Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mike77

Casio 500D czy Seiko Velatura Chrono?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mike77

Witam. Jestem tu nowy więc proszę wybaczenie ewentualnych błędów.

 

Planuję kupić nowy zegarek. Wymagania to: duży, masywny, wyrazisty z fajnymi funkcjami, no i oczywiście na wskazówki.

Obejrzałem już setki modeli i ostatecznie wybrałem dwa modele. Zdjęcia poniżej:

efe-500d-1av_03.jpg <br>

snaa93p1_03.jpg

 

Niestety mało wiem na ich temat.

Chciałbym prosić o opinie fachowców. Czy warto.

Casio EFE 500D koszt ok 1000PLN

Seiko Velatura ok 2000PLN

 

Problem też w tym że mam dość chudą rękę a ten casio jest ogromny. Trochę jakby za duży - nie wiem czy tak się nosi zegarki...

 

Z góry dzięki!

mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oba bardzo fajnie się prezentują, ale Seiko jest moim zdaniem czytelniejszy i ja wybrałbym ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka kasie vettel'owska ma chyba tomirek wiec uderzaj do niego po wrazenia, dla mnie fajniejsze seiko, ale mimo wszystko takich pieniedzy bym za te zegarki nie dal...


jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa wymiary tych zegarkow? Ja tez mam bardzo chudy nadgarstek 15-16cm a nosze zegarek o wymiarach 53.2 x 50.0 x 16.3mm i wyglada bardzo dobrze, z tym, ze to G-Shock, a G-Shock na kazdym nadgarsku wyglada dobrze :)


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike77

Jakie sa wymiary tych zegarkow? Ja tez mam bardzo chudy nadgarstek 15-16cm a nosze zegarek o wymiarach 53.2 x 50.0 x 16.3mm i wyglada bardzo dobrze, z tym, ze to G-Shock, a G-Shock na kazdym nadgarsku wyglada dobrze :)

 

Casio mierzy 55.8 X 47.5 X 14.6 mm

Sama koperta jest ok ale niestety bransoleta jest dosć sztywna i w miejscu złączenia z kopertą słabo styka się z ręką.

 

W przypadku Seiko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio mierzy 55.8 X 47.5 X 14.6 mm

Sama koperta jest ok ale niestety bransoleta jest dosć sztywna i w miejscu złączenia z kopertą słabo styka się z ręką.

 

W przypadku Seiko jest ok.

 

Wybierz ten, ktory bardziej Tobie sie podoba i lepiej lezy na rece. Mysle, ze pod wzgledem technicznym sa one porownywalne.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko to bardziej prestizowa marka, avelatura ma fajna stylistyke.

casio ma szafirowe szklo (nie wiem jak seiko) wiecej funkcji (dlatego 4 przyciski) i ma teraz ostro wchodzace na top zegarkowy tarcze obrotowe zamiast wskazowek, oraz trojwymiarowa tarcze (nie plaska).

 

Osobiscie wybralbym ... inny Casio. Z klasyczniejszych super wyszly EF-539D i EF-540D, a z bardziej sportowych EF-535SP (to ten zegarek sebastiana vettela).

 

A jak seiko to inna velatura, albo sportura albo arctura. ta akurat idealna nie jest, choc fajna, ale to moje osobiste zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Seiko

-czytelniejsza tarcza

-bardzo ciekawa budowa koronki i przycisków

-magia Seiko :lol:

-no i przytoczony przez Ciebie argument bransolety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.