Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

protagonista

La Vigilante

Recommended Posts

Witam,

przepraszam za dubla, ale tutaj chyba właściwsze miejsce na ten post, niż w "zapytaniach o wszystko".

Spytam tutaj zatem:

Proszę o pomoc w identyfikacji poniższej cebuli.

Na tarczy widnieje napis La Vigilante, a pod przeszklonym deklem, na mechanizmie czytamy RSFA La Vigilante.

Help?

1.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Guest kaido2

Nawet ladna przerobka railway regulatora .Koperta dwudeklowa z railwaya(mosiadz kiepsko niklowany),tarcza przerobka z roska,badz tez innego cylindra o tym samym kalibrze z barwionym zapewne pozniej ringiem cyferblatu oraz naniesionym la vigilante.Mechanizm to 6-cio kamieniowy cylinder z railwaya(kolejowego)z reczna grawerka i dorobionym ciekawym regulatorem.Jak widac zegarek kiedys zgubil wskazowke minutowa,godzinowa jest od railwaya.Mimo krytycznych uwag zegarek zostal calkiem ladnie przerobiony w epoce.Railwaye tego typu byly dosc krotko stosowane(pocz.XXw.)ze wzgledu na slaby i malopunktualny mechanizm cylindrowy.Dodam ze koperta z tego railwaya miala ostatni dekiel argentanowy sygnowany railway regulator ktory dosc latwo mozna wymienic i wstawic tak jak w tym przypadku z tematem florystycznym.Strzelam zegarek jest maly ok. 37-39mm bez kominka z koronka.Niestety nie wiem jaka firma produkowala te zegarki.

Strzelam zegarek jest maly ok. 37-39mm bez kominka z koronka.

Zegarek ma równo 50mm, mierzone w osi III-IX.

Ale dziękuję za wiele informacji, zegarek odziedziczyłem po dziadku, a on po swoim ojcu.

Dzięki tropowi z railwayem, znalazłem zegarek, którego hmmm "koperta" jest identyczna:

lauto.jpg

Guest kaido2

Zegarek ma równo 50mm, mierzone w osi III-IX.

Jak widac jest to wiekszy kaliber niz ten co ja mam.W kazdym badz razie sa identyczne oprocz roznicy kalibru i oddzielonego mostka kola wychwytowego i sekundowego.Takie same dwudeklowe koperty 50mm maja kolkowe roski railwaye(kolejowe)i byc moze w Twoim przed przerobka siedzial taki rosek?-ciezko powiedziec mozliwosci jest wiele.Ten ze zdjecia to francuski regulateur i jest to roskopfowy kolek.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.