Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Anansi

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  821
 • Joined

 • Days Won

  6

Anansi last won the day on November 25 2019

Anansi had the most liked content!

Community Reputation

1,570 Guru zegarmistrzostwa

About Anansi

 • Birthday April 2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona

Recent Profile Visitors

1,098 profile views
 1. Anansi

  Kappel & Co. chodzik

  Zegar, tj mechanizm wyprodukowano nie wcześniej niż w kwietniu 1898 roku. VFU zawiązano 22 czerwca 1899 roku. O magazynach i kiepskiej kondycji firm oraz o tym, że trzeba było sprzedać zapasy już pisałem. PS. Nie odświeżałem strony i nie widziałem Twojego wpisu, Tomaszu. Też proponuję nie pisać więcej w tym temacie i przypomnę jeszcze ten króciutki temat o Kapellu, gdyby ktoś nie pamiętał.
 2. Anansi

  MIGNON made in germany

  Wygląda na FMS. Gong Mignon Mauthe zarejestrował w roku 1922. W katalogach na rok 1926 i nowszych już go nie ma. Albo nie był już w ofercie w ogóle, a może z takim gongiem sprzedawano zamawiane przez różnych sprzedawców - "producentów" anonimowe zegary FMS.
 3. Anansi

  Kappel & Co. chodzik

  Myślę, że odpowiedzią może (nie musi rzecz jasna) być stwierdzenie, że wszystkie elementy pochodzą od... VFU. Padały już takie hipotezy czy nawet twierdzenia, że poskręcano to, co zostało w magazynach wcześniej podupadłych członków Zjednoczenia.
 4. Anansi

  Kappel & Co. chodzik

  I o takich skrzyniach ze świebodzickimi (i nie tylko) mechanizmami oraz o Kappelu są osobne tematy i wpisy. Nic ponad to, co już napisano nie da się chyba obecnie dodać.
 5. Anansi

  kominek Junghans

  Początek XX wieku, wyprodukowany w fabryce w Ebensee. Tu w katalogu z roku 1904.
 6. Poza szybką w drzwiczkach niewiele widzę podobieństw.
 7. Tak, nie wiem od kiedy, ale stosowano takie rozwiązanie dające poczucie posiadania "regulatora". Natomiast wielkim zaskoczeniem jest "bliski końca" numer seryjny w takiej skrzyni. O ile jest stara.
 8. 1 Może być "ze starości", w tym także dlatego, że ten mechanizm nie ma systemu przeciwwstrząsowego "resorowania" kamyczków, w których obracają się osie (owe czopy) koła balansowego. Zegarki kieszonkowe nie są narażone na takie wstrząsy, jak te naręczne. Dlatego w znakomitej większości owego "anti shoc" w nich nie stosowano. Dlatego też pasówki należy użytkować ostrożnie. 2. Zależy gdzie, u kogo i jaki jest rodzaj uszkodzenia oraz ogólny stan mechanizmu. Może 100, może 200 złotych. Niestety, ceny usług niekiedy podwajają wyjściową wartość delikwenta. 3. W podlinkowanym temacie podano lata produkcji tego wariantu mechanizmu. Czasem warto przeczytać choćby pierwsze dwie strony. Lata 70 - 80.
 9. To tzw pasówka. Mechanizm z zegarka kieszonkowego przełożono do dorobionej koperty.
 10. Nie mówię że nie, ale wykrój regulatora/stopki wychwytu jest ciut inny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.