Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adf1985

Czy to jest dobry zegar kominkowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczów.

 

Ostatnio po głowie chodzi mi zakup zegara mechanicznego "domowego" w jakichś rozsądnych pieniądzach. Poszperałem nieco w internecie i spodobał mi się zegar kominkowy Hermle 23001-000711

Настольные часы Hermle 23001-000711 в интернет-магазине Hermle Store

Pytanie, czy jest to dobry model zegara, czy jednak w kwocie do ok. 1000zł można znaleźć coś dużo lepszego pod kątem technicznym? Jeśli chodzi o wygląd, to ten mi się nawet podoba :).

Edytowane przez adf1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zakup bez sensu.

1. Bije tylko raz na pełną godzinę.

2. Łapie kurz, muchy i pająki. ;)

3. Jest drogi i stanowi stylistycznie osobliwą mieszaninę zegarów od XVII do XIX wieku.

4. W tej cenie można już kupić ładny stary zegar kominkowy (z uwzględnieniem kosztów przeglądu zegarmistrzowskiego) wybijający rzeczywiste godziny i połówki, jak też, przy odrobinie szczęścia zegar kwadransowy.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję. A czy byłaby szansa, abyś przedstawił jakieś przykładowe modele zegarów, które byłyby lepszym pomysłem na zakup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie zbieram kominkowców, bo nie mam kominków (płaskich powierzchni do ustawiania, nieco trywializując problem). :) Obecnie został mi jeden, brytyjski z lat 30. Chodzi już dzielnie od wielu lat, ale nawet po uwzględnieniu inflacji, kosztował łącznie z gruntownym remontem znacznie poniżej tej kwoty.

Przepraszam za kurz, ale to góra szafy bibliotecznej na miecze, włócznie i nierozpakowane zegary. ;)

 

20220413_210852.thumb.jpg.9cfd69e9db9684332c0a288a9e0a9206.jpg

 

Brytyjskie zegary kominkowe mają pewną przewagę nad niemieckimi. Są znacznie węższe, takie, żeby się jeszcze aspidistra zmieściła obok. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegar :)

 

Ok, dziękuję Ci bardzo za ten przykład. Widzę, że jeszcze muszę trochę poczytać, żeby nie kupić czegoś, czego potem będę żałował :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.