Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dad

Problem z Citizen Eco Drive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z zegarkiem Citizen Eco Drive (nie mam jak sprawdzic teraz numeru, ale na ceneo jest to model BT0001-12E http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1455747 ). Zakupu dokonalem za granica, a dokladnie na lotnisku Manchester. Zegarek chodzil przez ok. tydzien i nagle sie zatrzymal. Przy wyciagnieciu koronki na pierwszy poziom nastepuje zmiana ustawien datownika (tarcze sie kreca) ale wskazowki jak staly tak stoja. Czy moze byc to wada modelu? Zegarek laduje sie juz ok. miesiaca na parapecie. Jest zima i tego slonca troche niewiele, ale nie sadze, aby potrzebowal wiecej czasu do ruszenia.

Jezeli model jest wadliwy, to gdzie w Polsce ewentualnie moge sie udac w sprawie gwarancji? Zaznaczam, ze nie mam wypelnionej karty gwarancyjnej. Nie znalazlem na niej zadnej pieczatki. Posiadam jedynie paragon. Czy w takim razie gwarancja zostanie uznana? Czy przy ewentualnym pobycie ponownie na lotnisku powinienem udac sie po wypelniona karte? Zaznaczam, ze nie mam pojecia, czy pojawie sie tam w najblizszym czasie a powiedziano mi, ze gwarancja poza UK jest wazna jedynie przez rok .

Dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo za długo sie ładuje,

raczej padaczka jest, oddaj do serwisu,

prawdopodobnie nie zaakceptują gwarancji, ale chyba nie masz wyjścia.

 

To że tarcze się obracają przy wyciągniętej koronce to akurat normalne,

przechodzą do trybu ustawiania, jest tam wieczny kalendarz.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z zegarkiem Citizen Eco Drive (nie mam jak sprawdzic teraz numeru, ale na ceneo jest to model BT0001-12E http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1455747 ). Zakupu dokonalem za granica, a dokladnie na lotnisku Manchester. Zegarek chodzil przez ok. tydzien i nagle sie zatrzymal. Przy wyciagnieciu koronki na pierwszy poziom nastepuje zmiana ustawien datownika (tarcze sie kreca) ale wskazowki jak staly tak stoja. Czy moze byc to wada modelu? Zegarek laduje sie juz ok. miesiaca na parapecie. Jest zima i tego slonca troche niewiele, ale nie sadze, aby potrzebowal wiecej czasu do ruszenia.

Jezeli model jest wadliwy, to gdzie w Polsce ewentualnie moge sie udac w sprawie gwarancji? Zaznaczam, ze nie mam wypelnionej karty gwarancyjnej. Nie znalazlem na niej zadnej pieczatki. Posiadam jedynie paragon. Czy w takim razie gwarancja zostanie uznana? Czy przy ewentualnym pobycie ponownie na lotnisku powinienem udac sie po wypelniona karte? Zaznaczam, ze nie mam pojecia, czy pojawie sie tam w najblizszym czasie a powiedziano mi, ze gwarancja poza UK jest wazna jedynie przez rok .

Dziekuje za odpowiedz.

Jeśli nie masz wypełnionej karty gwarancyjnej to siłą rzeczy nie możesz korzystać z gwarancji. Na podstawie paragonu, to tylko w sklepie w którym kupiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie może jest nie na temat ,ale są dwa identyczne modele Citizen BT0001-12E/BT0000-07E pierwszy kosztuje około 1700zł a drugi o połowę mniej czym one się tak strasznie różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, róznią się, jeden kupujesz w Polsce a drugi w Stanach , stąd ta różnica :)

a pozatym to różnic chyba nie ma, ja sie bynajmniej niedopatrzyłem.

 

Podobnie jest z modelami BL8000 i BL8001,

niktóre zegarki posiadają inne oznaczenia w zależności od rynku na jaki są przeznaczone.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie przy okazji - jaki jest zalecany sposób postępowania z nowym eco-drivem? Trzeba go właśnie jakoś specjalnie ładować formować baterię, trzymać na parapecie przez tydzień czy coś, czy po prostu założyć, nosić i nie świrować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jeśli naładujesz go na full na początku,

później noś spokojnie , w okresie jesienno-zimowym,

kiedy masz go cały czas pod swetrem czy kurtką, nie chowaj go do pudełka ja nie nosisz,

tylko zostaw na wierzchu, powinno wystarczyć,

a jak nie wystarczy to będzie oznaczać, że moje przemądrzanie sie, było o kant d..y. ;);):)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! dzięki Bwana!

Producent nawet na stronie polskiej pokazuje ładną tabelę ile czasu ładuje się dany mechanizm http://www.citizen.pl/static/technology tylko nie wiem jaki kaliber siedzi w moim zegarku. Prawdę mówiąc, żona dziś odebrała a ja jeszcze go nie widziałem ;) Jak sprawdzić kaliber?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! dzięki Bwana!

Producent nawet na stronie polskiej pokazuje ładną tabelę ile czasu ładuje się dany mechanizm http://www.citizen.pl/static/technology tylko nie wiem jaki kaliber siedzi w moim zegarku. Prawdę mówiąc, żona dziś odebrała a ja jeszcze go nie widziałem ;) Jak sprawdzić kaliber?

Tak:

post-8840-0-08567500-1331334677.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji oraz tabelki wynika że będę go ładował przez kilka dni (150 godzin), no chyba, że położę go pod lampą i przed 2 doby dzień i noc nie będę jej wyłączał. Myślę, że po prostu będę go kładł pod lampką halogenową w domu na jakieś 2-3 godziny a w pracy na parapecie i tak przez jakieś 3 dni, co Wy na to? czy to wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie coś, bo już z tego ładowania zegarka wychodzi małe widowisko w pracy :lol: Energią zużytą przy tym przez lampę 50W można by pewnie zasilać 20 zegarków przez 20 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że co, nie chodzi wogóle po takim ładowaniu, czy co ?

jeżeli pracuje to go juz nie ładuj,

jeżeli nie pracuje to juz pracować nie będzie :) i do serwisu :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodził od początku gdy tylko wyjąłem go z pudełka, ale że ponoć na początku warto go dobrze naładować to go ładowałem. Ponieważ nie ma wskaźnika że już jest pełny to nie wiadomo czy już jest pełny. Wyszedłem z założenia że skoro nie wiadomo, to należy ładować przez czas podany dla ładowania od zera do pełna żeby miec pewność. Tyle że pogoda nie była taka fajna jak dziś (pełne słońce, śnieżny krajobraz) i czas podany w tabeli dla ładowania w pochmurny dzień lub pod lampą wychodził jakiś niebotyczny. OK, potrzymam go dla świętego spokoju dziś na oknie korzystając z pogody i temat uważam za wyczerpany. Większość użytkowników pewnie w ogóle się tym nie przejmuje tylko ja taki inżynier dociekliwy psia krew :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.