Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

adf1985

Użytkownik
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

517 Mistrz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Generalnie z tej serii podoba mi się dopiero obecna generacja w rozmiarze 38mm - te zegarki ogólnie zawsze były ładne, ale rozmiarowo właśnie nieco przekraczały to, czego oczekiwałbym w przypadku stylu garniturowego. Moim zdaniem w zegarku garniturowym nie chodzi o to, żeby było "czuć pieniądz", jak to tutaj zostało przytoczone, a raczej aby nie rzucał się on mocno w oczy i nie dominował stroju. Orient Bambino w rozmiarze 38mm jest naprawdę świetnym czasomierzem i ja nie kojarzę innego automatu w takim rozmiarze, który jest tak bardzo stonowany i kosztuje poniżej 2000zł. Dla mnie wybór był oczywisty i jestem w pełni zadowolony :).
 2. Richard Mille od Orienta :-). Fajny
 3. adf1985

  Orient RA-AR0005Y

  Slabe te moje fotki. Za dnia musze porobic 🙂
 4. Nie pomoglo, ale dalem nieco oleju roslinnego w miejsce endlinka i jest znaczna poprawa. Calosc przeczyscilem i jest cichutko.
 5. Też tak mam w moim. Generalnie nie powinno się kręcić do tyłu, ale jak już się to zdarzy, to wskazówka sekundy minimalnie się cofa tak jakby). Raczej ustawiam czas w przód i Tobie też bym tak radził :).
 6. Cześć, Jakiś czas temu zauważyłem, że jedna z moich bransolet konkretnie piszczy podczas noszenia gdy wykonuję ruchy dłonią. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie chodzi o dźwięk grzechoczącego metalu, ale takie jakby piski. Bransoleta ma pełne ogniwa, ale puste endlinki. Pochodzi z zegarka budżetowego, tj. Orient :). Dźwięk na pewno pochodzi z okolic endlinków i teleskopów - tak jakby endlink suwający się lekko na teleskopie powodował taki dźwięk. Dodam tylko, że mam dwa inne budżetowe zegarki i też puste endlinki w nich - tam ten dźwięk nie występuje. Zauważyłem, że ta bransoleta jest nieco cieńsza niż inne, które posiadam, a które tego dźwięku nie mają, ale żona ma zegarek też z pustymi endlinkami i jeszcze cienszymi ogniwami, a mimo to u niej ten efekt nie występuje. Bransoletę ściągałem i zakładałem kilka razy i dopiero niedawno zauważyłem taki efekt - ale znowu, w innych moich zegarkach też zakłądałem i zdejmowałem bransolety wielokrotnie i tam tego dźwięku nie uświadczyłem. Próbowałem pobierać teleskopy z zegarków, w których tego dźwięku nie ma, ale na nic się to zdało. Czy da się to jakoś rozwiązać? Co może być powodem? Lubię tą bransoletę, ale sytuacja nieco zniechęca mnie do jej zakładania i używania.
 7. adf1985

  Orient

  Chyba Orient podbił ceny zegarków. Przykładowo Kamasu II teraz jest ok. 300zł droższy (było 1790zł, teraz 2120zł). To samo Contemporary Open Heart, Symphony 4. Wszystko mniej więcej 10% w górę.
 8. Pilot z chronografem Casio Edifice 527D czarny. Promka była to wziąłem 🙂
 9. Moim skromnym zdaniem Seiko najładniejszy. No i nie ma sekundnika, czyli bardzo formalnie :-).
 10. Cześć, Najważniejsze, żeby Tobie się podobał. Dla mnie wygląda na bardzo ładny i elegancki. Zwróć uwagę, że średnica koperty to 40mm. Napisz najlepiej jaki masz obwód nadgarstka. Jeśli np. 19cm i powyżej, to 40mm będzie ok. Jeśli zaś mniej, to jako elegancki po czasie i tak zapragniesz czegoś nieco mniejszego. Wiem to, bo sam to przerabiałem pół roku temu i ostatecznie skończyłem na 38,5mm - tak między 40 a 38,5 jest spora różnica, zwłaszcza przy jasnej tarczy :). Innymi słowy, styl zegarka to Twój wybór, ale zwróć proszę uwagę na rozmiar. Im bardziej formalny, elegancki jest zegarek, tym większa szansa, że po czasie, gdy Twoje spojrzenie na temat ewoluuje, będziesz wolał nieco mniejszy. Sprawdź te: https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c017.410.11.037.00.html https://www.zegarek.net/zegarki/tissot/zegarek_tissot_t109.410.16.033.01.html Jedyna wada obu propozycji to pasek 19mm. Trudno taki dobrać. Tissot bardziej formalny, nie ma lumy i daty + indeksy rzymskie są ciekawe. Certina mniej formalna. Ja bralbym Tissota, zwlaszcza na ślub 🙂 Z kodem NEW10 dostaniesz dodatkowy rabat i wtedy kosztuje 825zł
 11. Zawężam kolekcję do 3 sztuk. Elegancki = Bambino l2l 44mn Codzienny = Kamasu l2l 47mm Sportowy = Casio Edifice l2l 50mm U żony zostaje jeszcze Casio 168wa, czasem go pożyczę :-).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.