Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

oszolom

Użytkownik
 • Content Count

  1,703
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7,488 Guru zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

1,363 profile views
 1. mam taką pasówkę (cylinder, z przyciskiem do nastawiania wskazówek), tylko z damki, na niezłym chodzie. też ma rzemieślniczą tarczę.
 2. te chińskie smoki są bardzo trwałe. na parnisie portugalczyku mam już od paru lat i jest niezniszczony. a nosiłem ten zegarek regularnie.
 3. mnie się jakoś typowe "nowoczesne" chińczyki z ali znudziły. wpadł ostatni guanquin, nawet fajny, ale jakoś nie mam ochoty go nosić. wpadły dwie zabawki po 10 zeta. jedną ponoszę, ale dla hecy. za to diamond na tongji bardzo mi się podoba i na pewno będę często zakładał. coś mnie ciągnie do klasyki .
 4. o całokształcie ;). widać, że to jest twórczość rzemieślnicza. takie "dorabiane" tarcze w pasówkach to była powszechna praktyka, sądząc po tym, że nadal jest takich tworów sporo na rynku, choć minęło dobrych kilkadziesiąt lat . pojawiają się nawet czasem nowe-stare arkusze blachy z takimi tarczami, niewykorzystane, z nadrukiem i do wycięcia. nikt nie wyciął, skończył się czas pasówek, więc przeleżały do dziś. a co do nazwy na tarczy - to co jest w starej pasówce na tarczy często nawet nie jest zgodne z mechanizmem. tutaj nie wiemy, bo go nie pokazałeś.
 5. Nie Indie, ale tę markę mają teraz, zdaje się, jacyś inni Azjaci. Robione na Azję Południowo-Wschodnią, myślę.
 6. to jest stary zegarek na werku masowej produkcji, nie spodziewaj się cudów.
 7. Cześć. Na razie dobra cena, ale ja się tam nie znam... Ori? Stan widzę ;D
 8. akurat na łapach to mam tyle włosów, że nie bardzo jest co depilować ;P. ale tak poważnie, to rzeczywiście, czasem czuć, że łapie za włosy, ale nie zwracam na to uwagi, póki ich rzeczywiście nie rwie (a większość nie rwie)
 9. werk ten sam w obu, tongji. co do bransy, to ja bardzo lubię te rozciągliwe, są strasznie wygodne, wolę nawet od pasków, bo nie muszę regulować w ciągu dnia. na niej przyszedł i na razie zostanie. do wyboru był jeszcze pasek ze smoka albo blaszkowa padlinka (czyli do zdjęcia od razu). tej nie byłem pewny, czy się nada, ale jest OK.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.