Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sprocket

Casio Protrek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu na tym forum dzial dla posiadaczy i fanow Casio Protrek? Czytam mini forum dla posiadaczy "G" a mysle ze znajdzie sie spora grupka ludzi posiadajacych Protreka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się orientuję to nie ma osobnego działu o zegarkach - Pro Trek.

Nie mniej można trochę informacji znaleźć o tych modelach na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klocek

ja bym byl za powstaniem czegos takiego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

eee tam, ja jeszcze chcem potforum casio kalkulator

mysle ze czesc kolegów zetkneła sie kiedys z takowymi

i poprze moje starania

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klocek

a jakiego posiadasz PROTREKA Sprocket? ;];]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także odczuwam brak podforum protreków. Najzacniejszy zegarek jaki mam;-) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klocek

jak zaczniemy nadawac to podforum samo sie zrobi ;] takrze do roboty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klocek

to jakie protreki posiadacie ?;] i jak sie spisuja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekk
jak zaczniemy nadawac to podforum samo sie zrobi ;] takrze do roboty ;]

 

dokładnie- zbierze się grupka ludzi, zaczną ostro nawijać, będzie dużo tematów o piotrkach, bedzie zapotrzebowanie na takie podforum, to myślę, że zostanie zrobione

 

a nie tak, że: jezu! mam protreka, a niema podforum- widocznie nie było zapotrzebowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego PAW 1300T-7V kupilem dlatego ze posiada kompas :) a potrzebowalem to do chodzenia po lesie gdzie kiedy brak slonca gubie sie juz po paru minutach w orietacjii :)

Wiec tak ; kompas dziala super dokladnie, sprawdzalem, nalezy pamietac tylko by odsunac rekaw z metalowymi guzikami i jest OK

- barometr, rowniez dziala bardzo dobrze, po skalibrowaniu mam dokladnie takie same wskazania co weather TV z prognoza pogody, dzieki barometrowi zauwazylem ze gleboko w lesie jest zawsze nizsze cisnienie:)

-altimeter jest dla mnie niezrozumialy ale mysle ze jesli znalazl bym sie w gorach na wspinaczce to pokazywal by dobrze kilkugodzinna roznice w wysokosci.

Co noc dokladnie o jednakowej porze Wave ceptor ustawia mi dokladny czas, jestem w dobrym zasiegu chodz to juz Canada i nie musze nawet klasc zegarka przy oknie.

To tyle narazie, jesli ktos ma pytania to chetnie odpowiem bo testuje ten kombajn caly czas :)

Przeczesalem cale forum i malo jest wiadomosci o protrekach wiec dlatego fajnie by bylo porozmawiac odnosnie tych zegarkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klocek

a co sadzicie o PRG 40? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go od około miesiaca. uzywajac PRG40 widzę jedna tylko wadę: wszystkie moje pozostałe zegarki wydają mi się jakieś takie "małe";-)

 

Serio - to super zegarek. Czytelny, łatwy w obsłudze i niesztampowy. Polecam każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scyzoryk

ja czekam na g-shocka z funkcjami prw-1500 :))

 

moje marzenie hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klocek

ja szukalem takiego w ktorym by sie dalo hmm nurkowac a bardzo chcialem zeby to byl wlasnie PROTREK no i hmmm znalazlem ;] PRW 1500 1VER ha i da sie wciskac przyciski pod woda :) co onim sadzicie ? aczkolwiek tez mi sie podoba PRG40 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja szukalem takiego w ktorym by sie dalo hmm nurkowac a bardzo chcialem zeby to byl wlasnie PROTREK no i hmmm znalazlem ;] PRW 1500 1VER ha i da sie wciskac przyciski pod woda :) co onim sadzicie ? aczkolwiek tez mi sie podoba PRG40 ;]

 

Mam tego Pro Treka i gorąco go polecam. Przejrzyj moje posty, opisywałem go na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klocek

bym byl bardzo wdzieczny za linka do tego forum bo ciezko bedzie to znalesc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wejść w mój profil na naszym forum i wywołać moje posty :)

 

Wklejam linki do tematów o Pro Treku:

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=25255

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ghlight=#322388

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ghlight=#310398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pip171

Jestem nowy tu taj .

Dostałem PATHFINDERa PAG80T z USA czy to jest to samo co PROTREK 80.

 

Bo mam kilka pytań nie wiem co do czego służy :

 

REC wiem że to jest nagrywanie ale co do czego.

Jak odczytać z barometru zmianę pogody.

Czy on posiada funkcje ustawiania się zapomocą fal radiowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica
Jestem nowy tu taj .

Dostałem PATHFINDERa PAG80T z USA czy to jest to samo co PROTREK 80.

Tak to jest PRG-80T

Czy on posiada funkcje ustawiania się zapomocą fal radiowych

Niestety nie.

REC wiem że to jest nagrywanie ale co do czego.

Jest to pamięć zapisywania rejestru wysokości (40 pozycji).

Jak odczytać z barometru zmianę pogody.

Wzrost cisienia atmosferycznego wskazuje na dobrą pogodę, zaś spadek ćiśnienia określa pogorszenie warunków pogodowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji pomiarów wysokosci: Nie wiem jak Wam, ale mi sie wydaje ze akurat w Protekach wskazanie wysokosci jest raczej niedokładne. Np moj prg40 wskazuje -55 metrów nad poziomem morza nawet gdy stoje na plazy (ocean Atlantycki).

No chyba ze za wysokość 0m uznaje sie cos innego niż poziom morza.

Wiem ze pomiar wysokosci bazuje na cisnieniu powietrza, wiec moze w zaleznosci od niego wskazania moga byc "przekłamane"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica
Wiem ze pomiar wysokosci bazuje na cisnieniu powietrza, wiec moze w zaleznosci od niego wskazania moga byc "przekłamane"?

Zgadza się.

 

Gdy byłeś nad morzem trzeba było skalibrować sobie wysokościomierz do 0 m, to jest najprostrze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość say73
ak przy okazji pomiarów wysokosci: Nie wiem jak Wam, ale mi sie wydaje ze akurat w Protekach wskazanie wysokosci jest raczej niedokładne. Np moj prg40 wskazuje -55 metrów nad poziomem morza nawet gdy stoje na plazy (ocean Atlantycki).

No chyba ze za wysokość 0m uznaje sie cos innego niż poziom morza.

Wiem ze pomiar wysokosci bazuje na cisnieniu powietrza, wiec moze w zaleznosci od niego wskazania moga byc "przekłamane"?

Wysokościomierz "zaklada", ze na poziomie morza jest 1013 hPa (tak jest zaprogramowany). Na podstawie róznicy ciśnienia mierzonego a wyjciowego (1013 HPa) wylicza wysokosc. Jesli, w czasie dokonywania pomiaru na plazy, cisnienie bylo wyzsze niz 1013 hPa wyszlo mu, ze jest w 55 metrowej depresji :lol:.
Gdy byłeś nad morzem trzeba było skalibrować sobie wysokościomierz do 0 m, to jest najprostrze rozwiązanie.
Co spowoduje, ze tylko chwilowo bedzie dobrze pokazywal, do kolejnej zmiany cisnienia atmosferycznego w tym miejscu. Moim zdaniem mija sie to z celem :). Przeklamanie bedzie zawsze gdy wysokosc wyliczana jest na bazie roznicy cisnien, zwlaszcza gdy wyjsciowe (czyli to na poziome morza) jest przyjęte jako stałe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze altimeter nadaje sie do zmierzenia wysokosci chwilowo np. stoja nad morzem zeruje wskazanie do zera i wspinam sie na klif :lol: moim zdaniem powinno wtedy pokazac idealnie pomiar wysokosci i chyba czytalem w instrukcji gdzies ze wlasnie oto chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nautica
Gdy byłeś nad morzem trzeba było skalibrować sobie wysokościomierz do 0 m, to jest najprostrze rozwiązanie.
Co spowoduje, ze tylko chwilowo bedzie dobrze pokazywal, do kolejnej zmiany cisnienia atmosferycznego w tym miejscu. Moim zdaniem mija sie to z celem :lol:. Przeklamanie bedzie zawsze gdy wysokosc wyliczana jest na bazie roznicy cisnien, zwlaszcza gdy wyjsciowe (czyli to na poziome morza) jest przyjęte jako stałe.

Pozdrawiam

Zgadza się zakłamanie będzie zawsze, lecz patrząc w ten sposób to ta funkcja w zegarku jest zbędna, skoro jest to zakłamanie. Ale gdy chcemy mieć dokładniejsze pomiary należy zegarek jak najczęściej kalibrowac, a to nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość say73

Uzywanie wysokosciomierza ma sens w chwili jakiejs 'wspinaczki', po kalibracji chwile wczesniej ( np. na podstawie mapy lub ustawiajac 0 dla danego punktu startowego). Wtedy wskazania beda dokladne i bedziemy wiedziec ile metrow weszlismy (lub zeszlismy). Innego, wiarygodnego, sensu zastosowania nie znalazlem (sam tak z altimetru korzystam).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.