Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Anansi

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  437
 • Joined

 • Days Won

  6

Anansi last won the day on November 25 2019

Anansi had the most liked content!

Community Reputation

263 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Anansi

 • Birthday April 2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

424 profile views
 1. Co tak szybko? W tym temacie odpowiedź po nieco ponad roku nie przynosi żadnej nagrody
 2. Mniejsza o Rolexa, gorzej z wiedzą na temat wyglądu kobiecej twarzy Pewna babka chciała się przypodobać mężowi, więc poszła do fryzjera i strzelila sobie extra fryz. Przychodzi do domu, a mąż nic... Czyta gazetę, nawet nie zauważył żadnej zmiany. Na następny dzień myśli: "Trzeba sobie zrobić porządny makijaż, to na pewno zauważy". Tak tez zrobiła. Przychodzi do domu, a mąż nic. Facetka na trzeci dzień poszła kupić jakieś wdzianko, ale mąż nic dalej nie zauważył. Więc sobie myśli: "On mnie w ogóle nie zauważa. Jutro założę maskę przeciwgazową". Nazajutrz siedzą sobie przy obiadku. Mąż spogląda znad gazety, patrzy, patrzy i mówi: - A coś ty sobie, kochanie, brwi ogoliła?
 3. Prywatne konto szkodnika forumowego :)

 4. Czytajcie uważnie, ewentualnie jeszcze raz, żeby sobie przypomnieć Kilka stron wcześniej zamieszczono artykuł Franciszka Kopoczka, który podaje, że firma JFT przestała istnieć w roku 1920. Dopiero 28 lipca 1920 roku rozstrzygnięto sporne kwestie terytorialne będące przyczyną wojny polsko - czechosłowackiej, a Cieszyn przedzielono granicą na Olzie. Najwyższy numerowany zegar pokazano wcześniej na stronie Zegary Cieszyńskie, ma numer 167959.
 5. Wiem Drogi Piotrze, że z Tobą się nie dyskutuje i zawsze masz rację, ale w takim razie czegoś nie rozumiem. Post 6,20,88 w tym wątku... Ponadto zdjęcia z katalogów Lusyka I LESKOSA... Moje wahadło od FG.IMG_20191025_185311.jpg Bloczki raczej oryginalne, takie stosował FG, chyba, że znowu się mylę. Pozdrawiam Jacek No to by dopiero było... Poprawiłem wpis o górnym wcięciu (22:24 ) - wcięcie do analiz dalszych zostaje PS. Nie masz tych katalogów? Pisz na PW.
 6. Wg moich obserwacji soczewki zegarów FG i JFT nie mają wcięcia (większość???) u góry soczewki (jak Becker) oraz mają trójkątne wcięcie u dołu soczewki na nakrętkę regulacyjną (jak Resch) Moim zdaniem końcówka, aczkolwiek niewiele wiemy o produkcji w zakładach Frankego już po zakończeniu Wielkiej Wojny, a przed nacjonalizacją fabryki przez Polskę. A czy rarytas? Na swój sposób z pewnością, aczkolwiek jakość materiałów użytych do wojennej produkcji może być stresem dla właścicieli odnośnie dalszego użytkowania. Oglądaliśmy tu bębny sprężynowych Beckerów wykonane z "szajsmetalu", rozerwane na kawałki...
 7. Jeden z najwyższych numerów seryjnych zegarów J. Franke. Sądzę, że to produkcja wojenna ~ 1914-16. Płyty nie muszą być stalowe, może to jakiś stop, podobnie jak w niemieckich zegarach z tamtych lat.
 8. Anansi

  Nasze Budziki

  Przecież widać że to była hmm...naprawa. Werk wygląda na typowy Junghansa. Jak doczytałem, wewnątrz tej czaszy jest wiatraczek z cienkich blaszek, zmuszający do piszczenia trzy stroiki - gwizdki. https://www.uhrenwerkstattforum.de/t1569f117-Junghans-Sirene.html
 9. Anansi

  Nasze Budziki

  No producent pisał, że są niklowane a nie ryszawe. Ale co tam producent...
 10. Coś na pamięć : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/8517-%C5%BCarty-%C5%BCartami/page-933?do=findComment&comment=2629984
 11. Coś ostatnio za mną chodzi ta kapela z Paryża...
 12. I tak byśmy doszli do miesięcznicy, a to mi się nie najlepiej kojarzy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.