Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tom88

Użytkownik
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Początkujący

Recent Profile Visitors

177 profile views
 1. Wygląda bardzo dobrze. Nie trzeba robić renowacji, tylko usunąć brud, wypolerować/ wymienić szkiełko; dobrać koronkę. Fajna pamiątka:)
 2. A skąd taka pewność o słabości szwajcarskich vintydż🙂?
 3. Znalazłem taki "ło". Działa, nie wiem nawet co to jest. Na kilkunastu pierwszych stronach tego tematu drugiego takiego nie widziałem.
 4. Nie odpuszczaj Worldmastera - z tym budżetem znajdziesz ładnego i oryginalnego, tylko jak coś wypatrzysz, spytaj na forum. Pewnie gdybyś ogłosił w dziale Atlanticów, że chcesz kupić zegarek w tej kwocie, to znalazłbyś, to czego szukasz.
 5. Z nowych - rzeczywiście Bambino bezkonkurencyjne (jest mega dziadkowe:). Lubię tę stylistykę, ale Bambino nie posiadam, mam za to kilka Worldmasterów, które, gdybyś zaakceptował używkę, będą lepsze (mam na myśli historię - obiekt pożądania w czasach PRL-u i magiczne Swiss Made, które dla dziadka może mieć znaczenie). W kwocie, którą chcesz przeznaczyć, można znaleźć bardzo ładne stany (ale przed zakupem pytaj na forum, gdyż wiele to składaki). Jest wiele wzorów tarczy - poniżej temat
 6. Dzięki wielkie za podzielenie się wiedzą. Mam jeszcze jedno pytanie: kupiłem również gajowego razem z takim paskiem - widać, że nie noszony, ale brak pudełka, papierów. Czy ten stalowy pasek był dedykowany do tego modelu, czy to zwykły produkt uniwersalny?
 7. Dzięki - Twój w pięknym stanie. Czy koperta w moim nie powinna być pozłacana, bo indeksy w kol. złotym, wskazówki też takie powinny być i nie do końca to gra kolorystycznie
 8. Werk Wostoka lepszy niż Wołny? Jakie wskazówki powinien mieć precyzyjny?
 9. Cześć wszystkim, kupiłem ostatnio kilka "rusków" - wydaje mi się, że w całkiem dobrych cenach - średnia znacznie poniżej 200 zł za szt. Wiem, że potraficie rozkminić oryginalność do ostatniej śrubki, więc farciarz ze mnie, czy też głąb i zamiast zegarków powinienem grzyby zbierać:) I czy większość kirowskich jest takich małych, jak ten który zakupiłem?
 10. Koledze polecę wizytę u gastrologa, skoro cały czas ma skojarzenia związane z okrężnicą - to nie to forum. Twój post nie zafrasował mnie, jak Ci się wydaje - to ja poruszyłem temat "powiązań/nawiązań" zegarków Borman z II WŚ. Co do reszty uwag - spuszczę wodę..... tzn. zasłonę milczenia. Żeby nie było OT :
 11. Fajnie, że się pochwaliłeś jakie gacie nosisz, tylko szkoda, że na forum dot. zegarków opisujesz z dumą sprawy, które załatwiamy w toalecie.
 12. Dzięki wielkie za odpowiedzi - sam już nie wiem, u mnie kiepsko z zegarmistrzami a co dopiero z częściami. Ostatnio kupiłem kilka radzieckich zegarków, gdyż mają klimat i nie obciążają za bardzo budżetu - w tym czerwoną 12, tylko nowszą (chyba 1951). Ta więc pewnie trafi z powrotem do pudła i będzie czekała na lepsze czasy:)
 13. Przeglądając złomki natrafiłem na taką Pobiedkę z uszkodzonym balansem, bez wskazówek i dekla. Wiedziałem, że trudno o taką tarczę w ładnym stanie zachowania, więc zastanawiałem się nad renowacją. Spojrzałem na datę i zobaczyłem 4-46, Zdziwiłem się, poczytałem..... - stąd moje pytanie: czy to rzeczywiście ciekawy zegarek pochodzący z 1946r? Wiem że zdjęcia mechanizmu słabe, ale sprawdzałem w powiększeniu i wyraźnie widzę 4-46
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.