Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jogi

Użytkownik
 • Content Count

  1,547
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Jogi last won the day on December 9 2018

Jogi had the most liked content!

Community Reputation

794 Mistrz

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Nienacko

Recent Profile Visitors

1,674 profile views
 1. No właśnie nie bardzo, zazwyczaj 42-45 [mm]. Znam ofertę, ale nie bardzo mam ochotę dopłacać drugie tyle dla kilku mm i szafiru. Szczególnie, że szafir to dla mnie wada w tym zegarku.
 2. Dzięki za odpowiedź. Przymierzyć bym chciał, ale nigdzie w okolicach mojej wsi tego modelu na razie nie znalazłem. Przy następnej okazji zapytam, czy mogliby sprowadzić z innej lokalizacji. Odnośnie DJ36, to wydaje mi się, że mimo zbliżonego rozmiaru do rzeczonego Longinesa, wygląda lepiej na większych nadgarstkach m. in. dzięki bransolecie, która go trochę optycznie powieksza.
 3. Nie podoba mi się LLD. 🙃 Hmm, chyba mnie jeszcze mentalnie nie stać.
 4. Jak już przy rozmiarach jesteśmy, to nosi ktoś Conquesta Heritage na raczej płaskim nadgarsktu o obwodzie ~19 [cm]? Bardzo mi się podoba, ale obawiam się tych 35 [mm]. Miałem kilka zegarków o średnicy 38-39 [mm] i wydawały mi się być na granicy akceptowalności.
 5. Najpierw przez kilka tygodni obserwowałem i zapisywałem odchyłki, a później dokonałem regulacji. W Sellicie SW200-1 robi się to poprzez odpowiednie ustawienie śrubki regulacyjnej w zespole balansu.
 6. Gdyby pod deklem był pięknie zdobiony mechanizm, będący obrazem kunsztu zegarmistrzowskiego, to też bym wolał przeszklony dekiel. Jednak widok jednego z najpopularniejszych współczesnych mechanizmów, w wersji totalnie surowej, nie jest czymś, co cieszy moje oczy.
 7. Co nie zmienia faktu, że taki zabieg stylistyczny kojarzy mi się głównie z chińskimi "no name". A brak logotypu nie sprawi, że wymienione przez Ciebie zegarki będą różnić się w formie. Nadal będą do siebie podobne (w stylu i zastosowaniu), bo i takie jest założenie - rozwinięcie istniejącej linii (w każdym razie, ja tak to zrozumiałem). Pomysł z kremową tarczą i stylem vintage mi się podoba.
 8. Burgund z podwójnym indeksem na 12 i napisem Vratislavia Conceptum poniżej bym widział na swoim nadgarstku. Ale z logiem na 12 również przejdzie. Chętnie też dopłacę do wersji premium. 🙃 Te wszystkie wersje bez loga i bez nazwy marki kojarzą mi się z chińskimi "no name".
 9. "Bardziej sportowa" wersja bez datownika wygląda najlepiej ze wszystkich dotychczas zaprezentowanych.
 10. Mam ten sam model, o którym wspominasz (AL-525G4TS6) od 1.5 roku. Na początku mechanizm poźnił się o około 8-10 sekund na dobę, po 3 miesiącach wyregulowałem go do 2-4 sekund na plus i od tamtej pory taka odchyłka się utrzymuje.
 11. Wygląda jak mechanizm "pokazowy" do gabloty w sklepie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.