Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ewik

jaki to rodzaj mechanizmu?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewik

Witam

Przede wszystkim witam wszystkich serdecznie :-)

Niedawno mój tata na pchlim targu kupił zegar- zasilany prądem 220v. Zaciekawił nas jednak mechanizm- nie bede opisywać bo pewnie zacimniłabym tylko obraz sytuacji- zamieszczam zdjęcie. Próbowałam znaleźc coś w necie, ale niestety bez sukcesu.

Bedę wdzięczna za wszelką pomoc i mam nadzieję, że nie pomyliłam działu forum na kórym zamieszczam pytanie(w razie pomyłki moderatora z góry przepraszam)

oto zdjęcie

Zdjcie105.jpg

pozdrawiam

ewik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zbiorniczki z różowym płynem to nic innego tylko naciąg zegara - czyli inaczej nakręcanie sprężyny. Widziałem gdzieś zdjęcie takiego mechanizmu, działa to jakoś tak że dolny zbiorniczek jest podgrzewany grzałką na 220V, ciecz paruje i ulatnia się do zbiorniczka górnego w skutek czego zmniejsza się masa zbiorniczka dolnego i całość się obraca naciągając sprężynę, itd. Czyli w zasadzie jest to zegar mechaniczny (widać balans) z naciągiem elektrycznym a ściślej można powiedzieć że termoelektrycznym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik

Dziękuje bardzo bardzo za odpowiedź!

Czyli rodzaj hybrydy takiej? Nie wpadłabym sama za nic.

pozdrawiam serdecznie!

ewik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli ten zegar jest sprawny to jest to duża ciekawostka. Dodam tyle że podobny pomysł tylko że w znacznie bardziej zaawansowanej postaci wykorzystują zegary Atmos produkowane przez firmę Jaeger LeCoultre, w takim zegarze do naciągu sprężyny wystarczy różnica temperatury powietrza otoczenia bodaj rzędu 1 stopnia, w skutek czego jest to zegar który praktycznie sam się nakręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.