Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Anansi

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1,203
 • Joined

 • Days Won

  6

Anansi last won the day on November 25 2019

Anansi had the most liked content!

Community Reputation

2,731 Guru zegarmistrzostwa

About Anansi

 • Birthday April 2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

1,659 profile views
 1. To jest werk typu Act of Parliament/tavern clock wykonany na eksport do Anglii. Rezerwa chodu wynosi zapewne 7 dni. Najwięcej zegarów na rynek brytyjski "w brytyjskim, wiktoriańskim stylu" produkował chyba Winterhalder & Hofmaier ze Schwärzenbach,
 2. Jak na roczniaka to za chudy IMO...
 3. No ta korona nie wygląda na oryginalną. Skrzynia jest ewidentnie "po przejściach"... Swoją drogą, warto pokazać ten werk w borusjowym temacie. Jest chyba taki? Pamięć zawodzi mnie coraz bardziej.
 4. Anansi

  Asselin Orloge

  Na wiele informacji to bym raczej nie liczył... https://watch-wiki.org/index.php?title=Asselin,_Michael_Jean_Nicolas Link prowadzi tam do biografii jego ojca i zdjęć jednej kieszonki.
 5. Anansi

  Asselin Orloge

  Ciężka sprawa. Według Loomesa spisu Asselinów z Ruen/Francji było nieco Jean Baptiste, notowany w 1694 roku Michael Jean Nicholas, jego syn, notowany w roku 1732 Francis, notowany w Londynie , z pochodzenia Francuz (pomiędzy 1687 a 1734) Stephen (brat Francisa?) także w Londynie, 1701-1720. Obstawiałbym tego drugiego z listy...🤔
 6. Anansi

  Renowacja tarczy

  Nikt Ci tego nie zrobi. Nie ma ubytków do uzupełnienia, pajęczynki można delikatnie wyczyścić z brudu. Szansa na dobranie pierścienia do miniaturki jest znikoma.
 7. W leguraminie cuś takiego stoi: Każda z opublikowanych ofert może być podbita – przesunięta na początek listy ofert poprzez dodanie komentarza przez publikującego ją Sprzedającego – nie częściej niż co 6 dni.
 8. Mi się podobał tylko El Primero Red. Lubię takie kontrasty.
 9. No już dobrze... Przekaz był, jak sądziłem, oczywisty. Żaden z tych trzech mi się nie podoba i osobiście szukałbym dalej.
 10. Jeżeli to ten sam: Gustav Becker stojący - ZEGARY - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl) i nie był na przeglądzie zegarmistrzowskim od tego czasu - to nie ma co liczyć na to, ze po poprawnym ustawieniu długo (jeżeli w ogóle) pochodzi. Mechanizm powinien trafić do zegarmistrza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.