Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Motyk

Zegarek naręczny Galonne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam kilka pytań dotyczących zegarka firmy Galonne. Chciałbym się dowiedzieć, jaki to model, czy jest sens oddawać zegarek do zegarmistrza (nie ma koła zamachowego oraz włosa) oraz czy zegarek ma jakąś wartość.

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.

Link do zdjęć: http://picasaweb.google.com/Obcengii/ZegarekGalonne#

Pozdrawiam, Motyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kilka pytań dotyczących zegarka firmy Galonne. Chciałbym się dowiedzieć, jaki to model, czy jest sens oddawać zegarek do zegarmistrza (nie ma koła zamachowego oraz włosa) oraz czy zegarek ma jakąś wartość.

 

Galonne, to nie jest firma, tylko oznaczenie sposobu pozłacania srebrnej koperty. Zegarek to przeróbka (dolutowane uszy) damskiego zegarka kieszonkowego "no name" z wychwytem cylindrowym. Wychwyt cylindrowy był popularny na przełomie XIX/XXw ale dość szybko przestał być używany ze wzgledu na swoja awaryjność i trudną naprawę. Stosowany był najczęściej, poza nielicznymi wyjątkami, w tanich zegarkach "dla ludu". Dlatego wartość tego zegarka jest raczej znikoma i trudno będzie Tobie znaleźć zegarmistrza, który podejmie się naprawy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

W akcie ostatecznosci mozna przelozyc werk,bo naprawiac toto to ciezka sprawa(kiedys takie naprawialem).Mam takich wisiorkowo-kieszonkowych chyba z kilogram i sa na chodzie,nawet jeden z taka sama tarcza i wskazowkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.