Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Odpowiednik New Mako od seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgladam sie za nowym zegarkiem i bardzo fajny wydaje sie New Mako. Duzy, fajny design i niezla dokladnosc chodu. Niestety doszukalem sie kilku negatywnych opinii jesli chodzi o zapiecie bransolety, luzy na bezelu, nierowno umieszczone napisy daty i dnia tygodnia... Czy seiko ma jakiegos konkurenta dla tego modeli Orienta. Od razu mowie ze Sumo mi nie pasuje z uwagi na pojedyncza date i okragla indeksy.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Seiko SNM 011 Samuraj. Model już nie produkowany, dla wielu kultowy, jest kilka sztuk w bazarze chyba obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie za nowym zegarkiem i bardzo fajny wydaje sie New Mako. Duzy, fajny design i niezla dokladnosc chodu. Niestety doszukalem sie kilku negatywnych opinii jesli chodzi o zapiecie bransolety, luzy na bezelu, nierowno umieszczone napisy daty i dnia tygodnia... Czy seiko ma jakiegos konkurenta dla tego modeli Orienta. Od razu mowie ze Sumo mi nie pasuje z uwagi na pojedyncza date i okragla indeksy.

Pewnie że znajdziesz...

W Serii 'Seiko 5' jest duży wybór podobnych modeli, większość ma mniejsza średnicę (42-43mm) ale myślę że coś podobnego do New Mako znajdziesz (np. SNZG41 ?)

Zresztą popatrz sobie sam:

SEIKO seria 5


Citek NY0040-09E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Nie ma niczego podobnego do Mako w tej cenie. Zresztą w wyższej też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Mako można porównywać do Sumo jedynie. Seiko 5 to jednak inna półka. Samurai to zupełnie inny zegarek, na ręku wygląda zupełnie odmiennie od Big Mako. Mówię to patrząc właśnie na obydwa (nakręcają się, każdy na swoim nadgarstku). Szczególnie zdjęcia nadgarstkowe uwypuklają różnice między Samurajem a Big Mako.


Marek

Drugie hobby - oo SUZUKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mako do Sumo :lol: Z której strony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem pytania. A domyślam się jedynie że nie doczytałeś lub nie zrozumiałeś tego co napisałem. A napisałem że jeżeli chodzi o odpowiednik dla Orienta z oferty Seiko, to Mako można porównywać do Sumo. Nie napisałem że te zegarki są podobne.


Marek

Drugie hobby - oo SUZUKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie rozumiesz to już tłumaczę. Pod jakim względem Sumo może być odpowiednikiem Mako ? Ani podobny, cenowo dwa razy droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Ja to uważam raczej za alternatywę niż odpowiednik. A chodzi mi o przede wszystkim o rozmiar, profil koperty i uszu, podobnie dobrze leży na nadgarstku pomimo dużego rozmiaru. Nie widzę innego zegarka z oferty Seiko o którym mógłbym to powiedzieć. Natomiast prawdą jest że jest to alternatywa dużo droższa ale za to mająca kilka zdecydowanych plusów (koronka, dekiel, wykonane koperty, lumi).

Edyta: Dodam jeszcze foto porównawcze

d20004d2e8ea226fm.jpg


Marek

Drugie hobby - oo SUZUKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Jakby tak patrzeć to prawie żaden zegarek nie ma swojego odpowiednika u innej marki :lol:

Ja podałem Samuraja, bo oba to nurki 200WR, oba są w podobnych cenach (600-800zł)

Nie są identyczne, ale ciężko żeby miały być. Sumo, faktycznie trochę droższy, ale na upartego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Znajdź mi proszę Samuraja w cenie 600-800 zł. Ale oczywiście nowego, a nie używanego obdrapańca, bo mówimy o nowym Oriencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Znajdź mi proszę Samuraja w cenie 600-800 zł. Ale oczywiście nowego, a nie używanego obdrapańca, bo mówimy o nowym Oriencie.

 

Nie wiem czy słyszałeś, ale Samuraja już nie produkują...

Nie każdy używany zegarek to "obdrapaniec", no chyba że masz na myśli swoje Sumo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Nie wiem czy słyszałeś, ale Samuraja już nie produkują...

O widzisz, to dlaczego piszesz "Ja podałem Samuraja, bo oba to nurki 200WR, oba są w podobnych cenach (600-800zł)"?

 

Seiko nie produkuje niczego będącego alternatywą dla Mako, koniec i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

O widzisz, to dlaczego piszesz "Ja podałem Samuraja, bo oba to nurki 200WR, oba są w podobnych cenach (600-800zł)"?

 

 

Bo tak właśnie jest. Może Ciebie używany zegarek parzy w rękę ale wielu ludzi nie, i dla mnie to jest dobra alternatywa dla Big Mako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Ale używany Big Mako nie kosztuje 600-800 zł tylko 300-400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale używany Big Mako nie kosztuje 600-800 zł tylko 300-400.

Gdzie ?

 

 

Kolego ded.

Nie wiem gdzie naczytałeś się o luzach na bezelu i krzywej dacie :lol: w Mako.O zapięciu nie wspomnę...jest całkiem normalne,działa jak należy

Moim zdaniem nie warto szukać surogatu pośród Seiko,które przecież nie zagwarantuje Ci 100% satysfakcji,bo zapewne i tak przyczepisz się do "czegoś tam".Miałem kilka seikaczy,teraz mam Big Mako (czy tam New Mako)...i przy nim zostanę.Za seiko nie tęsknię :lol: .

Porównywanie BigMako do Sumo...bez sensu.Łączy je tylko chyba WR.nie wiem jednak czemu pada stwierdzenie,że koperta sumoki jest zdecydowanie lepsza niz w Mako?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale używany Big Mako nie kosztuje 600-800 zł tylko 300-400.

To ja poproszę ze dwie sztuki za 300 :lol:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie o New Mako przeczytalem na tym forum. Nie trzeba daleko szukac. Co do podobienstwa do sumo to chodzi mi o ogolny design. Moze dla jednych jest podobny dla innych nie...

 

Kolego Pagan, jak odniesiesz jakosc wykonania, bezel, zapiecie itd np do atlasa. Wiem ze miales takowego, wiec mozesz latwo porownac :)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego Pagan, jak odniesiesz jakosc wykonania, bezel, zapiecie itd np do atlasa. Wiem ze miales takowego, wiec mozesz latwo porownac :)

Wiadomo nie od dziś,że zegarki Seiko słyną z bardzo przyzwoitego wykonania,czego dowody mamy na Naszym Forum.Bardzo popularne,zasługuja całkowicie na obiegową opinię "najlepszego towaru w tej cenie".Co do wykonania atlasa nie miałem absolutnych zastrzeżeń.Zarówno nietypowa koperta,jak i...niestety nijaki wizualnie bezel spełniały moje oczekiwania.Bransoleta również,aczkolwiek szybko spadła na dno szuflady zastąpiona handmejdowym paskiem :).

Mój Mako zaskoczył mnie bardzo pozytywnie,biorąc pod uwage różnorakie opinie,często negatywne przyklejone do Orienta jako firmy.Bezel-rewelacyjny,świetnie spasowany "klika" jak trzeba,koperta wykonana na naprawdę wysokim poziomie,ładnie połączone matowe i polerowane fragmenty szczególnie pzy uszach,co do bransolety-układa sie na nadgarstku rewelacyjnie,nie rwie włosów :). Zapięcie-po prostu jest,standard i już.

Nie wróciłbym już do Atlasa.Głównie ze względu na jego rozmiar (nie koperty,a samej tarczy-zbyt mikra w odniesieniu do całości),ale tez z powodu kompasu,jednak zbytecznego gadżetu ( poza tym strasznie wkurzało mnie to częste,samoczynne przemieszczanie pierścienia...nawet przy najmniejszym kontakcie koronki z czymkolwiek,najczęściej skórą :) ).

 

Wrażenia wizulane przy kontakcie "na żywo" przekonują baaaardzo szybko do BigMaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze wlasnie to samo coraz bardziej zaczna mi w atlasie przeszkdzac. niby wszystko super ale jednak to nie to.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagan, wiemy że już od dłuzszego czasu jesteś szczęśliwym posiadaczem Big Mako.

Nurtuje mnie bardzo jeszcze jedna kwestia. Czy nosiłeś go z jakimś pachem ?

Jeśli tak to bardzo proszę o fotki.

I jeszcze jedno, jak świeci?

Pozdrawiam

Mirasco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagan, wiemy że już od dłuzszego czasu jesteś szczęśliwym posiadaczem Big Mako.

Nurtuje mnie bardzo jeszcze jedna kwestia. Czy nosiłeś go z jakimś pachem ?

Jeśli tak to bardzo proszę o fotki.

I jeszcze jedno, jak świeci?

Pozdrawiam

Mirasco

Co do pacha-nie zakładałem i nie planuję.Ostatnio zdecydowanie wolę bransolety,nawet w klasycznych zegarkach (np.D.Dornblüth Klaudiusza-Klod100 ---piękny zegarek na pięknej bransolecie-post-11280-0-92374600-1331248841.jpgPOPATRZ :)

Świeci raczej średnio,chociaż żadnego testu nie robiłem,póki co.Naświetlany naturalnym światłem wypada bladziej niż Atlas czy BFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pacha-nie zakładałem i nie planuję.Ostatnio zdecydowanie wolę bransolety,nawet w klasycznych zegarkach (np.D.Dornblüth Klaudiusza-Klod100 ---piękny zegarek na pięknej bransolecie-post-27806-0-52764700-1331248845.jpgPOPATRZ :)

Świeci raczej średnio,chociaż żadnego testu nie robiłem,póki co.Naświetlany naturalnym światłem wypada bladziej niż Atlas czy BFS.

 

Ja natomiast gustuję we wszelkiej maści paskach, ale do bransolet też coraz bardziej się przekonuję.

Ta w Big Mako wydaje się być bardzo porządna. Cały czas mam dylemat w wyborze pomiędzy Big Mako a SKX-em (tutaj można poszaleć z paskami).

Pewnie dopiero jakiś test nadgarstkowy, pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Pozdrawiam

Mirasco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad SKXem zastanawialem ale ori bransoleta licha, i jakos tarcza mi nie odpowiada... Co prawda mozna modowac i paski zakladac ale wtedy cena to robi sie calkiem spora. Big Mako jest troche w stylu omegi i mimo ze jesli kupie to bede nosil na bransolecie to na bazarze forumowy kolega sprzedaje i sa fajne foto z niebieskim nato. Wyglada genialnie. Nie wiem jak rozmiar koperty bedzie mi pasowal ale stylistycznie duzo bardziej mi sie podoba od seiko. Mysle ze optycznie bedzie bardziej plaski za sprawa wypuklego szkielka, mam nadzieje ze sie przekonam o tym sam :)


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.