Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hmodeusz

WERK KIENZLE BEZ SYGNATURY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Klubowiczów.Mam "pytanko"do znawców tematu.Czy to prawda że firma KIENZLE na mechanizmach przed 1920 rokiem umieszczała tylko numer,a sygnować zaczęła po tej dacie,co było spowodowane dużą konkurencją i wymogami rynku?Zamieszczam zdjęcie takiego(rzekomo)werku.Nie jest ono przejrzyste,ale tylko takie mam.Pozdrawiam Marek.post-21445-0-59883100-1330814833.jpg

3687986617yo7.f65eec814e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka sygnowanych zegarów Kienzle - tak z pierwszym znakiem handlowym Merkurkopf jak i te z różnymi wariantami skrzydełek wokół tarczy zegarowej/koła i ewidentnie były one sprzed roku 1920.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania,ale są przecież werki na których widnieje tylko sam numer;więc kto je wyprodukował?...a mechanizmy gołe,bez żadnych oznaczeń-mam taki wagowy i nie wiem "kto on"...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy numerowane bez sygnatur często były produkcją dużych wytwórni na hurtowe zamówienia małych firm, wkładających je we własne skrzynie. Może to też jest Kienzle. Przy dużej wiedzy można często wskazać na wytwórcę.... (przy odrobinie szczęścia, spodziewam się osiągnąć ten poziom za jakieś pięćdziesiąt lat :-))


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.