Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rybek

Casio GW-7900

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 

Mam małe pytanie. Otóż problem dotyczy GW-7900, problem polega na braku od co najmniej kilku lat synchronizacji, nie wiem gdzie tkwi problem, zegarek podczas wymuszonej synchronizacji  nigdy nie potrafi przejść z poziomu L1 do wyższego. Czy możliwe, że awarii uległ odbiornik DCF ?

Nie jest to kwestia moje zamieszkania, gdyż posiadam OCKA oraz kostkę, a one nie mają z tym żadnego problemu. Miał ktoś kiedyś podobny problem  z tym lub innym modelem z multibandem ?

Jakieś sugestie ? Sam zegarek sprawia się oki, no ale...

Z góry Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kwestię ustawień masz prawidłowo, czyli lokalna strefa czasowa na BER, wyłączony timer, włączony Auto Reception? Jeśli tak, to może to być niestety walnięty moduł. Ewentualnie ostatnia deska ratunku to reset modułu poprzez zwarcie punktu na płytce oznaczonego AC (All Clear) z masą. Ja miałem raz taką sytuację, że kupiłem w Zibi dwa identyczne moduły, gdzie jeden synchronizował się normalnie, a drugi przez kilka miesięcy nic nie złapał. A że czekałem na pozostałe części do tych zegarków jeszcze kilka miesięcy, to nie zwracałem na to uwagi. Natomiast jak już je oba złożyłem, to zwróciłem uwagę na to, że jeden łapał bez problemu transmisję z Mainflingen, a drugi ani razu od nowości (w menu synchronizacji zamiast daty ostatniej udanej synchronizacji wyświetlają się poziome kreseczki). W tej sytuacji napisałem reklamację do Zibi, odesłałem moduł, po kilku miesiącach przyszedł nowy i działa bez problemu. Ale jak rozumiem, w Twoim przypadku zegar już jest po gwarancji, więc pewnie reklamacja odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TomG80 napisał(-a):

Rozumiem, że kwestię ustawień masz prawidłowo, czyli lokalna strefa czasowa na BER, wyłączony timer, włączony Auto Reception? Jeśli tak, to może to być niestety walnięty moduł. Ewentualnie ostatnia deska ratunku to reset modułu poprzez zwarcie punktu na płytce oznaczonego AC (All Clear) z masą. Ja miałem raz taką sytuację, że kupiłem w Zibi dwa identyczne moduły, gdzie jeden synchronizował się normalnie, a drugi przez kilka miesięcy nic nie złapał. A że czekałem na pozostałe części do tych zegarków jeszcze kilka miesięcy, to nie zwracałem na to uwagi. Natomiast jak już je oba złożyłem, to zwróciłem uwagę na to, że jeden łapał bez problemu transmisję z Mainflingen, a drugi ani razu od nowości (w menu synchronizacji zamiast daty ostatniej udanej synchronizacji wyświetlają się poziome kreseczki). W tej sytuacji napisałem reklamację do Zibi, odesłałem moduł, po kilku miesiącach przyszedł nowy i działa bez problemu. Ale jak rozumiem, w Twoim przypadku zegar już jest po gwarancji, więc pewnie reklamacja odpada?

W jakim sensie wyłączony timer ?, niestety już po gwarancji, masz może jakiś filmik na youtube jak zresetować moduł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim, żeby nie odliczał w tle. Jeśli timer (odliczanie czasu wstecz) jest aktywny w tle, to synchronizacja czasu, ani automatyczna, ani manualna nie jest aktywna.

 

W każdym zegarku punkt AC jest w innym miejscu, a nie mam w tym momencie GW-7900 w kolekcji, żeby pokazać na nim, jak zresetować moduł. Albo musiałbyś mi wysłać zegarek, żebym ja to zrobił, albo musiałbyś otworzyć swój zegarek, zdjąć gumową i plastikową (jeśli występuje, bo nie pamiętam) podkładkę dzielącą moduł od dekielka i zrobić mi dobrej jakości, ostre i jasne zdjęcie - wówczas na tym zdjęciu wskażę Ci, które punkty należy ze sobą zewrzeć, najlepiej metalową pęsetą. Ale myślę, że jak otworzysz zegar, to sam do tego szybko już dojdziesz, bo punkt AC jest zawsze opisany na blaszce zamykającej moduł, która jest jednocześnie masą, do której punk AC należy na chwilę zewrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy jest jakiś fizyczny efekt resetu modułu ? Pytam, bo po resecie spinaczem nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinna pojawić się na wyświetlaczu godzina 12:00, 1 stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak - poradziłeś sobie? Dało to oczekiwany efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2022 o 21:09, TomG80 napisał(-a):

No i jak - poradziłeś sobie? Dało to oczekiwany efekt?

Siemka.

Niestety tak jak opisałem zwarcie dwóch punktów nie powoduje resetu modułu, więc obstawiam iż moduł jest walnięty, ale dlaczego tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało prawdopodobne, aby prawidłowe zwarcie właściwych punktów w module nie powodowało resetu modułu. Jak miałeś otwarty zegarek, to trzeba było zrobić fotkę, to wskazałbym Ci odpowiednie punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.