Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość aga&pawel

F.M.S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aga&pawel

Interesuje mnie historia i pochodzenie sygantury F.M.S. Co znaczy ten skrót i skąd dokładnie pochodzi??

Proszę o info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Interesuje mnie historia i pochodzenie sygantury F.M.S. Co znaczy ten skrót i skąd dokładnie pochodzi??

Proszę o info

 

hmmm

ja bym zaczął pierwszy post od witaj ....

ale to kwestia kultury :?

a poszukiwania od google...

mi wyskoczyło że:

FMS - to Federacja Młodych Socjaldemokratów

 

:twisted: :D :twisted:

:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga&pawel nie zrażajcie się "ciepłym" przyjęciem przez feleksc on tak prawie zawsze :twisted:

 

FMS.gif

Firma powstała w 1844 roku w miejscowości Schwenningen działała do 1975 roku. Pełna nazwa to Friedrich Mauthe Schwenningen. Podstawowe logo firmy to orzeł trzymający w szponach koło z literami FMS (koło takie jak znak Mercedes-Benz).

W najlepszym okresie działania (1930) firma zatrudniała 2000 pracowników wtedy produkcja zegarów i zegarków była na poziomie 45,000 szt na tydzień. Była to jedna z największych fabryk zegarów Prus a potem Niemiec.

Firma produkowała bardzo dużo zegarów ściennych, stojących, kieszonkowych, a nawet naręcznych.

 

Link o muzeum FMS

http://www.netmuseum.de/m-ausgabe.asp?strA...&strId=1828

 

:idea: Znając pełną nazwę łatwo będzie Wam odszukać więcej informacji - np tutaj www.google.pl :idea:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;-)

Zakupiłem dziś piękny zegar ścienny, najprawdopodobniej z przełomu XIX i XX w. Wygląda jak typowy eklektyk, ale cokół pachnie co-nie-co secesją, choć nie wykluczone że sam cokół jest wzięty z innego zegara, lub został dorobiony. Reszta wygląda na jednorodną całość. Nie wykluczam w sumie, że i cokół też jest pierworodny. Zegar został zakupiony przez osobę od której go odkupiłem w Berlinie, zapewne na jakimś targu starociami.

Zacząłem poszukiwać informacji na temat tego zegara. Boję się wyjąć werk ze skrzyni aby go nie uszkodzić. Zegar ładnie pracuje i bije. Jedyny trop jakim się posługuję to litery R=A na wahadle,

tym tropem dotarłem przez google okrężną drogą do ... naszego Forum...

tutaj moje pytanie, czy możliwe aby po tych niewielu informacjach, bardziej poszlakach, ustalić producenta tego zegara jako Friedrich Mauthe Schwenningen, czy jest to fałszywy trop?

Przepraszam za jakość zdjęć, ale o tej porze dnia nie wycisnę już nic więcej. Jutro rano podam lepsze zdjęcia.

Pozdrawiam

Pawel 

http://i65.photobucket.com/albums/h238/PawelMcStock/20150727_182322_zpsehckf4jb.jpg

http://i65.photobucket.com/albums/h238/PawelMcStock/20150727_182353_zpswb3w8ggp.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofam moje pytanie :wub:

Po pierwsze, trochę ochłonąłem po zakupie, i trochę ....pomyślałem...

Litery R=A na wahadle to ni mniej ni więcej tylko kierunek kręcenia śrubką pod wahadłem w celu przyspieszenia chodu (A) lub jego opóźnienia ®  :)

Cokolik tak jak od początku miałem podejrzenia niespójny z resztą budy, za bardzo zajeżdża secesją...

Tak czy owak, po dość rozległym badaniach porównawczych w Sieci to typowy niemiecki produkt końca XIX wieku, a cokolik to doróbka z samego początku XX w. W budzie jest długa i szeroka szpara na oryginalny cokół. Secesyjny cokolik nijak nie pasuje do tej szpary. Najwyraźniej ktoś chciał odświeżyć wygląd zegara w okolicach roku 1900/1920.

Dzisiaj usunąłem cokolik i zastąpiłem go dwoma typowymi eklektycznymi "soplami" pozyskanymi z XIX wiecznej toaletki.

Producentem zegara może być właściwie każda niemiecka firma od Junghans przez Mauthe i HAU po Kienzle. Nie przekonam się póki nie wyjmę werku ze skrzyni... Przepraszam za zamieszenie!!! :wub:


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno kupiłem zegar.

Nic o nim nie wiem.

Proszę o pomoc.

Zamieszczam zdjęcia sorry ze nie moje ale mam taki sam.

Pozdrawiam.

 

post-96377-0-79609600-1492346775.jpg

 

post-96377-0-23996100-1492346789.jpg

Edytowane przez złotyxpompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki sam zegar z otwartymi drzwiczkami. FMS. Tyle możemy powiedzieć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa.

Chciałbym zapytać o jedną rzecz. Zakupiłem zegar stojący FMS. Z tyłu na mechaniźmie pod znakiem orła trzymającego koło  jest nr 42718. Czy po nim można określić datę produkcji zegara?

 

Dziękuję

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wojteksz77 napisał(-a):

Więc jeśli można zapytać, po czym można określić datę produkcji?

Jest taki jeden główniejszy temat. Jeden z pierwszych. 

,, Identyfikacja zegarów - jak zadać pytanie, aby otrzymać odpowiedzi "

Przeczytaj. 

Krótko mówiąc, po szczegółach mechanizmu.... a potrzebne zdjęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.