Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Raff007

ML Aikon z Japonii przez Chrono - jakie opłaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

 

Zastanawiam się nad zakupem z Chrono 24 Aikona, AI6038-SS001-131-1, w niezłej (chyba) cenie, ok. 7800 z przesyłką. Usługa powiernicza, gwarancja autentyczności, sprzedawca profesjonalny... No załóżmy, że wszystko ok, to ile mi naliczą vatu i cła w Polsce? Czy w ogóle naliczą? Będę wdzięczny za opinie i rady.

 

Pozdrawiam,

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAT u nas to 23% i tyle naliczą. Cło jest pomijalne, kilka PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D

21 minut temu, siomon napisał(-a):

VAT u nas to 23% i tyle naliczą. Cło jest pomijalne, kilka PLN.

Dziękuję, czyli w sumie ok. 9600. Ponad 12 tys w Aparcie. Więc, w zasadzie się opłaca. Chyba, żeby zjechali z ceny to czemu nie. 9600 to chyba dobra cena za ten model? Jak uważacie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do sklepu Kraff z Tarnowskich Gór.

To taki grey market. Ale cenę mogą mieć dobrą. Kupowałem u nich osobiście kiedyś jednego ML.

 

Albo tu:

https://www.uhrinstinkt.com/maurice-lacroix-aikon-automatic-chronograph-44-mm-ai6038-ss002-131-1.html

Kupowałem u nich Nomosa. Kolejny grey market. Wersja z bransoletą (jest też opcja z extra paskiem). No i nie masz dodatkowych opłat. Ani cła, ani podatku.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, cena niezła w tym niemieckim.  Przy okazji pytanie, co masz na myśli pisząc "grey market"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.chrono24.com/magazine/what-is-the-gray-market-and-how-does-it-work-p_58606/

Nowe (lub powystawowe) zegarki z gwarancja sprzedającego, ale nie jest to oficjalna dystrybucja. Może się więc zdarzyć, że nie ma gwarancji producenta lub jest ona krótsza niż 2 lata (bo na gwarancji będzie wbita inna, wcześniejsza data niż aktualna data zakupu przez Ciebie).

 

Jeżeli Ci na tym zależy, warto zapytać przed zakupem, ile jest faktycznej gwarancji producenta na dany zegarek.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, to ważna informacja. Zwłaszcza w przypadku droższych modeli. Tak mi się wydaje. Co Ty sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie? Tak 🙂 Ale znajdą się tacy co powiedzą "a po co gwarancja na zegarek?".

W tym Aikonie cyka standardowa Sellita SW-500 (VJ7750). Każdy prawdziwy zegarmistrz sobie z nią poradzi. Pod tym względem to na pewno trochę spokoju, bo nawet jakby się okazało, że jest jakiś problem to poradzisz sobie w Polsce.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukam na tym mechanizmie. Na szaleństwa manufakturowe jeszcze mnie nie stać 😉 Choć FC mam na własnym, nawet się dziwię jak jest dokładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.