Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pagan

Pasek do SEIKO Atlas

Co założyc w miejsce bransolety?  

23 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o zdjęciu bransolety i założeniu ...no właśnie,czegoś

Co moglibyście doradzić,co sami założylibyście?

Na chwilę obecną,założona jest świetna, perfekcyjnie wykonana bransoleta,Tak to wygląda:

post-11280-0-94796000-1331130955.jpg

 

 

 

 

GUMA

993bb3de1bb7fce7med.jpg

 

PARCIAK

fc46f9a832eef0ecmed.jpg

 

SKÓRA

b1cf4037465a03c5med.jpg

 

SILIKON

9e757ec54b0119a6med.jpg

 

 

Chyba,że macie całkiem inne propozycje.Uważnie wysłucham. :)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:Dodałm "SILIKON" do ankiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej skórce wygląda przyjemnie, optowałbym więc za skórą :) Choć i na parciaku przyjemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Guma zdecydowanie nie. Parciak owszem ale jakiś gruby (Rhino czy cuś) bo zwykłe NATO będą chyba za cienkie, a skóra jak najbardziej, ale było mi ta ciężko się zdecydować jaka najlepiej pasuje że w końcu sprzedałem zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Według mnie, jeśli ktoś ma jeden podstawowy zegarek to paski powinien mieć w każdym możliwym materiale i fasonie :P

 

Myślę, że guma na lato to dobry wybór, ale ta od seiko wyjątkowo nieładna (wiem, że to nurkowa guam-ot nie podobają mi się takie). Zegarek masz wizualnie przyjemny, więc po co go szkaradzić?

Sam od jakiegoś czasu poluje na morellato mariner ale nawet polski przedstawiciel nie umie mi pomóc :) Według mnie pasek jego pokroju jest na tyle przyjemny wizualnie, że nawet pod sportową marynarkę od bidy do dżinsów założysz.

 

A z tych które wrzuciłeś zdecydowanie granatowe nato/zulu/rhino.

 

p.s. Co to jest za skóra którą wrzuciłeś? Szukam do mojego skx007 czegoś przylegającego do koperty.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s. Co to jest za skóra którą wrzuciłeś? Szukam do mojego skx007 czegoś przylegającego do koperty.

 

Ha!.Właśnie liczyłem,że ktoś w tej kwestii mi pomoże,określi co to i skąd to.Ja nie mam pojęcia,a właśnie coraz bardziej ciągnie mnie do tej skóy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Podobnego skórzanego "curved enda" ma hirsch (medici/midici/coś tak :) ), ale to nie dokładnie to.

Ja szukam takiego ale gumowego. Niestety nic w sensownych cenach nie znalazłem.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym założył oliwkowe Rhino albo po całości, pomarańczowe. I tak nie będziesz nosił na jednym pasku. Jest jeszcze taki pasek:

 

http://us.st12.yimg.com/us.st.yimg.com/I/w...e_2050_12485576

Podoba mi się zajebardzo :)

 

 

i tutaj więcej o nim:

http://www.westcoastime.com/20mmcomawaba1.html

 

Dałem głos oczywiście na parciaka.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ostatni to rzeczywiście jest skóra to raczej jakiś hand mejd - bo zbyt dobrze pasuje do tego zegarka ( ale czy to nie jest aby guma?)

 

co do dylematu - to moja rada jest taka:

- bransoletę masz .....i nie zginie :)

- zamów sobie coś ciekawego u Igora lub nicka

- potem kup Rhino ( najtańsze ) bo i tak po 2 miechach dziurki strasznie się rozciągną...

 

 

Ponoś to wszystko .....a potem pewnie wrócisz do bransolety :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Hy Moser - zgadzam się z Tobą i nie zgadzam. :P Zgadzam - do tego Seiko tylko hand made. Nie zgadzam - bransoleta do niego nie pasuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dwusetka.... To bransoleta, ew. naprawdę ładna guma! Takie moje zdanie. Choć na tej skórze ze zdjęcia źle nie wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skórka to oryginalny pasek Seiko , taki sam jest w SRP005.

Ja bransoletę odstawiłem na rzecz skóry , gumy , a i parciak też by się przydał :) , więc nie głosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

We wspomnianym seiko nie ma poprzecznego przeszycia, więc chyba dalej nie to ;) Niemniej wygląda ciekawie

00vbghyu3.jpg

Podejdę dzisiaj i spytam o możliwość sprowadzenie paska do tego seikacza (nie mogę znaleźć numeru katalogowego). Zobaczymy, czy da się i ile by wyszło.

 

Panowie, a powiedzcie mi jak sprawują się te silikony z pierwszego posta wątku?

Słyszałem, że potrafią pociągnąć za skórę i wyrwać trochę włosia :P

@jacjakuza: ty zdaje się masz taką pomarańczę w swojej piątce, co nie?


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki silikon od Łukasza, nie jest taki najgorszy. Ale do oryginalnej gumy seiko się nie umywa.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki silikon od Łukasza, nie jest taki najgorszy. Ale do oryginalnej gumy seiko się nie umywa.

 

Dokładnie, ja mam do skx silikona (pomarańczka) i oryginalną gumę, ten drugi jest o niebo wygodniejszy, łapa się pod nią nie poci tak jak pod silikonem, ale nadusiłem parciaka, IMO bardziej do niego pasuje, na drugim miejscu dobra skóra (np. jakiś handmejd) potem guma :P


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Ja używam silikona tylko do kąpania, więc to tak bardzo nie przeszkadza. :P Rhino/Nato i silikon/guma to nie są według mnie dobre paski do codziennego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie inne tylko nie guma bo jest najbrzydsza takie moje zdanie :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomarańczę i czerwonego , jak dla mnie wygoda użytkowania porównywalna z seikowymi , ale różnca jest w gumie do "frankenmonstera" - ta jest dużo bardziej miękka i lepiej się układa.

Troszkę poszperałem i ten ostatni pasek to raczej guma jak w tym Hamiltonie:

post-22291-0-66018000-1331131103.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troszkę poszperałem i ten ostatni pasek to raczej guma jak w tym Hamiltonie:

To jest guma na 100% (na zdjęciu zaznaczyłem dla czego ) ale fajnie dopasowana i nawet całkiem całkiem wygląda

post-12273-0-09638700-1331131303.jpg

 

Ale jak tu już ktoś powiedział jeżeli to jest jedyny zegarek to trzeba mieć Rino czy nato (do kąpania :P ) skórę ( bo skóra jest najprzyjemniejsza w noszeniu ;) ) ale handmade bo moim zdaniem do tych większych zegarków tylko takie pasują. Ale nato też można w kilku kolorach.

Można poszaleć z paskami albo taką dopasowaną gumę ze zdjęcia. Ciężko wybrać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Tu są podobne paski hamiltona (nie ma 22mm):

http://watchretail.co.uk/branded-straps-br...e1855456f16357f

Cena zabija mój zapał ;)

 

Zagadnąłem w sklepie o wspomniany wyżej pasek do zegarka seiko. Niestety bez numeru katalogowego nie dało rady wyszukać i zostałem z niczym :P:)

 

Edyta: swoją drogą, zadziwia mnie, że są zegarki pt. JORDAN KERR, albo Albatros które kosztują tyle co średniej jakości pasek, a paski mają dokładnie takie jak szukam, vide:

http://www.paka31.webd.pl/18.01.2009/IMG_4735.jpg

:P Gdybym mógł spasować do SKXa to z pewnością bym taki zegarek zakupił :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko , że ten drugi to pewnie po miesiącu max dwóch popęka, bo jakość tej gumy raczej licha.....i trzeba by mocno "nagiąć" wyobraźnię by nazwać go ozdobą SEIKO :P

 

juz lepszy silikon z alledrogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Porcelain, szczerze Ci odradzam ten pasek Jordan Kerra. Mój młody kuzynek (podstawówka) miał taki zegarek z tym samym paskiem. Pasek pękł od promieni Słońca podczas pięknej majowej (w zeszłym roku to było) wycieczki. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Hrumhrum, ostatnio chińskie wyroby pozytywnie mnie zaskakiwały jakością wykonania i materiałami. Widać trzeba trafić :lol:

 

p.s. Zdajecie sobie sprawę, że w całym wieeeelkomiejskim Krakowie nie można znaleźć przyzwoitego paska gumowego czy parcianego do kupienia od ręki?


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

W Warszawie kiedyś przeszedłem się po kilkunastu "zegarmistrzach". Stosy pasków Reda, Diloy, Horido, zdarzył się jeden Bros. I to wszystko. Guma? Nie, panie, nikt tego nie kupuje, więc nie sprowadzamy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w Warszawie.Za chwil kilka uskutecznię z żoną spacer po mieście.Czy warto wogóle łamać sobie głowę w poszukiwaniu czegoś ciekawego w Śródmieściu?Czy gdziekolwiek sprzedaje się gumy,sili czy parciaki...albo w miarę "inksze" skóry?Przydałby sie konkretny punkt...nie błądziłbym...:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blaz

Jedyny według mnie sensowny punkt to Pieśkiewicz. Ptasia 2 tuż naprzeciwko Hali Mirowskiej, a dokładniej tej drugiej hali, Hali Gwardii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.