Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

c3z

Zatrzymujący sie sekundnik na równi ze wskazówky

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej omedze automatic cal 565 zauważyłem pewną prawidłowość (raczej w negatywnym tego słowa zabarwieniu). Zegarek zakładam tylko czasami, od czasu do czasu pokręci sie w rotomacie. Zawsze gdy sie zatrzymuje wskazówka sekundowa zatrzymuje się na równi z minutową. Zegarek niedawno poddany konserwacji, na dobe robi ok +2 sekundy.

Stąd moje pytanie czym może być to spowodowane, nie zauważyłem żeby np wskazówki były krzywe i przycierały sie. Może przy wyprzedzaniu akurat w tym miejscu jest jakieś większe tarcie w mechaniźmie czy opory. Ktoś może powiedzieć coś na ten temat czy to dopuszczalne , prawidłowe i czym jest spowodowane ?


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu sekundnik cały czas ociera się podczas mijania wskazówki minutowej o nią i w momencie gdy już zegarek cyka ostatkiem sił to już brakuje mu siły na przesunięcie sekundnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czy to szkodliwe dla zegarka ? Warto coś z tym robić czy pozostawić tak jak jest i nie przywiązywać uwagi ?


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkodliwe raczej nie jest ale jeśli wskazówki są złocone to w końcu się pościerają. mnie by to lekko ujmując wkurzało w moim zegarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie to też delikatnie irytuje , w końcu w szwajcarskim zegarku wszystko powinno być na 101% :lol: A jak wygląda usunięcie takiego niedomagania ( nie daj boże nie mam zamiaru pchać tam swoich rąk , pytam z ciekawości ), czy zegarmistrz poprostu lekko unosi sekundnik tym sprytnym urządzeniem do zdejmowania wskazówek, czy też jest to bardziej skomplikowane ?


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa prosta jak konstrukcja cepa, jeśli ten przegląd robiłeś niedawno temu to w ramach gwarancji zegarmistrz powinien poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o konstrukcji cepa :lol: masz na myśli reklamacje u zegarmistrza czy samo usunięcie usterki ?


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo usunięcie usterki. tylko jest jeszcze jedna sprawa bo jak już wskazówki będą normalnie się mijać to może zmienić się dokładność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no fakt warto zwrócić uwage na dokładność, skoro jestem już uświadomiony przedyskutuje to z zegarmistrzem, który wykonywał przegląd. Kolejny raz wielkie dzięki za pomoc :lol: Fajnie że jest tu ktoś kto zawsze pomoże. Pozdrawiam.


Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny raz wielkie dzięki za pomoc :lol:

 

spoko, lubie pomagać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.