Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafcikb

Zegarki Cerina - powłoka PVD czy to się rysuje

Rekomendowane odpowiedzi

Podobają mi sięzegarki firmy Certina, mam na oku modele:

C536.7029.42.65

C001.617.26.057.00

C001.617.16.057.00

C001.517.16.057.00

C001.517.16.057.01

 

 

 

 

 

 

C536.7129.42.16 tytanowy oraz wersja z kwadratową koertą.

 

Pytanko które polecicie ? oglądając dostaję oczo pląsu...

Drugie pytanko.. czy powłoka PVD się rysuje ?

Mam połrocznego Lprusa gdzie koperta jest już mocno podrapana a napisy z tachometru czarne po prostu się zmazały... czy w tych Certinach tez mnie to czeka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, albo prawie wszystko można zarysować. PVD trudniej niż inne powierzchnie, nie sądze aby wykonanie Certiny można było porównywać do Lorusa (na korzyść oczywiście Cytryny)

A wybrać musisz jednak Ty, bo to Ty będziesz ostatecznie ten zegarek nosił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, albo prawie wszystko można zarysować. PVD trudniej niż inne powierzchnie, nie sądze aby wykonanie Certiny można było porównywać do Lorusa (na korzyść oczywiście Cytryny)

A wybrać musisz jednak Ty, bo to Ty będziesz ostatecznie ten zegarek nosił :)

 

Alakier w wytłaczanych cyfrach tachometru? w sumie ten bajer mnie nie interesuje ale jeśli znjdę model który mi się podoba, nie chcę aby lkier złaził jak w moim lorusie. Widziałem używaną Certinę i tam w niektórych rowkach cyfr czarnego lakieru nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam na co dzień zegarka Traser z powłoką PVD. Powłoka jest w miarę trwała, na kopercie zegarka mimo kilku zderzeń nie ma śladów zarysowań. Jedynym miejscem w którym powłoka jest porysowana to zapięcie. Są na nim malutkie rysy powstałe przez szuranie po biurku, oraz wnętrze bransolety - od rozpinania zegarka (nie sądziłem, że to powoduje takie zużycie powłoki :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysuje! powiem tak...wymieniałem lunetę tachymetru w ds podium big size juz 4 razy... przeważnie był to efekt przywalenia w coś chropowatego...na imprezie...raz zawadziłem o krawędź szyby... itp. generalnie powiem tak...nie rysuje się to tak jak polerowana stal która się rysuje od samego patrzenia chyba...ale jak się gdzieś przywali to rysy są, co więcej dosyć widoczne ponieważ pod powłoką PVD jest podkład biały (oczywiście rozumiem, że mowimy o lunecie polakierowanej na czarno)...no trzeba na to uważać...bo później, przynajmniej mnie te rysy cholernie wkurzają...ALE za to wymiana nie jest dramatycznie droga - razem z robocizną i przesyłką ok. 160 zł. Przypuszczam, że w zegarkach np. Omega albo Tag Heuer taka atrakcja to wydatek rzędu 1000 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam certinę ds action - bezel ani śladu


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to kwestia nie użytego materiału tylko konstrukcji zegarka...w ds podium big size pierścień z tachymetrem jest tak wyeksponowany, że jak się którąś częścią zegarka przywali to na 99 % właśnie tą...w ds action to co jest pokryte pvd jest jeszcze z zewnątrz otoczone stalą...kolega ma ds acton i zapewniam, że jak się odpowiednio trafi to się rysuje :)...a tak w ogóle to wydaje mi się, że nie da się tego typu atrakcji uniknąć używając normalnie zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.