Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bromkur

ETA 2804-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymieżam się do kupna kolejnego już zegarka w dość krótkim czasie (choroba jakaś czy co). Podoba mi się pewna Delbana z mechanizmem ETA 2804-2 w środku. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy polecacie ten mechanizm, czy łatwo zmienia sie w nim datę, czy ma "stop sekundę", jak wypada w kwestii awaryjności i ewentualnych napraw? Czy Delbana robi dobre zegarki (czy korzystają z pomocy azjatyckich braci). Może macie jakieś propozycje odnośnie innych zegarków z ręcznym naciągiem, w budżecie około 1000 zł (chyba poza rosyjskimi, które mnie nie interesują na razie, będzie ciężko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana nie korzysta z pomocy dalekowschodniej. Mechanizm 2804 jest dobrym standardowym mech./jest szybka data/ Bliższe dane :

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&ETA_2804_2

Co do innych czasomierzy do 1 tys. zl. to przeszukaj forum , np. w dziale zegarki szwajcarskie i niemieckie temat "pilot z tchibo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam mechanizm w moim Hamiltonie i sprawuje się bardzo dobrze (jest szybka data i stop sekunda).

Na stronie Eta możesz pobrać sobie dokumentację tego mechanizmu. Wprawdzie Eta podaje +/- 20 sekund na dobę, ale w przypadku mojego egzemplarza odchyłki są bardzo stabilne.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakieś propozycje odnośnie innych zegarków z ręcznym naciągiem, w budżecie około 1000 zł (chyba poza rosyjskimi, które mnie nie interesują na razie, będzie ciężko).

z ręcznym nieduży wybór, na unitasie są:

Adriatica 8102 - poniżej 1000 pln

Ollech & Wajs Ocean Master (i Ocean Master Vintage) - 300 usd pewnie dojdzie 22% vatu

 

 

Aristo Apucto jeszcze - ale są na ruskich werkach, więc mogą Ci nie pasować

 

w granicach 1500 - 1800 pln jest jeszcze trochę np. Zeno Magellano Winder 9, Davosa Mechanical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość art3c

Mam taki sam mechanizm w moim Hamiltonie i sprawuje się bardzo dobrze (jest szybka data i stop sekunda).

Wprawdzie Eta podaje +/- 20 sekund na dobę, ale w przypadku mojego egzemplarza odchyłki są bardzo stabilne.

 

Niestety stop-sekunda jest opcjonalna (w moim Atlanticu nie ma). Ale dokładność stała: +/- 7s/24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.