Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mariuszi

tissot powermatic 80

Rekomendowane odpowiedzi

cześć 

dwukrotnie w okresie pół roku zdarzyła mi sie następująca rzecz :

 

zegarek zatrzymał się z powodu wyczerpania się rezerwy chodu ( nie nosiłem go 3 dni )   po nakręceniu i poprawnym ustawieniu  chodził normalnie  natomiast w nocy ( prawdopodobnie przy przechodzeniu daty ) zatrzymał się na równą godzinę,

pierwszy raz jak się to wydarzyło przekonany byłem że sam ustawiłem źle godzinę poprzedniego dnia ,  drugi przypadek potwierdził że zegarek w nocy zatrzymał się na godzinę 

 

czy to normalne zachowanie tych mechanizmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mariuszi napisał(-a):

(...) czy to normalne zachowanie tych mechanizmów ?

Nie jest to normalne zachowanie żadnego mechanizmu.

 

16 godzin temu, mariuszi napisał(-a):

(...)

zegarek zatrzymał się z powodu wyczerpania się rezerwy chodu ( nie nosiłem go 3 dni )   po nakręceniu i poprawnym ustawieniu  chodził normalnie  natomiast w nocy ( prawdopodobnie przy przechodzeniu daty ) zatrzymał się na równą godzinę,

pierwszy raz jak się to wydarzyło przekonany byłem że sam ustawiłem źle godzinę poprzedniego dnia ,  drugi przypadek potwierdził że zegarek w nocy zatrzymał się na godzinę (...)

Mechanizm zatrzymał się za każdym razem dokładnie o tej samej porze (wskazówki wskazywały tę samą godzinę w obydwu przypadkach), po czym sam ruszył dalej?

Jeśli zatrzymywałby się o różnych porach na różny okres czasu, to prawdopodobnie byłby to problem z osadzeniem wskazówek. Jeśli za każdym razem, gdy się zatrzymuje, wskazówki pokazują tę samą godzinę, to albo haczą o coś na tarczy, albo uszkodzona jest przekładnia (koło / koła zębate mogły się zużyć lub ulec uszkodzeniu). Być może też tylko coś blokuje okresowo obrót kół zębatych.

 

Generalnie to bez otwarcia zegarka można sobie wróżyć i tak wymienić jeszcze kilka innych potencjalnych przyczyn. Z tymi powyższymi spotkałem się już kilka razy - jednak zazwyczaj w zaniedbanych zegarkach. Jeśli zegarek jest na gwarancji, to po prostu odeślij go do autoryzowanego serwisu. Jeśli nie ma gwarancji, to udaj się do jakiegoś sprawdzonego Zegarmistrza.

  

 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź 

 

nie zatrzymał się tylko szedł dalej z godzinnym opóźnieniem ... w pierwszej chwili pomyślałem że zmienił sam czas letni na zimowy ale z tego co czytałem to w tym akurat nie ma takiej funkcji .

zrobię doświadczenie i postaram sie odtworzyć okoliczności w jakich to wystąpiło 

 

generalnie nie gubi czasu i nie robił do tej pory żadnych psikusów  w zależności od intensywności noszenia , temperatury itp na dobę pokazuje +2 do +6 sek   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równo godzinę czy około?? A może po nakręceniu był za słabo nakręcony i jak wstałeś rano to biorąc do ręki ruszył i nie zwróciłeś uwagi. Bo piszesz że trzyma czas. Po obserwuj zegarek. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie równą godzinę + - 3 sekundy ,   Ale faktycznie może to niewystarczające  nakręcenie ma wpływ , 

zdarzyło się to 2 razy w dużych odstępach czasu po kilkudniowym „postoju” 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.