Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jimmy_T

Co to za mechanizm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Ostatnio moim nowym hobby jest dłubanie przy zegarkach. 

Mam kilka czasomierzy wątpliwej jakości natomiast szczególnie jeden z nich podoba mi się wizualnie i chciałbym nadać mu drugie życie. Problem mam z mechanizmem. Rezerwa chodu to jakieś 5 godzin, często trzeba go długo nosić aby odpalił i zaczął działać. Postanowiłem to zmienić i zainwestować w lepszy mechanizm. 

Przymierzałem się z ETA2824 bo taki miałem na stanie ale okazało się że nie pasują wskazówki z dawcy (a chciałbym je zostawić). 

Padł pomysł aby wymienić mechanizm na sensowniejszy ale jako że moja wiedza jest na razie znikoma w tym temacie to nie chce wydać pieniędzy w błoto. 

Z moich oględzin wygląda mi to na Miyota 8205 ale jakby mógł mi ktoś podpowiedzieć czy dobrze myślę to będę bardzo wdzięczny. 

Dodatkowo pytanie czym zastąpić tak mechanizm? Jakimś chińczykiem z wyższej półki (mam na myśli droższy model z aliexpress) czy szukać dawcy o tym takim mechanizmie i przełożyć go? (opcja z pewnością droższa). 

 

93275023_Zrzutekranu2024-03-26o22_40_20.thumb.png.ded81b73b3cf57999752f99e59f46813.png1571467850_Zrzutekranu2024-03-26o22_40_27.thumb.png.3b09d539d5ae5ad8a153b75f2567e92e.png2137376865_Zrzutekranu2024-03-26o22_40_33.thumb.png.cb9ac6cc5afce51791a22b2fe615135f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To Chińczyk przypominający Miyotę 82xx. Pewnie ma stop sekundę?

Edytowane przez marekvegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marekvegas napisał(-a):

To Chińczyk przypominający Miyotę 82xx. Pewnie ma stop sekundę?

A konkretnie seagull st16


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

OK, czyli najlepszym zamiennikiem będzie Miyota 8205? Widzę że cena tego mechanizmu u chyńczyka (na aliexpress) waha się w przedziale 150 zł. Może jest coś do czego warto dopłacić aby było P&P? 

Nie jestem przekonany czy za 150 zł można kupić sensowny mechanizm (głównie chodzi mi o rezerwę chodu, różnica dobowa rzędu 20-30 sec nie robi mi większej różnicy na ten moment)

Edytowane przez Jimmy_T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do twojego zegarka wystarczy oryginalny mechanizm Miyota 82xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.