Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MieczyslawKolowiecki

Casio protrek prg 550?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam fanów marki Casio.

Mam pytanie techniczne bo wyższy model PRG 550 potrafi mi się opóźnić 4 minuty na dobę czy jest na to jakaś rada czy ten typ tak ma.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo duże opóźnienie. Czy ten zegarek posiadasz od nowości czy właśnie kupiłeś jako używany? Podaj proszę 8-znakowy kod produkcyjny - znajdziesz go na dekielku, jest wycechowany nieco słabszą czcionką, niż pozostałe napisy, ma format np. 202A135B, czyli 3 cyfry, litera, 3 cyfry, litera.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer jest na pewno, tylko możliwe, że schował się pod jednym ze skrzydełek stabilizujących zegarek na nadgarstku, najprawdopodobniej dolnym. Ale już nie ma to większego znaczenia, skoro napisałeś, że masz go od nowości i od ponad 8-miu lat. A od kiedy zaobserwowałeś późnienie się zegarka? Jeśli późni się 4 minuty na dobę, to po dwóch dniach jest 8 minut opóźnienia, po trzech 12 minut itd? Dobrze rozumiem?

 

Możliwe, że akumulator domaga się już wymiany na nowy, ale nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, aby takie opóźnienie było objawem słabego akumulatora. Ciężko powiedzieć, co to może powodować. Można oczywiście rozebrać zegarek i spróbować podregulować prędkość chodu trymerem (kondensatorem o zmiennej pojemności), ale nie wiem, czy on działa aż w takim zakresie. Ma on postać srebrnej śrubki regulacyjnej pod płaski grot wkrętaka w zagłębieniu modułu. Nie wiem, gdzie jest umieszczony w Twoim module, bo go nie widziałem, ale na przykładowym zdjęciu modułu od modelu GW-M5610 zaznaczyłem trymer strzałką:

oryginalny-mechanizm-modul-casio-gw-m5610-gw-5510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma Pan na myśli akumulator? To jest zegarek z ładowaniem solarnym. W tej sytuacji to raczej nie akumulator stanowi problem. W tej sytuacji chyba trzeba spróbować go podregulować, jak opisywałem wyżej.

 

Aha, czy zegarek zaczął się późnić od jakiegoś momentu nagle czy opóźnienie zwiększało się płynnie od jakiegoś czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zaczął powiększać. Byłem w jakimś sklepie z zegarkami Casio i Pan z serwisu zasugerował wymianę barerii więc wymieniliśmy i to nic nie pomogło.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Jeśli chodzi o regulacje we własnym zakresie to wolałbym go oddać komuś kompetentnemu bo ja jako laik raczej mogę tylko coś zepsuć.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję udać się z zegarkiem do serwisu, który zajmuje się serwisowaniem zegarków Casio, wiele punków Time Trend ma na miejscu punkt zegarmistrzowski. W takich punktach powinni mieć urządzenie będące w stanie określić odchyłkę chodu zegarka i w miarę możliwości technicznych wyregulować prędkość chodu w Pana zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką i fachową pomoc. Muszę się faktycznie w wolnej chwili wybrać do serwisu i zrobić z tym porządek.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję te opóźnienia przez ostatnie 4 doby i opóźnienie jest rzędu 4/5 minut. Pewnie regulacja w serwisie mu pomoże.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał rozczarowania diagnozą jednego z serwisów ale powiedziano mi że najlepiej wymienić cały werk bo tam są kółka plastikowe i się zużyły. Może jest gdzieś możliwość kupić i wymienić taki werk czy od razu lepiej wyrzucić zegarek do kosza?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MieczyslawKolowiecki napisał(-a):

Nie będę ukrywał rozczarowania diagnozą jednego z serwisów ale powiedziano mi że najlepiej wymienić cały werk bo tam są kółka plastikowe i się zużyły. Może jest gdzieś możliwość kupić i wymienić taki werk czy od razu lepiej wyrzucić zegarek do kosza?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

W tej sytuacji obawiam się, że wymiana całego modułu może okazać się nieopłacalna ze względu na wiek zegarka (szacuję kilkaset zł). A czy próbowałeś ustawiać prędkość chodu zegarka trymerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy serwis to sprawdzał przeleżał zegarek prawie 3 tygodnie i taką odpowiedź otrzymałem jak wyżej

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc miałbyś wyrzucać zegar do kosza, to lepiej wyślij go mi. Mogę spróbować w wolnej chwili do niego zajrzeć. Sukcesów nie obiecuję - najwyżej wróci niesprawny, jak jest już teraz, a może uda mi się jakimś cudem coś poprowić - oceń, czy chcesz podjąć takie ryzyko. Jeśli tak, napisz na priv, to podam szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.