Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Irooc

W co dalej iść?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
Minęło trochę lat od mojego pierwszego tematu gdzie wstyd się przyznać pytałem o zegarek Diesla :)
Po latach noszenia gshocków i smartwatchy, gdzieś w głowie cały czas chodził mi po głowie Zeppelin LZ129/127 przeglądając allegro trafiłem na tego niemieckiego cudaka za niecałe 100 zł.

image.png.fa02a27f008eab8e78046ef8a074ee1d.png

I nie powiem zakochałem się jak dziecko w zabawce, tarcza nadgryziona czasem ma swój urok, dźwięk mechanizmu jak muzyka, to że mimo swojej ceny i czasu produkcji do lat 50 tych chodzi i to dość dokładnie.
W głowie pojawił się pomysł poskładania sobie małej kolekcji w odległym czasie kupić jakieś uszkodzone za grosze, kupić podstawowy osprzęt i zacząć je otwierać i sprawdzać od środka te cuda.
Zacząłem szukać zegarków tego typu, w sieci sporo radzieckich maszyn, gdzie wszystko wskazuje, że były robione na jednym mechanizmie.
Widziałem kilka sztuk zegarków z polskiej fabryki Błonie, ale one też były robione na radzieckim mechanizmie - na pewno będę na jakiegoś polować, ale ceny wahają się od 250 do 2200 zł w sieci.

Tutaj rodzi się moje pytanie, bo tematów jest sporo na forum, ale zbytnio nie wiem jakich słów kluczowych użyć, żeby znaleźć to czego szukam.
Jest tu jakiś fanatyk tego typu zegarków, żeby poprowadzić, podesłać linki czego szukać, które marki są warte uwagi, jak nie dać się oszukać na zawyżone ceny i zgłębić się w temacie zegarków z tamtego okresu?

Bardzo dziękuję za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Irooc napisał(-a):

Cześć wszystkim,
Minęło trochę lat od mojego pierwszego tematu gdzie wstyd się przyznać pytałem o zegarek Diesla :)
Po latach noszenia gshocków i smartwatchy, gdzieś w głowie cały czas chodził mi po głowie Zeppelin LZ129/127 przeglądając allegro trafiłem na tego niemieckiego cudaka za niecałe 100 zł.

image.png.fa02a27f008eab8e78046ef8a074ee1d.png

I nie powiem zakochałem się jak dziecko w zabawce, tarcza nadgryziona czasem ma swój urok, dźwięk mechanizmu jak muzyka, to że mimo swojej ceny i czasu produkcji do lat 50 tych chodzi i to dość dokładnie.
W głowie pojawił się pomysł poskładania sobie małej kolekcji w odległym czasie kupić jakieś uszkodzone za grosze, kupić podstawowy osprzęt i zacząć je otwierać i sprawdzać od środka te cuda.
Zacząłem szukać zegarków tego typu, w sieci sporo radzieckich maszyn, gdzie wszystko wskazuje, że były robione na jednym mechanizmie.
Widziałem kilka sztuk zegarków z polskiej fabryki Błonie, ale one też były robione na radzieckim mechanizmie - na pewno będę na jakiegoś polować, ale ceny wahają się od 250 do 2200 zł w sieci.

Tutaj rodzi się moje pytanie, bo tematów jest sporo na forum, ale zbytnio nie wiem jakich słów kluczowych użyć, żeby znaleźć to czego szukam.
Jest tu jakiś fanatyk tego typu zegarków, żeby poprowadzić, podesłać linki czego szukać, które marki są warte uwagi, jak nie dać się oszukać na zawyżone ceny i zgłębić się w temacie zegarków z tamtego okresu?

Bardzo dziękuję za pomoc :)

 

 

 

Z czasem bedziesz w stanie rozpoznawac frankeny, odnawiane tarcze, polerowane koperty.
Nikt Cie tego nie nauczy, ale jestem pewien, ze samo przyjdzie wraz z czasem poswieconym na to hobby.

Powodzenia.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thiel ładny. A co do samego zapytania, to tak, jak Kolega powyżej napisał. Potrzebne jest doświadczenie. A to zdobędziesz z czasem - przeglądając aukcje, czytając forum. W "polaki" na początek się nie pchaj, bo jest na nie popyt i masa w tym wszystkim składaków i cudaków. Radzieckie - też masa składaków, ale i sporo oryginałów. Ceny dobre. I oni mieli naprawdę sporo mechanizmów ;). Szwajcary - jak chcesz tanio, to szukaj no-name'ów. Można wyrwać fajne zegarki zapomnianych firemek za grosze.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.