Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bartoolini

Zegarki Lilienthal Berlin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Szukam opinii na temat zegarków marki Lilienthal Berlin, np. model Chronograph Blue Orange

https://www.lilienthal.berlin/pl/c01-108-b023eb

Szwajcarski mechanizm i produkcja w Niemczech.
Nie ukrywam, że podoba mi się ten design ...ale czy jest wart tej ceny, czy też jest ona przeszacowana jak na zegarek tego typu (fashion / micro brand).

Zaskakująco mało jest informacji na ich temat w internecie i trochę mnie to zniechęca do zakupu.

Jak wypada w porównaniu np z modelami Beringa: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-bering-radio-controlled-51940-078-1?gclid=EAIaIQobChMI8ubWkeKM-gIVbwqiAx1VoQpOEAQYAyABEgKoMPD_BwE

lub Skagen: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-skagen-melbye-chronograph-skw6803

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam, Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lillenthal Berlin nie pasuje chyba do końca do tego działu. To w zasadzie mikrobrand a nie zegarki modowe. 

Różnice w stosunku do marek typu Bering/Skagen/Triwa/Cluse etc. nie ograniczają się do marketingu ale obejmują cały cykl produkcji i projektowania, jest to również inne pojmowanie misji związanej z tworzeniem zegarków.

Bracia Colman którzy stoją za marką Lillenthal Berlin mają całkiem spore pojęcie o zegarmistrzostwie a zegarki robią(skłądają) sami. Uruchomienie produkcji modelu L1 trwało ponad 3 lata ( jest to konieczny czas jaki należy poświęcić na stworzenie przyzwoitego projektu i rozpoczęcie produkcji z uwzględnieniem kontroli jakości).

Lillenthal Berlin korzysta wyłącznie z werków Ronda stosując własną, dodatkową kontrolę jakości. Koperty robione są ze stali 316L  i zostały samodzielnie zaprojektowane a nie adaptowane z chińskich katalogów. Tarcze zegarków LB pochodzą od Schaetzle & Cie. - jednego z najstarszych i najbardziej szanowanych producentów w Niemczech. Paski do ich zegarków robi Graf i Di-Modell, tu także raczej nacisk postawiono na jakość a nie cenę.

Mam niebieską L1 (prawdę mówiąc trochę o nim zapomniałem ale to chyba okazja by go poszukać :)) i wrażenia po jego zakupie były jednoznacznie pozytywne. Podobała mi się ukryta koronka, pasuje mi wielkość koperty (mam spory nadgarstek) byłem jak pamiętam pod wrażeniem jakości skórzanego paska - nawet jakieś zapiski zacząłem robić do  recenzji :P

W sumie polecam, a cena .... coż, jeśli jest porównywalna do wytworów DanielWellingtonowskich wydaje się być super atrakcyjna.

Podobny minimalistyczny, trochę Albersowski design w tym przedziale cenowym znajdziesz wśród: Sternglas (www.sternglas.com) : DuFa (www.deutche-uhrenfabrik.com) : projektów POINT-tech z pod znaku  Junkers/Zeppelin/Bauhaus : Braun Uhren (www.braun-clocks.com) : Defakto (www.defakto-uhren.de) czy francuski Neucarl (www.neucarl.com)

Dość często pojawiają się również utrzymane w tej stylistyce projekty na Kickstarterze ale to wymaga dużej cierpliwości.

pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

 

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarozlaw

Piękny opis Tarhei, ale patrząc na te zegarki przychodzi mi do głowy ... swatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nawet jeden taki zegarek

kupiony kiedyś w sklepie z ciuchami za jakieś śmieszne pieniądze (okolice 200zł)

koperta stalowa, szafir, ronda

chyba nawet lepiej wykonany niż skageny- nie ma się czego czepiać

wszystko zależy ile trzeba za niego zaplacić


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i informacje (Pan Tarhei) o firmie.

Obawiałem się zakupu ładnie wyglądającej wydmuszki, ale skoro odzew (póki co) jest pozytywny, a mi od ponad tygodnia nie przeszło i nadal mi się podoba, to "nie usuwam go z koszyka".
Gust zegarkowy u mnie ewoluuje dynamicznie w trakcie poszukiwań :) ale pomimo podanych ciekawych propozycji wciąż wracam do pierwotnego planu zakupu LB Chronograph Blue Orange...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CIESLUT - trochę dziwi, że kupowałeś w sklepie z ciuchami bo o ile wiem LB przywiązuje dużą uwagę do budowania sieci dealerskiej i tworzy ją w oparciu o selekcjonowane salony jubilerskie i zegarkowe (nie współpracują na przykład z dużymi sieciami handlowymi). Kontrolują też poziomy rabatów. Ale.... po 200 pln kupiłbym bez zastanowienia :) 

 

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.