Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tomekr89

Użytkownik
 • Content Count

  1,172
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tomekr89 last won the day on June 25 2013

tomekr89 had the most liked content!

Community Reputation

45 Początkujący

About tomekr89

 • Rank
  KIEROWNIK

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

631 profile views
 1. Sky Dweller jest super (jak dla mnie), ale ja uwielbiam wszelkie komplikacje zwiększające praktyczność kalendarza (tak, datę sprawdzam na zegarku, nie telefonie). Co nie zmienia faktu, że każdy zegarek można zmieszać z błotem, a jego posiadacz nie powinien się obrażać, zwłaszcza jak dobrowolnie zamieszcza jego zdjęcia w wątku komentatorskim
 2. Ostrość jest dobra, rozdzielczość za mała, kompresja za duża. Ostrość jest dobra, rozdzielczość za mała, kompresja za duża. Gładki bezel kojarzy mi się mocno z Explorerem i Air King. Jeśli DJ, to tylko żebrowany 😉
 3. Czy komuś jeszcze zdarzyła się porysowana lupka? Mam 2 pytania: -jak zdjąłeś lupkę? -o co tu chodzi tj. to wygląda tak, jakby szkło miało AR od spodu ale tylko w miejscu lupki
 4. Czy lupka w rolexach jest pokryta warstwa AR? Na lupce pojawiła mi się rysa która wyglada dokładnie jak zarysowania warstwy AR w Omegach Seamaster…. Miał ktoś taki przypadek?
 5. Poszukuję artykułów, ciekawostek i wszelkich informacji dot. wprowadzenia na rynek modeli 2255.80.00 (electric blue) oraz 2254.50.00 (czarna wersja) oraz ich odmian (36mm / kwarc). Zegarki te zostały zaprezentowane w czasie, gdy "Bond" święcił już tryumfy i był bardzo rozpoznawalny. Choć czas pokazał, że Omega zdecydowała się na zakończenie ich produkcji, to w mojej opinii to najpiękniejsze odmiany 300m jakie powstały. Do tego zastosowana w nich bransoleta w stylu ówczesnego speedmastera dużo bardziej do mnie przemawia. Czy ktoś orientuje się: -kiedy dokładnie miała miejsce ich premiera -czy były jakieś konkretne przesłanki do wprowadzenia "drugiej wersji" stylistycznej w linii 300m, tj. jaką historię wokół tych modeli Omega wówczas budowała -czy zakończenie produkcji było spowodowane słabym popytem czy innymi przesłankami Pamiętam reklamy wersji "electric blue", Omega promowała ten zegarek zupełnie niezależnie od "Bond'a", nie próbowali przekonywać, że to alternatywna wersja, itp.
 6. Wymieniał ktoś szkło w Aquisie na płaskie? Coraz mocniej mi to chodzi po głowie ze względu na odblaski.
 7. Macie jakiś pomysł na to, dlaczego Rolex nie podwyższa cen przy takim popycie? Powinni zrobić ceny x2, może to by znormalizowało sytuację. Ale wówczas wpadki jakościowe byłyby jeszcze większym absurdem niż teraz.
 8. Nie wiem, kiedy jest środek sezonu, kiedy jest przed i po sezonie. Batman to zegarek uniwersalny, więc sezon dla mnie jest cały rok. Chciałem się zapisać raz zamawiając Sub'a drugi raz odbierając go. Bez różnicy było dla mnie czy Oyster czy Jubilee. Nie interesuje mnie, czy i gdzie ściągają folijki. Jak kupuję nowy produkt to moje święte prawo bym sam sobie je ściągał. Żadna inna marka zegarków, samochodów, AGD, RTV, mebli z ikei, czy stolarki okiennej i drzwiowej nie odbierała mi możliwości ściągnięcia folijek samemu, jako rytuał podkreślający że to ja pierwszy obcuję z odsłoniętym moim prywatnym zakupem. Jeśli folijki można dokupić na rynku wtórnym w celu ich ponownego nałożenia to jest to patlogia^2. Sub - niecentrujący się bezel (dodam że ze wszystkich zegarków z obrotowym bezelem jakie miałem to jedyny w którym się nie centrował). DJ - nie trzymał czasu. Wyregulowali go na gwarancji. Za te pieniądze taka wtopa to jak wymierzenie policzka. Gdybym miał podliczyć swój czas na udanie się do AD w celu oddania zegarka do reklamacji, a potem jego odbiór (w praktyce 2 dni wyjęte z życia + paliwo) to mógłbym za to kupić inny zegarek mechaniczny lepiej trzymający czas niż DJ przed regulacją.
 9. Kupiłem w życiu 4 Rolexy, jednak po tym jak mi odmówili wymiany szkiełka w Sub'ie date na szkiełko bez cyklopa (byłem gotów za to naprawdę solidnie zapłacić), odmówiono mi zapisania się na zakup Batmana, a z nowo zakupionego zegarka obsługa kruka ściągała folijki, bo im Rolex Geneve tak rzekomo nakazuje, żeby klient nie mógł odsprzedać zegarka jako nowy, a jednocześnie 2 z 4 zakupionych zegarków miało wady (Mario, Sub, którego masz ode mnie to jeden z tych dwóch akurat bez wad ), stwierdziłem, że ta marka to jedna wielka patologia i nie planuję więcej zakupów Rolexa.
 10. Oglądał ktoś już na żywo PRX Chrono? Jest gdzieś w Polsce stacjonarnie dostępny?
 11. No przecież nie mówię o tysiącznych części sekundy. W jednym tygodniu wyjdzie -0.2 na dobę, w innym +0.2, a średnio jest koło zera, co w tym dziwnego?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.