Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vinzento

Tissot prs 516 - pytanie o mechanizm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Od prawie roku jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż właśnie zegarka.

Od razu zaznaczę, iż wiedza zegarmistrzowska jest mi niestety obca i przy wyborze tego zegarka kierowałem sie jedynie wyglądem :P i tym, że to zegarek mechaniczny :) (zawsze chciałem mieć taki... )

Kiedy początkowa fascynacja nieco osłabła dostrzegłem pewien feler - zegarek nieco się spieszy.

Nie wiedząc gdzie szukać wysłałem zapytanie do źródła - do serwisu Tissota. Pani mi odpowiedziała, że

Tolerancja w przypadku tego modelu wynosi -5s na dobę +20s na dobę.

No i w sumie zgłupiałem do reszty.

 

W związku z tym zwracam się do fachowców z prośbą o pomoc.

 

Po pierwsze jaki to mechanizm siedzi w moim zegarku ?

 

Po drugie - jak mam rozumieć tą tolerancję ? że w każdej dobie może przyspieszyć do 20 sekund, co po tygodniu da ponad dwie minuty :P ??

 

Po trzecie - czy pomimo tej tolerancji nie ma możliwości jakiegoś wyregulowania zegarka, tak, żeby jego chód był nieco bardziej dokładny ( oczywiście nie w serwisie Tissota, bo tam zegarek sie nie kwalifikuje do regulacji :) ) Bardziej myślałem o jakimś prawdziwym zegarmistrzu...

 

Dodam tylko, że na szczęście zegarek nie śpieszy się aż o takie wartości jak podano, tylko o kilka sekund. Ile dokładnie - nie wiem, nie sprawdzałem tego jeszcze.

Iso help !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie. Od prawie roku jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż właśnie zegarka.

Od razu zaznaczę, iż wiedza zegarmistrzowska jest mi niestety obca i przy wyborze tego zegarka kierowałem sie jedynie wyglądem :P i tym, że to zegarek mechaniczny :) (zawsze chciałem mieć taki... )

Kiedy początkowa fascynacja nieco osłabła dostrzegłem pewien feler - zegarek nieco się spieszy.

Nie wiedząc gdzie szukać wysłałem zapytanie do źródła - do serwisu Tissota. Pani mi odpowiedziała, że

No i w sumie zgłupiałem do reszty.

 

W związku z tym zwracam się do fachowców z prośbą o pomoc.

 

Po pierwsze jaki to mechanizm siedzi w moim zegarku ?

 

Po drugie - jak mam rozumieć tą tolerancję ? że w każdej dobie może przyspieszyć do 20 sekund, co po tygodniu da ponad dwie minuty :P ??

 

Po trzecie - czy pomimo tej tolerancji nie ma możliwości jakiegoś wyregulowania zegarka, tak, żeby jego chód był nieco bardziej dokładny ( oczywiście nie w serwisie Tissota, bo tam zegarek sie nie kwalifikuje do regulacji :) ) Bardziej myślałem o jakimś prawdziwym zegarmistrzu...

 

Dodam tylko, że na szczęście zegarek nie śpieszy się aż o takie wartości jak podano, tylko o kilka sekund. Ile dokładnie - nie wiem, nie sprawdzałem tego jeszcze.

Iso help !!

1. - ETA2836-2

2. - tolerancja zawsze przez producenta jest podawana z pewną przesadą - inaczej w ramach gwarancji musieli by kalibrować każdy chyba sprzedany zegarek mechaniczny...

3. - z reguły z dużym powodzeniem można, ale jak to nowy zegarek daj mu pare tygodni na "rozruch" - a jeśli spieszy tylko o kilka sekund na dobe, to moim zdaniem rewelacja.... No i jeśli w okresie gwarancji oddasz do innego zegarmistrza - stracisz gwarancje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. - ETA2836-2

2. - tolerancja zawsze przez producenta jest podawana z pewną przesadą - inaczej w ramach gwarancji musieli by kalibrować każdy chyba sprzedany zegarek mechaniczny...

3. - z reguły z dużym powodzeniem można, ale jak to nowy zegarek daj mu pare tygodni na "rozruch" - a jeśli spieszy tylko o kilka sekund na dobe, to moim zdaniem rewelacja.... No i jeśli w okresie gwarancji oddasz do innego zegarmistrza - stracisz gwarancje...

 

Dziękuję za szybką odpowiedź, zwłaszcza optymistyczną w swoim brzmieniu :P

Myślałem, że będzie gorzej, z przykrością - bo wciąż ten zegarek strasznie mi się podoba :P

No zegarek ma już prawie rok, kupiony w lipcu zeszłego roku. Więc już się rozruszał chyba.

Ale skoro ten wynik nie jest zły to poczekam..

A sam mechanizm ? Czy coś można o nim rzec ? Domyślam się, że jest to najpowszechniejszy/ najprostszy czy jak by go inaczej nazwać. Nie wiem, czy się jakoś klasyfikuje takie mechanizmy pod względem jakości czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale skoro ten wynik nie jest zły to poczekam..

Poszperaj na forum, koledzy, którzy mają obsesje :P na punkcie dokładności "regulują" swoje mechaniki zwracając uwgę nawet na to w jakiej pozycji odkładają je "na spoczynek"....

A mechanizm... Jest chyba tak jak się sam domyślasz... Solidny "wół roboczy" :P

 

Ps. Mnie też sie 516 podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mozecie podpowiedziec czy ten zegarek jest wart swojej ceny? TISSOT PRS 516 AUTO CHRONO T91.1.487.81

na allegro obecnie za 3450zl.

czekam na jakies opinie:) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.