Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość ubunciak

SEIKO military - dylemat i podejrzliwość ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ubunciak

Witam fachowców!

 

Chce kupić zegarek (tak gdzieś 600-800zł) i po przejrzeniu setek zegarków (już mnie głowa boli :) ) i wyeliminowaniu innych ostał mi się SEIKO CHRONOGRAPH SNN083P2

 

post-0-0-75743200-1331248831.jpg

 

Co sądzicie?

 

Niestety mam wątpliwości bo, co mnie bardzo zdziwiło, nie mogę NIC o tym modelu znaleźć w necie, w Polsce w sumie pojawia się tylko na aukcjach (raz ktoś go też tu wkleił na forum), na zachodzie na różnych stronach ale też głównie aukcje, trochę sklepów. Tak samo nie mogę go znaleźć na stronie producenta (?!?).

 

W Polsce jest na allegro za 550 zł.

 

Brać, oryginalny, nie wtopię? :) Skąd taki brak informacji o tym modelu?

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

a spójrz na ten zegarek jak dla mnie różnią się tylko trochę ( chodzi o kolor małych tarcz )

SEIKO CHRONOGRAPH BLACK MILITARY SNN079 P2 lub SEIKO CHRONOGRAPH SNN073 P1 wrzuć to w gogle tam jest strona polskiego sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ubunciak

@mathu: tak, znalazłem tamtą recenzje PODOBNEGO modelu :) no ale to nie to samo i dlatego byłem podejrzliwy :)

 

@Jash: nie wiem czemu tak cwaniakujesz (?!?): daj wyniki w PL i masz same allegro i ebay :) (a cały świat to też niewiele więcej, a nauczony wirtualną marką jestem podejrzliwy jak nie mogę tego znaleźć na stronie producenta). Chyba oczywiste jest, że przegoglałem (co napisałem) neta po frazie SNN083(p1), zresztą tak trafiłem na to forum (!), bo tu w jednym wpisie był wymieniony -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/33249-zegarek-za-ok-400zl/

 

@Duniek: fakt, też go wczoraj znalazłem. Niestety bransoleta (choć głupio dopłacać 100 zeta aby mieć zwykły pasek) ale co ważniejsze jest niedostępny i nie wiadomo kiedy mógłby być.

 

Dzięki. A ta cena i ten sprzedawca na allegro rozumiem, że jest rozsądny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ubunciak - licz się trochę ze słowami !!! Nie cwaniakuję, bo nie jestem cwaniakiem to po pierwsze, po drugie nikt Ci nie kazał szukać na google.pl. Ja znalazłem sklep na zagranicznej stronie z pełnym opisem zegarka. Na stronie Seiko może nie być wszystkich modeli. Wejdź sobie też np. na stronkę Orienta to się bardzo zdziwisz. Druga sprawa, że na GMT masz dokładnie opisany ten zegarek, więc czego jeszcze oczekujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

to jutro napisz lub zadzwoń do tego sklepu i się dowiesz , sklep jest sprawdzony bo użytkownicy forum już tam kupowali zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ubunciak

Dla Ciebie nie cwaniakujesz, dla mnie cwaniakujesz bo zakładasz, że każdy przychodzi tu na odwal i nieprzygotowany. Ja wczoraj przegoglałem wszystkie wyniki pod tą fraze i po prostu były one dla mnie niewystarczające i podejrzane. Skąd miałem wiedzieć, że w przypadku zegarków to normalna sytuacja? Nie musisz od razu na każdego napadać. Bana na zrozumienie masz?

 

---

 

Podobny styl

 

4157KJK9DHL.jpg

 

ale jednak Seiko dużo ładniejszy.

 

Zauważyłem też, że na zachodzie jest albo w cenach po ~300$ albo po 100$ (amazon). Zastanawiam czy czy kupno zegarka na amazonie ma jakiś sens. Edit: już dojrzałem, że nie wysyłają ich poza US :/

 

@Duniek: tak, zaraz napisze, zobaczymy. Edit: no i mail poszedł, zobaczymy. Ten czarny w sumie też fajny. I znowu mam dylemat :)

 

Edit:

 

@Duniek ale mi teraz zagwozdkę zrobiłeś. Nie wiem czemu ale ten czarny chyba na mnie bardziej działa niż zielony :)

 

seiko-chronograph-black_718.jpg

 

Szukam po polskim necie ale coś brak tych modeli :/ wrr

 

 

 

Na allegro są ale z bransoletą. Da się to potem łatwo wymienić na jakiś pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Szkoda mi słów na Ciebie. 3 posty i rzucasz się jak mała świnka na haku. Ja nic nie zakładam. Po prostu wpisałem w googlach to co Ty i dostałem wynik. Więc bana na zrozumienie to raczej Ty masz. Z mojej strony koniec OT. Miłych poszukiwań i zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Duniek

Ja bym brał czarnego i czekał na info ze sklepu ( sklep jest sprawdzony, na forum ludzie go polecali ) ja nie mam przekonania do zegarków z alledrogo. a wymiana paska na bransoletę lub na odwrót to pikuś. moim zdaniem ten zegarek wygląda najlepiej na czarnym skórzanym pasku ( w linku masz przykładowe paski do seiko chrono )

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/21813-pasek-do-seiko-chrono/page__p__274724entry274724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zegarek szwagrowi na prezent (w wersji z niebieską tarczą i zółtymi wskazówkami)i jest to naprawdę solidny zegareczek. co prawda bransoleta nie jest z pełnych ogniw, ale ogólnie prezentuje się bardzo ładnie.

 

Trzy podstawowe wady dla mnie:

 

- Kwarc !!

- Mały (ok 39mm)

- bransoleta zawijana


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwitoł

Większość tych chronografów bazuje na podobnych mechanizmach (te chrono o które pytasz-7T94).

Reszta to kosmetyczna zmiana budy/tarczy/wskazówek. Jakość na podobnym poziomie, wodoszczelność również.

Jeśli czytasz reckę modelu z bransoletą to nie potrzebujesz chyba oddzielnej do wersji z paskiem, czy innym kolorem tarczy, co nie? :)

Co do źródła: swój kupiłem na ebayu, bo sprzedawca wołał blisko 2x mniej niż sklep netowy w Polsce i 3x niż sklep stacjonarny. Po zwyżce dolara przewaga ebaya jest mniejsza, ale nadal zauważalna.

Zegarki seiko są na tyle niezawodne, że według mnie można ryzykować kupno zegarka za granicą olewając gwarancję (na allegro są te czarne w sklepach które dają normalną gwarancję).


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ubunciak

Bransolety pewnie się pozbędę prędzej czy później więc to nie jest wada. mały - nie znoszę dupnych zegarków większych niż ręka :) a kwarc - na obecną chwilę nie jest to wada dla mnie :)

 

Czytam "reckę" która jest, jak sam zauważyłeś to te same modele w różnych wersjach kolorystycznych.

 

No nic, pozostaje tylko zamówić. Wrócę za kilka dni z fotką zakupionego zegarka i mam nadzieję zadowolony :)

 

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ubunciak

Witam ponownie, dotarł do mnie zegarek więc mogę godnie zakończyć ten wątek :(

 

3990597676_e23cbf5cc7_b.jpg

 

Dziękuję za pomoc, szczególnie @Duniek.owi za trafną sugestię :)

 

Zegarek jest fajny, jedynie co mnie denerwuje to, że sekundnik jest taki mały :) lubię duże sekundniki przetaczające się po tarczy zegarka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puść sobie stoper :( to bedzie duży też się przetaczał :)


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ubunciak

@cepeen: hehe, o tym samym pomyślałem :( Tylko ciekawe jak to wpłynie na żywotność baterii? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.