Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Marek Szajerka

Użytkownik
 • Content Count

  1048
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

788 Mistrz

Recent Profile Visitors

1128 profile views
 1. Dzisiejszy nabytek Bayard
 2. Może Koledze , ale mi absolutnie nie.
 3. Wziąłem pod uwagę stronę wizualną. Czy ten zegar będzie chodził w pozycji leżącej, to Kolega Magican może sprawdzić osobiście i nie będzie gdybania.
 4. Zgadzam się z Kolegą. Przypomniałem tylko, że jeszcze np. w XIX w. robiono zegary z jedna wskazówką. Zegar Kolegi Magicana należy do kategorii kaflowych. Dla porównania ten link do artykułu: https://zbiory.mnk.pl/pl/wyniki-wyszukiwania/katalog/4593
 5. Link do artykułu o zegarach z jedna wskazówką: https://zegarkiipasja.pl/artykul/19866-zegary-wiezowe-z-jedna-wskazowka-jak-zegarki-meistersinger 5 lat temu na wystawie w Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi tez zostały pokazany zegar z jedną wskazówką ze zbiorów własnych muzeum.
 6. HAU ,lata 30. Drugi egzemplarz z mechanizmem Junghansa.
 7. 21.01.20 kolekcję Japy pokazał też Kolega Leskos. Te posty pokazują, jak zmieniała się technologia , wzornictwo w danej firmie w ciągu ok. 70 lat. Jeśli dobrze odczytałem datę produkcji, to egzemplarz Kolegi mechanika jest z listopada 1963 r.
 8. Budzik bardzo ciekawy i po przystępnej cenie. Na aukcji Chińczyk droższy od Bayarda.
 9. Ciekawe są też Europy z kalendarzem oraz Chińczyk. W przypadku mojego egzemplarza brakuje kieszonki na dni miesiąca. Można jednak znaleźć w Internecie całość, wprowadzając do wyszukiwarki :budzik chiński z kalendarzem.
 10. Z opisu aukcji wynika, że został sprzedany. Zakończona o 18:20 dnia 26.02.2024 r.
 11. Pozostałe budziki Emes
 12. Nowy nabytek, zakup na pchlim targu w Grudziądzu. Aktualnie u zegarmistrza. Jest pęknięta oś balansowa, brakuje szkła. Obudowa odlana z mosiądzu. Zapewne był w etui, jak ten wcześniejszy egzemplarz.
 13. Wzorem nawiązuje do modelu z okresu międzywojennego. Mój tez pierwotnie był zielony. Mój zbiorek Jazów
 14. Już kiedyś pokazywałem - wzornictwo Kienzle.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.