Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Grzesf

Junghans na śmietniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesf

Witam,

Ostatnio wałęsając się w okolicach mojej działki znalazłem wyrzucony piękny zegar leżący pod gołym niebem na stercie jakiegoś żelastwa.

Jest nim wiszący Junghans z 1919roku. Deszcz zrobił swoje i niektóre drewniane elementy skrzyni się odkleiły, ale ogólnie stan oceniam na dobry i kompletny. Werk ku mojej radości po rozruszaniu zaczął pracować i nawet się nie spóżnia. Jest dosyć brudny, wygląda jakby ktoś oliwił go co jakiś czas nie zadając sobie trudu na czyszczenie.

Nie mam dwóch lewych rąk, nie jedno w życiu robiłem, więc postanowiłem go odrestaurować. Potrzebuję informacji, dobrych rad , które pomogą mi w tej czynności. (lub wskazać gdzie znajdę jakieś materiały na ten temat)

N.p - czego używać do czyszczenia, smarowania mechanizmów?

- jakie środki najlepiej stosować przy renowacji skrzyni?

- co musze wiedzieć przy tej pracy i.t.p.

 

Z góry dziękuję za wszelkie info Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie dane o materialach do czyszczenia i oliwienia znajdziesz na forum - glownie beda to informacje o zegarkach narecznych ale zasada jest ta sama. Skrzynie najczesciej zegarmistrze oddaja do stolarza lub konserwatora mebli lub tez mozesz rozkleic ja calkowicie lub czesciowo, zedrzec stare powloki papierem sciernym i polakierowac. wszystko zalezy od stylu skrzyni, im prostsza tym robota latwiejsza. Jezeli jest rzezbiona to najlepiej oddac do fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anpaw1

Tylko jeżeli będziesz luzował sprężynę (piszesz, że chodzi więc wnioskuję, że zegar jest nakręcony) to baaardzo uważaj na paluszki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Łukasiński

W sprawie renowacji skrzyni.Przedewszystkim nie papierem ściernym ,po drugie nie lakierem.Jeśli czujesz się na siłach ,aby spróbować odnowić skrzynię to mogę udzielić ci kilku porad,ja zajmuję się tym zawodowo od 12 lat.Postaraj się o opisanie mi jak najdokładniej wyglądu tej skrzyni ,zwróć uwagę na to czy jest okleinowana (fornierowana),czy niema rozwarstwień i ubytków.Jeśli możesz to prześlij mi zdjęcia na prywatny adres {[email protected]}.Postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.