Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Buhaj

Stara patelnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak się składa, że posiadam starą patelnię Orienta, model KV 469672-4E PT dokładnie taki sam jak w tym linku

 

FrontGreen.jpg

 

Zegarek ma już jakieś kilkanaście lat. Pół roku temu dostałem go od wuja, ale jakiś czas temu zahaczyłem nim wysiadając z samochodu i bransoletka obecnie jest w kawałkach. Teleskopy o dziwo się trzymają... Puściły tylko ogniwa. Kolejnym skutkiem niefortunnego wypadku jest odklejenie się tego złotego loga centralnie nad wskazówkami, które sobie swobodnie lata po obrzeżach tarczy. Niedawno kupiłem nowego orienta i patelnia obecnie leży bezużytecznie, więc zastanawiam się nad sprzedażą zegarka. Problem w tym że kompletnie się nie orientuje ilę mogę za niego dostać i czy w takim stanie dużo traci na wartości. Wiadomo, że zegarek ma też pewną wartość sentymentalną, jednak patrząc na to realnie po co ma się marnować, heh ;) Podsumowywując chodzi mi o wycenę i ewentualnie rade czy warto sprzedawać tę Perełkę B)

 

Pozdrawiam

Jakub Antczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwany też cesarskim... Zajrzyj na allegro. Nowe sprzedają poniżej 300zł. To ile możesz wziąść za kilkunastoletni, uszkodzony... Majątku nie zrobisz ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zaglądałem na Allegro i widziałem ceny, jednak to są nowe zegarki. Nie orientuje się na tym w ogóle ale myślałem że im starszy zegarek tym bardziej wartościowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz dobry zegarek,ktory kosztowal duzo jako nowka,to cena jest parabola,spada od razu po zakupie,ale po uplywie lat rosnie.Popularny model orienta to raczej nie jeden z tych zegarkow (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale myślałem że im starszy zegarek tym bardziej wartościowy ;)

He, fajnie by było jakby to dotyczyło każdego zegarka B)

Wiesz, rynek kolekcjonerski jest skomplikowany, bo jest mieszaniną nie tylko wartości 'merytorycznych', ale również wartości emocjonalnych. Ale generalnie działają tu kapitalistyczne zasady podaży i popytu. Gdyby Twoja patelnia była unikatem, a chętnych kolekcjonerów do posiadania takiej perełki byłoby wielu, to cenę mógłbyś wywindować ponad wszelką miarę zdrowego rozsądku.

Obawiam się jednak, że w tym przypadku jest odwrotnie. Tzn, możesz zaopatrzyć się w worek takich 'perełek' przelatując przez kilka pobliskich bazarów. Natomiast kolekcjonera tych perełek to możesz szukać ze świecą po całej Rzeczypospolitej.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, rozumiem Panowie B) Wychodzi chyba na to, że sobie ją po prostu odrestauruję i zostawię dla siebie ;) Dzięki za szybką odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu odrestauruję i zostawię dla siebie ;)

Słusznie prawisz. Logo przykleić, bransoletę naprawić albo znaleźć podobną za parę złotych. Dużo miejsca w szufladzie nie zajmie, a zawsze to jakaś pamiątka po szanownym Wuju B)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mój teściu ma TAki ;) Wybaczcie ale nie wiedziałem że na to Patelnia wołają ^^" Nowy jestem w temacie no :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.