Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość rudziaszyn

CASIO G-7900 ... Produkcja?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rudziaszyn

Witam, 

Dwa modele G-7900, które posiadam: 3DR i 4DR mają na deklu Thailand, kupiłem używany ostatnio i odrestaurowałem 7DR, na deklu jest China. Nie mogę znaleźć informacji nigdzie, więc zastanawiam się, czy na początku produkcji 7DR był produkowany w Chinach, a potem w Tajlandii, a może na odwrót? shockbase.org informuje, że produkcja ruszyła we wrześniu 2009 r. Każde praktycznie zdjęcie lub film tego modelu na deklu to Tajlandia. Na forum znalazłem jednego Pana, który też miał Chiny. G-shocków mam już sporo i wiem, że to tylko dekiel, ale nurtuje mnie pytanie, czy randomowo producent daje dekle do konkretnego modelu, czy faktycznie jak jest wyprodukowany w danym Państwie to tak jest...

Ciekawostka dla maniaka: faktycznie na cyferblacie w tym chińczyku są minimalne różnice względem Tajlandii (chodzi o napisy inna farba, oznaczenie SIG jest o wiele wyżej), gołym okiem można to zaobserwować, nadal jest to oczywiście oryginał. Po zakupie zrobiłem mu niezłe kompanie, a po wysuszeniu odkręciłem dekiel, okazało się, że zegarek nie ma uszczelki 😮 albo poprzedni właściciel dał ciała, albo o zgrozo zegarmistrz... Ale sam dekiel ochronił zegarek od zalania, więc ukłony dla Casio :D nowa nasmarowana uszczelka już ładnie siedzi pod deklem 😄

Może na forum znajdzie się ktoś, kto ma informacje na temat produkcji G-7900?

IMG20231013134018.thumb.jpg.7a00be6f48d75c1acd4018ad3dab27c0.jpg

IMG20231013134353.thumb.jpg.a137d999605c3e89430096b13ba648f0.jpg

 

IMG_20231013_134140.thumb.jpg.d69035aa1735960e8055debd8f6b898c.jpg

 

IMG20231013134052.thumb.jpg.59040a3506a4277ba316bfab2e34653c.jpg

 

IMG20231013134405.thumb.jpg.1a43ae96ccc02650d4e78b70b26d7056.jpg

Edytowane przez rudziaszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rudziaszyn

Jeszcze jedno pytanie: na szybce w niektórych miejscach zostały zamazy od kropli deszczu. Poprzedni właściciel po prostu nie starł ich na czas...  nie mogę się ich pozbyć, zmywacz do paznokci i benzyna do zapalniczki nie dała rady ... zamazy tak jakby się wżarły w szybę permanentnie... nigdy z takim zjawiskiem się nie spotkałem ... jest jakiś sprawdzony preparat na oczyszczenie szybki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.