Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adam1979p

Dzień dobry

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich. Jestem tutaj pierwszy raz. Świeżo po zakupie kominkowego Junghaus-a z mechanizmem W 278, datowanego najprawdopodobniej na 1936.12.

IMG-20240212-WA0012.jpeg

IMG_20240212_140747.jpg

17077448023525970422951341895782.jpg

Edytowane przez adam1979p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Pozdrawiam  a tu można znaleźć informacje katalogowe. Otworzyłem na 1936 rok.

 

https://junghansarchiv.de/uploads/1936_1937_01_full_e7d301fa2d.pdf

Dziękuję bardzo, znalazłem swój 😁

Czy opis przy mechanizmie oznacza 14 dyniowy chód zegara? Raczej to 7 dyniowy jest.

Screenshot_2024-02-14-20-54-22-214_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_2024-02-14-21-05-22-548_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie, zegar spóźnia na dobę ponad 5 minut. Jestem to w stanie wyregulować na soczewce wahadła?

Dodam, że aby chodził to muszę podłożyć pod lewą stronę skrzyni 5mm podkładkę aby miał swój poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie zegary są bardzo czułe. Regulacja metodą prób i błędów nawet tydzień i dłużej. Też jestem samoukiem a nie zegarmistrzem. Nakrętką pod soczewką wahadła w dół to się spóźnia , do góry przyspiesza. Jeśli nie ma widocznego zaznaczenia na nakrętce pod soczewką, zrobić kropkę mazakiem i robić jeden obrót gwintu. Po obserwacji , po 24 godzinach ponownie jeden obrót. Może dojść do sytuacji , że będzie trzeba wykonać pół obrotu albo w dół albo w górę. Na płycie , w lewym górnym rogu są parametry techniczne wahadła, ale na tym się nie znam.

 

Powodzenia.

Edytowane przez Marek Szajerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już praktycznie doszedłem do tego, teraz doprecyzować chód, na dwie doby spieszy 2 minuty, także już jest nieźle. 

Dziękuję za rady, myślałem że tak duże opóźnienie nie będzie możliwe do regulacji soczewką. 15 minut spóźniał ( ok 15 pełnych obrotów nakrętka poszła do góry)

Pozdrawiam 😁

W dniu 14.02.2024 o 21:10, adam1979p napisał(-a):

Dziękuję bardzo, znalazłem swój 😁

Czy opis przy mechanizmie oznacza 14 dyniowy chód zegara? Raczej to 7 dyniowy jest.

Screenshot_2024-02-14-20-54-22-214_cn.wps.moffice_eng.jpg

Screenshot_2024-02-14-21-05-22-548_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Mechanizm jest 7 dniowy, od poniedziałku 12:00 chodził do następnego wtorku 10:30. Myślę że to dobry wynik.

Edytowane przez adam1979p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.