Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pajak80

Calibre 8700-oryginał?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów.

Wpadł mi w oko Citizen Eco-Drive.

Jako że sprzedawca mieszka całkiem niedaleko i udostępnia odbiór osobisty to wzbudził moje zainteresowanie.

Czy na podstawie tego zdjęcia da się wywróżyć oryginalność egzemplarza?

 

dcc8b83c677f13b6.jpg

 

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za sugestie oraz porady.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy na podstawie tego zdjęcia da się wywróżyć oryginalność egzemplarza?

 

 

wywróżyć się da :grin: , ale najlepiej się przejechać i sprawdzić, moim zdaniem oryginał.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego przykładu. Bardzo dobrej podróby na oko nie rozróżnisz. Pisałem wcześniej że mam Navihawk podróbę i potem kupiony oryginał. Są identyczne, działają identycznie nawet serwis przy naprawie nic nie powiedział (chyba że odwalili pańszczyznę i tyle - wymiana szkła, może jest zrobiony na oryginalnym werku, kradzieże też się zdarzają). Jedyna różnica to waga, podróba jest lżejsza 22g (około 12% masy zegarka). W podróbach eco drive główną różnicą jest brak eco drive, reszta powinna działać jak należy chyba że naprawdę lipa. Brak systemu ciężko jest sprawdzić w zegarkach bez funkcji pokazującej wielkość rezerwy. Normalnie jest to kilka miesięcy ale po 30 dniach spędzonych w ciemności ruch wskaźnika już widać. Jak stoi w miejscu to jest coś nie tak. Inaczej to serwis i tylko warszawski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam Navihawk podróbę i potem kupiony oryginał. Są identyczne, działają identycznie nawet serwis przy naprawie nic nie powiedział

 

trochę mnie tym zaintrygowałeś, mam taką prośbę, czy mógłbyś zamieścić zdjęcia, jak nie w tym wątku to w nowym, bo zastanawiam sie jaki jest powód tej różnicy w wadze, miałem do czynienia z wieloma zegarkami citizena i nie trafiłem na podróbę a może tak mi się tylko wydawało, jeżeli zdjęcia to będzie za duży kłopot to może chociaż podaj nazwę sprzedawcy.

a cha czy oddawałeś do autoryzowanego serwisu?

 

będę wdzięczny

 

pozdrawiam

łukasz


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi adres mail na pw to puszczę kilka zdjęć 3m będzie dobrze widać. Różnica wagi może wynikać chyba tylko z rodzaju materiału użytego do zrobienia koperty i/lub bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyślij mi adres mail na pw to puszczę kilka zdjęć 3m będzie dobrze widać. Różnica wagi może wynikać chyba tylko z rodzaju materiału użytego do zrobienia koperty i/lub bransolety.

 

Myślę, że zaintrygowani są wszyscy, bo to wręcz nieprawdopodobne co mówisz....

Może by tak oficjalnie na forum :

800x600 jak leżą obok siebie oryginał i podróba - przód, tył i bok

i link do fotek 3M np. na fotosiku?

Pozdrówka

GrzecH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e-meil poszedł, dzięki

 

właśnie to mnie zastanawia, jaki jest sens produkowania podróby identycznej jak oryginał (tzn, nie wizualnie tylko technicznie i wizualnie - bo wtedy to przecież oryginał), nie na tym przecież polega sens robienia podróbek (chyba bo fachowcem tej dziedziny nie jestem :wink: )

bo nawet ten materiał, nie mógł być jakąś kompletną kiszką bo przecież byś się zorientował, musi to być jakaś stal, może i gorszej jakości ale ile na tym zaoszczędzili?

 

chociaż pewnie są rzeczy bardziej nieprawdopodobne - my ponoć na euro 2012 mamy zdążyć :grin: :grin:

 

pozdrawiam i czekam na fotki


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem sprzętu audio, powiedzmy ze średniej półki. Jak zacząłem grzebać to doczytałem się że koszt wyprodukowania odtwarzacza Sony Hi-End to około 80 USD, ten sam odtwarzacz w sklepie kosztuje około 1000 USD. Może jest tak samo z zegarkami. Masz wzór pełny zegarka - tylko skopiować, zero kosztów na badania rynku, projekt, inżynierów, reklamę , samoloty prezesów nic tylko kasę robić. Pewnie zrobienie takiego zegarka w skali masowej kosztuje kilkanaście USD, a sprzedajesz za kilkaset jak to nowość. Zdjęcia pójdą jutro, dzisiaj ciemno a z lampą to nie robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu szukałem sprzętu audio, powiedzmy ze średniej półki. Jak zacząłem grzebać to doczytałem się że koszt wyprodukowania odtwarzacza Sony Hi-End to około 80 USD, ten sam odtwarzacz w sklepie kosztuje około 1000 USD. Może jest tak samo z zegarkami. Masz wzór pełny zegarka - tylko skopiować, zero kosztów na badania rynku, projekt, inżynierów, reklamę , samoloty prezesów nic tylko kasę robić. Pewnie zrobienie takiego zegarka w skali masowej kosztuje kilkanaście USD, a sprzedajesz za kilkaset jak to nowość. Zdjęcia pójdą jutro, dzisiaj ciemno a z lampą to nie robota.

 

OK, ale tu mówimy o technologii - kopertę można odlać i pochromować wg wzoru, tarczę też można skopiować, ale układ na niej ma ścisły związek z mechanizmem - Pomysłowy nazwijmy go tak- biznesmen...skąd weźmie mechanizmy? Sam zrobi?

Kupi w Citizenie? 100.000 sztuk? nie......Raczej weźmie od chionoli bo bedzie taniej, nikt nie będzie o nic pytał, a pamiętaj, że on też ma koszty - musi opłacić ludzi, towar ...itp, itd :)

 

Osobiście nie widzę sensu, podrabiania oryginalnego zegarka przy użyciu oryginalnych części :)

Może masz 2 oryginalne Citizeny tylko w jednym ( nim kupiłeś ) coś się popsuło - ktoś to wyjął - dlatego jest lżejszy o te 22g. Sam nie wiem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zegarka nie można nic wyjąć. Właściwie to napisaliśmy o tym samym. Ktoś opracowuje projekt, bada rynek......, produkuje a potem ktoś inny bierze gotowy i oddaje specom z "kraju gdzie się robi same oryginały".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..... i oddaje specom z "kraju gdzie się robi same oryginały".

 

Nie pisaliśmy o tym samym.

Zastanów się nad pytaniem - skąd się wezmą identyczne mechanizmy?

Jeśli nie od producenta? to skąd?

Rozumiem, że proste mechaniczne zegarki podrabia się w Chinach- np. komandirskie - ze względu na budowę.

Ale podrabianie zaawansowanego technicznie zegarka - tak by różnił się tylko wagą i to na gramy - a powstałe produkty są tak dobre, że serwis sie na nich nie poznał.......

Podróbki są zawsze do odróżnienia- odcień tarczy, krój liter, materał koperty- no i mechanizm....

Są "repliki" zegarków z najwyższej półki w których stosuje się ..... Etę 2824-2 - bardzo przyzwoity mechanizm stosowany w Tissotach, certinach i wielu innych porządnych markach....lecz in House to to nie jest - i łatwo się połapać co i jak.

 

No nie trzyma się to po mojemu kupy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.