Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Anansi

Miłośnicy zegarów
 • Content Count

  2022
 • Joined

 • Days Won

  6

Anansi last won the day on November 25 2019

Anansi had the most liked content!

Community Reputation

5479 Guru zegarmistrzostwa

About Anansi

 • Birthday April 2

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona
 • Lokalizacja
  Neverwhere

Recent Profile Visitors

2561 profile views
 1. Co ciekawe widać tak skręcane jak też nitowane (lub z główką śrubki od tyłu ?) regulatory/stopki. Licencja? Warto zauważyć, że wg Everetta typ III pojawia się od NS 89871 czyli ~1869 roku.
 2. Faktycznie. Strony zniknęły, w Opineo.pl przeważają negatywne opinie z początku tego roku. Pieniądze pobrali i...cisza. https://www.opineo.pl/opinie/yourwatches-pl
 3. Wyjmij sprężyny to zobaczysz. To są "ponaprawiane" zaczepy sprężyn...
 4. Ja się chciałem tylko zapytać, czy tym olejem reklamowanym na forum można zegary smarować?
 5. Przesuniecie jest o ileś pełnych godzin, czy minuty tez się nie zgadzaja? Próbowałeś ustawić wskazówki ręcznie? Jaka masz strefę czasowa wyświetlaną przez zegar cyfrowy?
 6. Dzisiaj wyszła ich druga płyta. Perełeczka, zwłaszcza dla starych pierników.
 7. Ale o tarczy i wskazówkach już napisałem że są "kontrowersyjne". Kogo można prosić o więcej zdjęć wiesz. Do "drugi przykład" masz zdjęcie mechanizmu? Znam chyba ten zegar, ale tyle tych berlińczyków ostatnio wypłynęło, że boli od tego głowa. EDIT. Ten chyba... Ten z kolei mąci regulowanymi paletami. Chronologia się sypie.
 8. No jest jedna jeszcze zasadnicza różnica w stosunku do klasycznych berlińczyków, upodabniająca do "rudych". Nie ma otworów na bagnetowy wieszak.
 9. Brak regulatora wychwytu, brak oryginalnego wieszaka, kontrowersyjny pierścień tarczy, sama dwudzielna tarcza i wskazówki. Skrzynia identyczna jak w wielu modelach "rudych" z formy, jednak ozdobiona metalowymi inkrustacjami jak to mają zwykle "berlińczyki". 396.
 10. Po lekkiej trAInsformacji.
 11. Anansi

  Paul Hellmuth

  Tego typu prace są skazane na "wydanie kolejne, poprawione i rozszerzone". Wiesz o tym Ty, wie Tomasz*, wiedział H.H. Schmid. Tylko niekiedy nowe dane napłyną w ciągu kilkunastu miesięcy, czasem jednego życia nie wystarczy. Na przykład dane o wytwórni braci Resch udało się zebrać w ciągu kilku lat i od kilku lat nowych już prawie nie ma, przynajmniej jeżeli chodzi o materiały archiwalne. Jakby to co istniało, już zeskanowano. Nadal nie wiadomo jak wyglądały ich zegary kominkowe, popularne "blaszaki", zegary z długą rezerwą chodu. No, może potencjalnie reschowe dwie centralne sekundy się pojawiły. *Tomasz z Poznania
 12. No tak, ale 50 zł koperta, przełożenie werku, szkiełka, uszczelki itp - minimum kolejne 100 złotych (nowy zegarek to około 250-300 zł). I Kolega jest w punkcie wyjścia (ale już bez gwarancji najpewniej).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.