniszczone i już nie ten blask , to wówczas nachodzi ich ochota na pomalowanie.
 9. To co ja widziałem, to odręczne dzieło. Ale chętnie zobaczyłbym inne.
 10. Aaa, to też takiego kolorowego GB widziałem, a Wernera mam białego. Biały, bo w kuchni, to narazie mi pasuje. A z GB to zrezygnowałem, ale myślałem o zmyciu. Lecz faktycznie, nie każdy chyba trzeba.
 11. PM1122

  Nasze Budziki

  Oszzzz, Że tak spytam, jak tę tylną pokrywę udało się Tobie tak wypolerować?.... To czysty mosiądz?
 12. Mechanizm i wieszak, jak u mnie, ale na tarczy, w moim brak tego napisu. Myślę że przed 1890 r. A dokładniej, to chyba się nie da..... jak już, to tylko Tarant może powiedzieć.
 13. O ile to jest to ... wpisz Gorlice
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.