Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

adf1985

Użytkownik
 • Content Count

  135
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

658 Mistrz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Udało się zredukować do 3 sztuk :-). Elegancki: Orient Bambino 38,4mm Codzienny: Seiko SRPG27 39,4mm Sportowy: Orient Kamasu II 41,8mm
 2. Ja kupiłem szczoteczkę do zębów typu sensitive. Dodaję mydła do miski z ciepłą wodą, zanurzam zegarek i szoruję szczoteczką w tej pianie. Potem płukam wszystko wodą i oczyszczam szczoteczką pod wodą już bez mydła. Efekt jest super, szczoteczka rys nie robi, ale to diver, więc nie ma strachu o zalanie :-).
 3. 10k euro wypłaty za dowolny zawód specjalistyczny to nawet w Niemcowie nie płacą :-). Co nie zmienia faktu, że mieszkając i pracując w krajach zachodnich, taki Rolek jest w zasięgu specjalisty, jednak bardziej celowałbym w kilkumiesięczne wyrzeczenie :-). Finansowo, Rolex na zachodzie, to coś jak Longines w Polsce. Tam 10k euro, tu 10k zł. Co do tematu, ja brałbym Rolexa. Oba zegarki piękne, ale jednak Rolek bardziej do mnie przemawia.
 4. Póki co noszę tak już tydzień i w zasadzie zapomniałem, że ten wynalazek tam jest, zero podrażnień na skórze, a bransoleta pasuje jak ulał :).
 5. Mi się z kolei to Rolexowe podoba 🙂 Dam znać za kilka tygodni czy ten filc drażni, sam ciekaw jestem jak to bedzie na dluzszą metę 🙂
 6. Próbowałem - tj. dołożyłem 1 ogniwo i wykorzystałem tą ciaśniejszą pozycję mikro-regulacji - niestety, wtedy jest za ciasno i bransoleta zostawia ślady na ręku, czuć ucisk. Przydałby się dodatkowy poziom mikro-regulacji, albo właśnie połówka ogniwa do dołożenia.
 7. adf1985

  Policzmy SEIKO 5

  Seiko SRPG27. Mój pierwszy zegarek od tej firmy. Mam bardzo pozytywne wrażenia.
 8. Doskonale to rozumiem. Uważam też, że sama mikroregulacja na zapięciu jest dobrym rozwiązaniem, ale co zrobić w przypadku, gdy i to nie pomaga? Czy zna ktoś bardziej estetyczne rozwiązanie? Może są do dokupienia np. krótkie ogniwa uniwersalne, takie akurat na pół długości normalnego ogniwa, żeby zwiększyć "rozdzielczość" regulacji? EDIT: Szukałem, szukałem i znalazłem: https://unclestraps.com/products/half-link-stock-seiko-sarb To chyba dość dobra opcja.
 9. Ja tam się nie obrażam. Nie traktuję tego wynalazku personalnie. Dla mnie się sprawdza. Czy znasz może jakieś lepsze rozwiązanie? Bardziej estetyczne? Wszystkie moje zegarki idzie wyregulować wręcz idealnie, ale akurat ten ma albo luz albo ciasnotę :(.
 10. Cześć, Niedawno nabyłem Seiko SRPG27K1. Super zegarek, ale ma jedną cechę - posiada jedynie dwa otwory do mikroregulacji na zatrzasku. Pech chciał, że na moim nadgarstku skutkuje to tym, że mam do wyboru albo zegarek zbyt ciasno leżący (kształt bransolety odbija się na skórze wyraźnie, czuć ucisk) albo zbyt luźny (zegarek lata na nadgarstku, prawie jest w stanie się obrócić dookoła). Nie chciałem zmieniać bransolety, ale jednocześnie problem był dokuczliwy na tyle, że wymyśliłem sobie na to sposób. Pomyślałem, że mogę nakleić coś na ten szeroki element bransolety, na który nachodzi zatrzask, aby wytworzyć dodatkowy dystans, który zredukuje luz na nadgarstku. Głównym celem przy realizacji było to, aby na bransolecie nie zostały żadne ślady - kleje czy jakieś wkręty nie wchodziły w grę. Wtedy przypomniałem sobie o mocowaniu TESA - to ten patent na wieszanie obrazków na ścianach bez dziurawienia ścian. Cały sposób polega na tak szczelnym przyleganiu do powierzchni, że jest wrażenie przyklejenia. Jednocześnie usunięcie owego dodatku - choć nieco upierdliwe - nie zostawia absolutnie żadnych śladów. Przyciąłem sobie dopasowany kawałek takiego "plastra", jednak pojawił się kolejny problem - plaster jest dwustronny, więc należało coś na nim umieścić. Początkowo próbowałem nosić z oryginalną folią zabezpieczającą plaster z drugiej strony. Niestety okazało się, że drażni to skórę przy każdym najmniejszym ruchu. Z pomocą przyszedł arkusz z materiałem filcowym do podklejania nóżek mebli. Idealnie daje się nanieść na wspomniany pasek mocujący i nie drażni skóry. Rozwiązanie póki co sprawdza się doskonale, ale nie jest bez wad: 1. Nie wiem jak to będzie z wodoodpornością 2. Od spodu jak się mocno przyjżeć- widać lekko tą instalację Najważniejsze, że sposób działa i nie odczuwa się tego dodatkowego elementu w żaden sposób. W moim przypadku komfort noszenia znacznie się poprawił, a mam też świadomość możliwości błyskawicznego usunięcia tego elementu bez żadnych śladów. Kosz wykonania to 10-20zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.