Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Archibaldi

Doxa antimagnetic czy to podróba tarczy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy możecie mi pomóc i powiedzieć czy ta tarcza doxa z ogloszenia  jest w oryginalne ?bo pierwszy raz taka dziwna widzę,  zwróćcie uwage np na napis swiss made,  jakiś powykrzywiany , inne napisy swiss made z dox antimagnetique które widziałem sa równe raczej,  czy ta tarcza to jakiś twór kogoś domowy/rzemieślniczy , podróbka ? co o tym sądzicie?

 

 

Edytowane przez Archibaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo raczej robione, indeksy minutowe vs cyfry są krzywo. od jednych daleko, na inne wchodzą. poza tym cena z czapy.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie wątpliwości bo w tych starych modelach  odchyłki tez się trafiają , to prawdopodobnie lata 50 ubiegłego wieku  … ktoś ma dużo  doświadczenia w marce doxa , czy  ktoś taki sie znajdzie ? i da rade ocenić Jednoznacznie :   czy tarcza to oryginał czy  domowy wyrób/ podróba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze naprawdę ciężki temat, jednoznacznie nikt się nie wypowie? Mam kopertę z tego okresu i do tego rozmiaru  a ta tarcza jest naprawde spoko pod względem wygladu ale nie chciałbym wkładać do niej podróbki … a az takiej wiedzy nie mam … pomoże ktoś ? A moze ktoś ma samą tarcze w idealnym stanie ale bez sub sekundy do doxy na zbyciu?

Edytowane przez Archibaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie czegoś pewniejszego na allegro czy olx. przecież to coś z linku kosztuje tyle, że całą doxę w niezłym stanie za to kupisz w stali i Ci jeszcze zostanie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale potrzebuje do złotej koperty i musze miec zlote indexy i stan igła a taki ciężko trafić. dlatego przepraszam ze tak draże ten temat bo ta by była ideal wpasowana w okres , kolor i stan do mojej koperty( koperte mam w stanie perfekcyjnym ) gdyby była oryginałem. Prosze o pomoc w temacie.

Edytowane przez Archibaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czaję. no więc co do tego są wątpliwości. na dole forum jest dział poszukuję - dam możesz próbować. tylko nie wiem, czy nie musisz mieć iluś postów, żeby tam pisać... jak się tam nie da, to próbuj w dziale vintage - może ktoś ma takie flaczki, jakie Cię interesują. w sumie powinno być łatwiej o werk z tarczą niż o kopertę, jak to przy złotych zegarkach, które masowo przetapiano.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, popróbuję. Tylko proszę nie zamykać tematu , moze ktoś jeszcze oceni oryginalność tej tarczy  … moze ktoś ma taką w oryginale i moze podesłać zdj do porównania… z góry dziękuje za wszelkie wskazówki i odpowiedzi 

Edytowane przez Archibaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja , znalazłem taka tarcze tez w ideal stanie …

napis swiss made jakby od tej samej reki ,

i teraz pytanie za milion bagsów , czy to domator odnawiający tarcze 😵💫 czy oryginalne wyroby doxy? 😩

IMG_8096.thumb.jpeg.e7f496ec0036935e6f27ec0fa6763a61.jpeg

IMG_8097.jpeg

IMG_8098.jpeg

Edytowane przez Archibaldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare, oryginalne doxy miały czasami takie niezbyt proste napisy. Ta tarcza, której zdjęcia umieściłes niedawno wygląda na poddana renowacji (na jednym zdjęciu jest z koperta po polerowaniu i chromowaniu, co potwierdzaloby ibgerencje). Wnioskuje po kolorze tarczy- jakby z masy perłowej. Tyle, że jest zgodna z oryginałem. Ta pierwsza wygląda na malowanke,  choć nie kojarzę w ogóle takiego modelu. Ciężko z tarczami  do doxy w super stanie, bo byly dosc slabo wykonane. Minimalna wilgoc powodowala zluszczenia a proby czyszczenia koncza sie zmyciem farby. Najlatwiej chyba będzie znaleźć całą doxe z tarcza posiadająca patyne, ale bez przebarwień 

Edytowane przez Tom88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.