Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość radjan

Renowacja - Parker Amphibian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radjan

Mam po Ojcu zegarek - Parker Amphibian. Nie sądzę, żeby był szczególnie cenny, ale ma dla mnie wartość sentymentalną. Zegarek jest na chodzie i ma wszystkie części orginalne. Wiek, co najmniej 40 lat. Problem w tym, że wygląda na te swoje 40 lat. Drobne zarysowania, trochę przybrudzony cyferblat, cyfry i wskazówki itp. Chciałbym, żeby zegarek wyglądał jak nowy.

Pytania do Fachowców: 1. Czy lepiej ten zegarek odczyścić ile się da i pozostawić wszystkie części orginalne czy też odpuścić orginalność i np. wymienić cyferblat na jakiś inny, może ładniejszy i w lepszym stanie i pozłocić kopertę (przydałby mi się złoty zegarek bo niklowany już mam). Drugie rozwiązanie jak sądzę dałoby mu wygląd nówki, 2. Gdzie przeprowadzić renowację? Kto w Warszawie (bo z moim Lublinie to nie wiem czy się ktoś znajdzie) mogłby to zrobić fachowo i nie obedrzeć mnie z oszczędności?

A może ktoś w ogole wie coś o tym zegarku. Ile ma lat, ile może być wart, co tam tyka w środku. Zacna firma czy badziewie? Ja jestem jeszcze przez pare miesięcy w Azji, zegarek w Lublinie. Nie mogę go wziąć do ręki.

Na necie znalazłem fotke podobnego. Moj ma bardziej szary cyferblat i niklowaną kopertę. Dzięki za pomoc

post-1-1205423148.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawił w oryginale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gato

Moim zdaniem powinieneś zanieść go do zegarmistrza celem: 1) Wyczyszczenia i naoliwienia po pewnie dawno nie miał takiej wizyty 2) Wymienić szkiełko 3) Cyferblat zostawić oryginalny i na nic go nie wymieniać ( bo byłaby to zbrodnia), jedynie trzeba mu zafundować czyszczenie i mycie celem odświeżenia 4) Jeżeli złocenie z koperty schodzi, należałoby go pozłocić 5) Trzeba odnowić wskazówki 6) Ubrać na rękę i nosić po tym wszystkim. Koszt tego nie jest duży a efekt cudowny. Ja polecam zakład zegarmistrzowski Pana Piotra Kowala w Krakowie, ul Basztowa 17, Tel: 0698-619-749. Robię tam wszystkie swoje zegarki i jestem bardzo zadowolony. Niskie ceny i bardzo dobra jakość usług Wszystko załatwisz pocztą. Zadzwoń i porozmawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radjan

Dziekuje za rady. Juz napisalem maile do warsztatow. A czy ten w Krakowie ma jakiegos maila? Troche mi sie nie usmiecha dzwonic z Dżakarty do Krakowa, hehe.

Ale jestem pod wrazeniem, nie wiedzialem ze az tak piekni mozna odnowic zegarek. Fantastyczna robote robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.