Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mr2pac

Majak - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odkąd pamiętam w mojej rodzinie jest stary radziecki zegar "Majak". Niestety, z braku klucza nie chodził on od parunastu lat. Dziś jednak mi się o nim przypomniało ;) Po nakręceniu miał problem z wystartowaniem, a gdy w końcu mu się to udało pochodził parę minut po czym znowu umilkł, czyszczenie mechanizmu pewnie załatwi sprawę. Zastanawia mnie jednak co to za firma, w googlach nie znalazłem żadnych konkretnych informacji. Warto go ruszać? Jak było z jakością wyrobów tej firmy (biorąc pod uwagę że to radziecki zegar?) Z jakich lat pochodzi?

Oto fotki:

1

2

3

4

5

6

7

8

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ktoś coś wie na temat tegoż zegara? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystawska jest dobra. Jak się otwory w płytach zamieni na wężydła to będzie zegar nie do zdarcia. Przez tydzień nie trzeba nakręcać. Tyle że jeszcze nie antyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary Majak były produkowane w Serdobskiej Fabryce Zegarów. Serdobsk wytwarzał mechanizm, z wyjątkiem jednej części - przystawki balansowej. Przystawka była robiona w Czistopolskiej Fabryce Zegarów (Wostok). Zegar ze zdjęcia pochodzi z lat 80, mam w kolekcji identycznego Majaka.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.