Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Piotr Ratyński

Jak zadać tutaj pytanie, żeby uzyskac konkretną odpowiedź.

Recommended Posts

Zegarków są już miliony i nikt nie jest wstanie zapamiętać jak one wszystkie wyglądają, dlatego zadając pytanie o identyfikację zegarka koniecznie załączamy jego zdjęcia, pamiętając, że do identyfikacji zegarka najważniejsze jest zdjęcie mechanizmu. Mechanizm to jest twarz zegarka, a pytania o rozpoznanie osoby bez widoku jej twarzy, kieruje się w zasadzie do jasnowidzów, to samo jest z zegarkami. Dopóki nie mamy tu zdjęcia mechanizmu, najlepiej z widocznymi dobrze oznaczeniami, sygnaturami itp, to niech nikt się nie spodziewa, że ktoś tu coś zobaczy w swojej kryształowej kuli.

 

Uzyskanie konkretnej odpowiedzi znakomicie ułatwia również zadawanie konkretnego pytania, czyli zawierającego opisy ułatwiające odpowiedź (przykładowo datę zakupu zegarka), a pomijanie nieistotnych szczegółów w rodzaju od kogo go dostaliśmy w spadku, czy też gdzie go znaleźliśmy...

 

Wycena starych, często zabytkowych zegarków, jest trudna i w dużej mierze subiektywna (kolekcjonerska), a dokładnych (sklepowych) cen takich zegarków poprostu nie ma, dlatego na łamach forum zegarków nie wyceniamy.

Edited by Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.