Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cytochrom

zegarki polskiego 007 :) czyli jk 23

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze zrobila sie dyskusja o Janku Klosie to mala interwencja moda - mam nadzieje ze koledzy nie maja nic przeciw:)

 

Stronka poswiecona czasomierzom agentA 007 , w sumie wiekszosc tych informacji jest porozrzucana po forum ale tutaj w jednym miejscu i ze zdjatkami:)

 

http://www.jamesbondwatches.com/


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond ocieka komercją. Nosi to, za co mu płacą.

Pewnego dnia, jak sie firma Adidas zdecyduje, to Bond będzie zasuwał w smokingu i białych tenisówkach. I nie zdziwcie się jak potem wszyscy będą mówić, że tak jest całkiem elegancko, no bo przecież skoro Bond tak chodzi.... ;)

 

Za to nasz dzielny kapitan Kloss brylował w różnych fajnych zegareczkach, bo miał taką fantazję, a nie dlatego że mu za to płacili :lol:

Co ja tam widziałem?... JLC, Omegę, Tissota... w jednym z odcinków pojawia się nawet klasyczny b-uhr 55mm (oczywiście ten nie na ręku)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek a.k.a J-23 vel. Hans Kloss był szpiegiem - oficerem najbardziej eleganckiej armi na świecie (oficerskie mundury szyte na miare itp.) to musiał nosić na łapce tissota omege itp.

Nie wiedziałem że także JLC

W cywilu napewno nosił wostoka ;)

 

Ze strony o której jest temat najbardziej zwrócił moją uwagę Pulsar (Hamilton) , wydawało mi sie żę to brand Seiko.Może kiedyś była to marka Hamiltona ?

Mam podobny zegarek dość popularnej marki Fossil. Led fajnie wygląda szczególnie w nocy w dzień to słabo widać. Chyba jutro sprawie mu jakiś pasek lub branzolete. Biedaczka nosiła moja Pani i nie traktowała go delikatnie.

fossil był kupiony dawno temu kiedy w polsce tej marki w salonach jeszcze nie było. Zibi chyba jako pierwsze wprowadziło je do Polski. Fossil jest prod. USA i był dostępny w sklepach z pamiątkami lub na "bezcłówce". Pierwszego Fossila jakiego po raz pierwszy widzialem kolega przytargał z wyprawy zagraniczej był to elektronik podobny do G-SHOCKA tylko bez przycisków wszystkie funkcje obsługiwało sie bezelem ( w sumie to były przyciski tylko dociskane bezelem) , teraz tenpatent stosuje Tissot w modelach Touch. Kiedy kolega pokazał mi swój nowy nabytek to byłem oczarowany i zapragnełem też Fossila i jakiś czas póżniej nabyłem Ledowca z dwoma przyciskami.

Bond jest już ikoną popkultury, J-23 raczej legendą, taki bohater na miarę tamtych czasów. Zawszę oglądam i stare Bondy i Klossy. Można powiedzieć jestem fanem szpiegowskiego kina.


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janek a.k.a J-23 vel. Hans Kloss był szpiegiem - oficerem najbardziej eleganckiej armi na świecie (oficerskie mundury szyte na miare itp.) to musiał nosić na łapce tissota omege itp.

Co prawda, to prawda. Możemy być wielkimi patriotami i kochać naszych żołnierzy, za to co robili. Ale jednocześnie nie możemy nie zauważyć, że w 39-tym polski oficer nawet przy niemieckim kapralu niezbyt ciekawie się prezentował. Nie chcę powiedzieć, że jak dziad, ale po prostu nie za ciekawie..

 

Ale nie taki był sens mojej wypowiedzi.

Chciałem zwrócić uwagę, na pewne aspekty od strony producenckiej. W przypadku Bonda, to jaki nosi zegarek, jest czystą umową biznesową. Prawdopodobnie jest również dokładnie określone umową, ile razy ma być pokazane zbliżenie na tarczę i ile sekund ma trwać.

 

Zaś w przypadku naszego serialu, dbałość o szczegóły rekwizytowe wynikała z czyjejś pasji. Prawdopodobnie ktoś uczestniczący w produkcji był wielkim miłośnikiem/kolekcjonerem zegarków. Przecież mogli Klossowi załatwić jeden zegarek, który nosiłby we wszystkich odcinkach... Ale tam sie pojawia chyba ze 6, 7 róznych modeli. Wszystkie precyzyjnie dobrane modele z lat 30, 40-tych. Nawet w tak banalnej sprawie jak tarcza bomby zegarowej, mogli przeciez wstawić pierwszą lepszą tarczę z budzika Slavy, z zamalowanym logiem. Nikt by się tego nie czepił. Ale nie. Oni do tego użyli autentycznego, niemieckiego, wojskowego b-uhra z lat 40-tych... I to jest właśnie fajne, ta dbałość o szczegóły ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stawka większa niż życie" to prawdziwy film dla zegarko- maniaków , to co już napisano wcześniej występije tam wiele różnego sprzętu z epoki. Chciałbym zwrócić też uwagę na to że:

Oficerem łącznikowym Janka jest przyjaciel zegarmistrz który naprawia i czasem psuje budzik (Hansa), by w ten sposób kontakt i wymiana informacji został zachowany. W budziku przenoszone są karteczki z zakodowanymi rozkazami/informacjami ze sztabu.


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klatkę z tym bombowym buhrem macie może?

Klatki nie mam. Wiem tylko, że jest to w odcinku, w którym występuje szwedzka piosenkarka. Pod koniec filmu Kloss nastwia bombę...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klasyczny B-uhr w specyfikacji B. Kloss używa go do bombki.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatkę z tym bombowym buhrem macie może?

A jednak znalazłem tą klatkę

 

gallery_27913_38_20658.jpg

 

Po podłożeniu bomby, nasz dzielny agent zsuwa się zgrabnie po gzymsie budynku

 

gallery_27913_38_7792.jpg

 

Oczywiście w żaden sposób nie przeszkadza mu to pilnie obserwować swoją Omegę

 

gallery_27913_38_1952.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze rozwija sie dyskusja i kolega Kadarius jest szczesliwym posiadaczem jlc najslynniejszego polskiego agenta:)

to zrobmy nowy temacik:) - ze swej strony tylko nadmienie iz wykorzystany w filmie jlc nie jest strikte ihmo zegarkiem wojskowym - troszke inna koperta i wskazowki, troszke inne modele wg. specyfikacji byly na wyposazeniu armii ale mimo wszystko ktos wykazal sie niezwykla dbaloscia o szczegoly:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B-uhr wygląda wyśmienicie. Serial tez zobiony bardzo dobrze i nie taki jak te aktualnie puszczane gnioty.


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.