Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Anansi

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  1,594
 • Joined

 • Days Won

  6

Anansi last won the day on November 25 2019

Anansi had the most liked content!

Community Reputation

4,125 Guru zegarmistrzostwa

About Anansi

 • Birthday April 2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona
 • Lokalizacja
  Neverwhere

Recent Profile Visitors

2,039 profile views
 1. Tu jest taki zestaw do naprawy.
 2. To jeszcze pomęczę. Jak wygląda mechanizm (chodzi o zdjęcie od tyłu). Sadząc po celuloidowej/papierowej tarczy i stylistyce skrzyni, to 1903 może być datą sprzedaży.
 3. Dlaczego w dziale warsztaty zegarmistrzowskie? To pytanie w dziale warsztaty grafologiczne powinno być zamieszczone... I jak wygląda cały zegar? To, co mogę odczytać to Nr 43 2 lata gwarancji B. Puling??? Be/irs??? 26.1.1903. Czyli gwarancja na sprzedany zegar albo wykonana naprawę. Miasto i nazwisko nie do odgadnięcia właściwie. Moze to, gdzie mieszkała rodzina?
 4. Leszku. Ale ja pisałem o roku wyprodukowania tego konkretnie werku - wychodzi po numerach seryjnych 20178885 circa 1910-11 rok, oraz skrzyni pokazanej przez Mariusza, która jest o te 14 lat młodsza. Ale przy rekonstrukcji zegara opierając się tylko o werk można to właściwie pominąć.
 5. Taka nie. To nie jest model skrzyni z lat 1910-11, jest o kilkanaście lat (to chyba katalog z 1924 r.) młodszy...
 6. Około 1910-1911 roku. Wysięgnik mocowania do skrzyni sugeruje, że otwierana była raczej od tyłu. Otwory w okolicy mostka kotwicy bo blokadzie gongów? P48. Nie mam pomysłu.
 7. Przecież już tutaj odpowiedziano: PS. A co z tym zrobieniem lepszych zdjęć? Mechanizmu na przykład...
 8. No bo werk nie jest wyprodukowany przez KB. Chyba w życiu nie widziałem werku z sygnaturą KB. Za to jest wyraźnie widoczna w innym miejscu. Pewności całkowitej nie ma nigdy w żadnej ze spraw. Doświadczenie jednak ją zwiększa, oby z umiarem. Zachęcam do lektury wpisów o firmie Kraft Behrens (forumowa wyszukiwarka).
 9. Ale szyny raczej oryginalne. Może oryginał popękał przy dokręcaniu, upadku itp. Ktoś wycinając go chyba miał go na wzór. Trzeba by z bliska zobaczyć.
 10. Przecież w ofercie sprzedaży tego zegara na Allegro wszystko opisano. Tego zaś co się z nim od początku XX wieku (tak mniej więcej 1900-1910) aż do teraz działo, to nie wiemy. https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegar-stojacy-kraft-behrens-unikatowy-chlop O przedmiocie Mam do sprzedania piękny zabytkowy zegar stojący, rzadko spotykany niemieckiej firmy Kraft Behrens, która produkowała zegary w latach 1891- 1930. Firma oprócz własnej produkcji, wykorzystywała mechanizmy innych producentów, w tym przypadku FMS Mauthe. Mechanizm w pełni sprawny po przeglądzie zegarmistrzowskim, gong z podwójną spiralą donośnie i dostojnie wybija pełne godziny i połówki. Skrzynia dębowa typu "chłop" doskonale zachowana. Wysokość 203,szerokość 46,głębokość 26,średnica tarczy 27 cm. Wyprzedaż kolekcji, zapraszam na inne moje aukcje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.