Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

award

CLARO 888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam seredcznie

Proszę o informacje n/t tego mechanizmu.

Czy ktoś miał styczność z tym mechanizmem,jak wygląda jego dokładność,serwisowanie,czy jest to dobry mechanizm czy jakiś szajs...

Pytam się ponieważ spodobała mi się Adriatica Worldchampion z tym mechanizmem ale prawie nic nie wiem o werku w nim zastosowanym :P

Czy warto kupić zegarek z tym Claro 888 czy lepiej dozbierać pieniądze i kupić coś na mechanizmie Eta?

 

dziękuje z góry za odpowiedzi

award

 

PS. właśnie widziałem filmik na jutubie z zegarkiem zodiac wyposażonym w ten werk i chyba wyleczyłem się z tego mechanizmu :D a szkoda bo ta Ardiatica to piękny zegarek i nawet gdyby chociaż wyposażyli go w normalną ETE ;) to było by coś....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w internecie są tony informacji o mechanizmie CLARO888, jego pochodzeniu i możliwościach. W skrócie napiszę tylko, że został w ciągu kilku lat adaptowany (zmodyfikowany) na potrzeby produkcyjne tych szwajcarskich firm które nie są zrzeszone w SWATCH GROUP i nie mogą kupować w firmie ETA tyle mechanizmów ile by chcieli kupić do swoich produkcji.

Dlatego wiele szwajcarskich firm montuje mechanizmy CLARO w swoich zegarkach bo nie ma innego wyjścia aby produkować zegarki w swoich segmentach cenowych.

 

Krótko: 21600 wahnięć w CLARO na godzinę daje 6 skoków na sekundę dlatego w filmiku wyświetlanym w Youtube w dużym powiększeniu widać

skokowość (nie płynność) ruchu wskazówki. Przy 28800 u ETY tych ruchów będzie 8 na sekundę i jeżeli dla kogoś stanowi to istotną różnicę to wyciąga więcej kaski i kupuje sobie zegarek z mechanizmem ETA albo jeszcze lepiej VALJOUX7750. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że to nie tylko kwestia bphów.

 

Znalazłem świetne wytłumaczenie sprawy nieregularnie chodzącego sekundnika w Claro (w lengłydżu):

 

http://forums.watchuseek.com/showthread.php?t=167398

 

Okazuje się, że to sprawa konstrukcyjna, podobnie jak w Seagull ST16 - sekundnik napędzany pośrednio wymaga tłumienia, żeby nie "skakał".

Jeśli ów tłumik nie jest dobrze ustawiony, to zaobserwujemy takie właśnie skoki, przy czym nie wpływa to na dokładność chodu.

 

Moja nowa Adriatica ma to samo, choć nie w takim stopniu jak w Zodiaku powyżej.

A na pewno nie na tyle, żebym pozbawił się zegarka na czas odesłania do regulacji ;)


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się tak wtrącę niemerytoriko, że w tym Zodiacu to wygląda okropnie... ;) Wkurzałoby mnie to osobiście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, szałowo nie wygląda. Ale regulacja i będzie w porządku.


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krótko: 21600 wahnięć w CLARO na godzinę daje 6 skoków na sekundę dlatego w filmiku wyświetlanym w Youtube w dużym powiększeniu widać

skokowość (nie płynność) ruchu wskazówki. Przy 28800 u ETY tych ruchów będzie 8 na sekundę

 

 

To półprawda ;), bo chodzi o PÓŁWAHNIĘCIA - czyli 21600 pólwahnięć daje 3 Hz. a 28800 daje 4 Hz.

 

Pozdrawiam

Iko2800/3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Utworzyłem ten temat ponieważ wpadł mi w oko ten zegarek http://www.goldtop.pl/images/fullfoto/_Adr...Asteelblack.jpg marki Adriatica. Zawsze podobał mi się w zegarkach automatycznych ten płynny ruch sekundnika, ah no może to śmieszne ale ta płynąca sekunda wg. mnie ma w sobie czar :P

Cały czas myślałem,że w tym claro ruch sekundnika będzie wyglądał jak w Eta'ch :D

Gybym jednak zafundował sobie taki zegarek(nawet tu nie chodzi o te 600zł za niego ale o ten design bo mnie oczarował...bo jest mało zegarków z takim wyglądem, no może jeden zegarek marki Davosa...)

 

Czy da się wyregulować jak pisał kolega powyżej do takiego stanu żeby sekundnik płynął jak w zegarkach wyposażonych w Ety?

 

Może to śmieszne pytanie :) ale jeżeli chodzi o strone mechaniczą zegarków to jestem jeszcze zielony na tym polu ale chcę się doszkolić najwięcej jak moge ;)

 

pozdrawiam

award

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odróżnić dwie rzeczy.

 

Ruch sekundnika (przynajmniej w mechanikach) nigdy nie jest całkiem płynny.

Od parametru BPH, czyli beats per hour - zależy ilość "skoków" sekundnika na sekundę. Zwykle jest to chyba 4-6 (proszę mnie poprawić).

Przy czym skoki te są regularne - każda sekunda jest podzielona na taką samą ilość skoków, co daje wrażenie "płynięcia".

 

Osobną kwestią jest opisany przeze mnie, a widoczny w filmie powyżej, problem, kiedy to sekundnik porusza się nieregularnie. To jest do wyregulowania.

 

Najlepiej idź do sklepu z zegarkami, weź kilka do ręki i przyjrzyj im się z bliska, powinno być jasne.


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

award,

Jeśli jesteś "fanem płynącej sekundy" to zobacz to:

Jest to mechanizm Seiko Spring Drive. Nie jest to do końca zegarek mechaniczny ale "pływanie" masz zapewnione ;)


Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, na warsztacie samochodowym, zobaczyłem płynący sekundnik w ściennym zegarku na baterie. Zegarek był reklamówką jakiejś firmy robiącej tłumiki.

I jak tu sie zachwycać Spring Drive ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zrobiłem filmik pierwszego lepszego, nowego zegarka Adriatica AUTO z mechanizmem CLARO 888 aby chętni mogli przyjrzeć

się jak działa sekundnik przy 21 600 A/h. Przyjemnego oglądania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za filmik z tej Adriatici :(

Trochę zmieniłem nastawienie do tego Claro

Działanie tego sekundnika jest chyba prawie takie samo jak u Ety bo po tym filmiku z jutuba porównywałem działanie z automatami seiko i z automatami z Etą.

Miro Rawinski czy miałeś styczność z tym modelem Adriatici ,który podałem wyżej tzn. z ADRIATICA 8142 Auto RETRO ?

Jak wrażenia? Jakość wykonania koperty,pasek w niej zastosowany, działanie zegarka i tej sekundy?

Czy zegarek traci jakoś względem zdjęć czy zyskuje?

 

Patrze na ten zegarek pod względem codziennego noszenia ale oczywiście nie chce czegoś style garniturowca ponieważ będe nosił zegarek i do koszuli z podwiniętym rękawe i do T-shirtu.

 

Ps. rezerwa chodu w tej adriatice to 36h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rajh

Zegareczek w realu jeszcze ładniejszy.Jakość wykonania niezła,ogólnie niezły zegarek za niezłą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegareczek w realu jeszcze ładniejszy.Jakość wykonania niezła,ogólnie niezły zegarek za niezłą cenę.

Dobrze już określił to rajh zanim ja zdążyłem odpisać. Zegarek jest bardzo ładny, starannie zrobiony, mechanizm CLARO i sekundnik działa tak jak na filmiku który opublikowałem. Na żywo ładniejszy niż na zdjęciu. Cena na pewno jest atrakcyjna

i jeżeli się troszkę poszanuje zegarek to powinien posłużyć ładnych parę lat. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@award - idź do Apartu, obejrzyj, a później napisz do mojego przedmówcy, który, jak sądzę, zaoferuje Ci zauważalnie lepszą cenę :huh:

Zdjęcia zupełnie nie oddają urody tych zegarków. Jak mówię - idź, obejrzyj.

Jeśli jeszcze nie czytałeś, to zajrzyj tu: moja 1096 - wrażenia.


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działanie tego sekundnika jest chyba prawie takie samo jak u Ety bo po tym filmiku z jutuba porównywałem działanie z automatami seiko i z automatami z Etą.

 

 

Obserwowany ruch sekundnika nie zależy od producenta mechanizmu, tylko od częstotliwości wahań wrzeciona.

Ergo - ETA, Claro - co więcej - nawet inhousy z tourbillonami pracujące na tej samej częstotliwości będą miały identyczny ruch wskazówek.

 

pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.